Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

WARTA wspiera akcję promującą bezpieczeństwo

Data publikacji: 2011-02-08

Konkurs "Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem" skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat i ma zachęcić najmłodszych do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, a całą akcję wpiera WARTA.

Konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych i składa się z części teoretycznej - test wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku oraz praktycznej - zjazd przez tor przeszkód. Na stoki wyjadą policjanci z "Patrolu Narciarskiego" z maskotką małopolskiej Policji - Inspektorem Wawelkiem. Będą promować bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Zwycięzcom konkursów WARTA ufundowała atrakcyjne nagrody, które pozwolą dzieciom poczuć się bezpieczniej na stoku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają okolicznościowe dyplomy i upominki.

"WARTA z przekonaniem i radością włączyła się w ten projekt. Zgodnie z naszą strategią zaangażowania społecznego chcemy wspierać bezpieczny rozwój dzieci i kształtowanie wśród nich prawidłowych postaw i zachowań. Jesteśmy przekonani, że takie akcje prewencyjne przynoszą wymierne korzyści społeczne – uświadamiają zagrożenia, jak też uczą odpowiedzialnych zachowań. Edukowanie w tej kwestii już od najmłodszych lat z pewnością przyniesie efekty w przyszłości" – mówi Monika Nowakowska, dyrektor Biura Public Relations WARTY.

Pierwszy konkurs tegorocznej edycji odbył się w sobotę, 5 lutego na stoku narciarskim "SławicSki Raj" w Sławicach Szlacheckich, niedaleko Miechowa. 15 lutego najmłodsi amatorzy białego szaleństwa spotykają się z policjantami na stoku "Siepraw - Ski" pod Krakowem, a 27 lutego na stoku "Szczawa Polanki Ski" w Limanowej.

"W ostatnich latach sporty zimowe stają się bardzo popularne, coraz więcej osób korzysta z tej formy wypoczynku. Dlatego też w ramach działań profilaktycznych organizujemy cykl akcji prewencyjnych dla dzieci na temat bezpieczeństwa na stoku. Poprzez sport i zabawę chcemy uczyć i wpajać zasady bezpiecznego korzystania z infrastruktury narciarskiej. Naszym celem jest zwiększenie wiedzy na temat bezpiecznej jazdy na stoku, sposobu zachowań na wyciągach narciarskich, a tym samym większe bezpieczeństwo narciarzy i snowboardzistów" – podkreśla podkom. Aneta Giżyńska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Tagi:

Komentarze