Strona główna  |  Wiadomości  |  Vienna Insurance Group chętna do przejęcia WARTY

Vienna Insurance Group chętna do przejęcia WARTY

Vienna Insurance Group chętna do przejęcia WARTY

Data publikacji: 2011-05-18
Guenter Geyer - Prezes Vienna Insurance stwierdził, że byłby zainteresowany przejęciem WARTY, gdyby KBC zdecydował się wystawić firmę na sprzedaż.

Wieści na temat pozbycia się przez belgijską grupę udziałów w Warcie i Kredyt Banku pojawiły się po fakcie ponownego skorzystania przez instytucję z rządowej pomocy. Pod koniec roku 2008 rząd Flandrii przekazał KBC 3,5 mld euro gotówki, a w styczniu 2010 roku powierzył bankowi kolejne 2 mld euro.

Rozwój biznesu KBC dementuje wszystkie plotki dotyczące pozbycia się polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego. Przypuszczenia powróciły jednak po decyzji przesunięcia na jesień sprzedaży pakietu akcji w czeskim CSOB. Plan restrukturyzacji KBC przewidywał pozbycie się 40% pakietu akcji czeskiej spółki, za który instytucja otrzymałaby 10 mld zł. Sprzedaż udziałów w Warcie dałaby belgijskiemu bankowi ponad 1 mln zł. W przypadku równoczesnej sprzedaży Kredyt Banku transakcja mogłaby wynieść ponad 5 mld zł.

Przedstawiciele TU Warta nie chcieli komentować hipotez o ewentualnej sprzedaży towarzystwa przez KBC. "Jesteśmy tu, by jak najlepiej zarządzać spółką. O plany właścicielskie proszę pytać w Belgii, my ich komentować nie będziemy" - mówi Jarosław Parkot, prezes Warty.

Vienna Insurance Group przyznaje, że obecnej chwili zainteresowanie udziałami w Warcie jest wyłącznie teoretyczne. Aktualnie nie są prowadzone żadne rozmowy dotyczące odkupienia Warty. Najbliższe plany VIG związane z przejęciami w Europie odnoszą się do Bośni.

Źródło: www.parkiet.com

Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-05-16

Wakacje w Grecji 2022 r. - koszt ubezpieczenia

Wakacje w Grecji pozostają częstym wyborem Polaków. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, ile w 2022 roku kosztuje przykładowe ubezpieczenie na wakacje w Grecji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-07

Darmowe OC - kto może na nie liczyć?

Niedawno pojawiły się informacje, że zakłady ubezpieczeniowe proponują bezpłatne ubezpieczenia graniczne dla Ukraińców. Wyjaśniamy na czym polega taka pomoc.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-12-16

Polisę narciarską kupimy z ochroną przed COVID w pakiecie?

O ochronie ubezpieczeniowej związanej z COVID-19 mówi się w kontekście polis na letnie wakacje. Warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja dotycząca ubezpieczeń narciarskich.

Czytaj więcej
Komentarze