Strona główna  |  Wiadomości  |  WARTA wspiera akcję promującą bezpieczeństwo

WARTA wspiera akcję promującą bezpieczeństwo

Data publikacji: 2011-02-08
Konkurs "Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem" skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat i ma zachęcić najmłodszych do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, a całą akcję wpiera WARTA.

Konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych i składa się z części teoretycznej - test wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku oraz praktycznej - zjazd przez tor przeszkód. Na stoki wyjadą policjanci z "Patrolu Narciarskiego" z maskotką małopolskiej Policji - Inspektorem Wawelkiem. Będą promować bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Dziecko na nartach Zwycięzcom konkursów WARTA ufundowała atrakcyjne nagrody, które pozwolą dzieciom poczuć się bezpieczniej na stoku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają okolicznościowe dyplomy i upominki.

"WARTA z przekonaniem i radością włączyła się w ten projekt. Zgodnie z naszą strategią zaangażowania społecznego chcemy wspierać bezpieczny rozwój dzieci i kształtowanie wśród nich prawidłowych postaw i zachowań. Jesteśmy przekonani, że takie akcje prewencyjne przynoszą wymierne korzyści społeczne – uświadamiają zagrożenia, jak też uczą odpowiedzialnych zachowań. Edukowanie w tej kwestii już od najmłodszych lat z pewnością przyniesie efekty w przyszłości" – mówi Monika Nowakowska, dyrektor Biura Public Relations WARTY.

Pierwszy konkurs tegorocznej edycji odbył się w sobotę, 5 lutego na stoku narciarskim "SławicSki Raj" w Sławicach Szlacheckich, niedaleko Miechowa. 15 lutego najmłodsi amatorzy białego szaleństwa spotykają się z policjantami na stoku "Siepraw - Ski" pod Krakowem, a 27 lutego na stoku "Szczawa Polanki Ski" w Limanowej.

"W ostatnich latach sporty zimowe stają się bardzo popularne, coraz więcej osób korzysta z tej formy wypoczynku. Dlatego też w ramach działań profilaktycznych organizujemy cykl akcji prewencyjnych dla dzieci na temat bezpieczeństwa na stoku. Poprzez sport i zabawę chcemy uczyć i wpajać zasady bezpiecznego korzystania z infrastruktury narciarskiej. Naszym celem jest zwiększenie wiedzy na temat bezpiecznej jazdy na stoku, sposobu zachowań na wyciągach narciarskich, a tym samym większe bezpieczeństwo narciarzy i snowboardzistów" – podkreśla podkom. Aneta Giżyńska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2011-04-27

Ubezpieczenie turystyczne WARTA

Ubezpieczenie turystyczne pozostające w ofercie towarzystwa to WARTA TRAVEL. Jest to produkt skierowany do wszystkich osób planujących wyjazdy zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Ubezpieczenie...

Czytaj więcej
Komentarze