Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Vienna Insurance Group chętna do przejęcia WARTY

Data publikacji: 2011-05-18

Guenter Geyer - Prezes Vienna Insurance stwierdził, że byłby zainteresowany przejęciem WARTY, gdyby KBC zdecydował się wystawić firmę na sprzedaż.

Wieści na temat pozbycia się przez belgijską grupę udziałów w Warcie i Kredyt Banku pojawiły się po fakcie ponownego skorzystania przez instytucję z rządowej pomocy. Pod koniec roku 2008 rząd Flandrii przekazał KBC 3,5 mld euro gotówki, a w styczniu 2010 roku powierzył bankowi kolejne 2 mld euro.

Rozwój biznesu KBC dementuje wszystkie plotki dotyczące pozbycia się polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego. Przypuszczenia powróciły jednak po decyzji przesunięcia na jesień sprzedaży pakietu akcji w czeskim CSOB. Plan restrukturyzacji KBC przewidywał pozbycie się 40% pakietu akcji czeskiej spółki, za który instytucja otrzymałaby 10 mld zł. Sprzedaż udziałów w Warcie dałaby belgijskiemu bankowi ponad 1 mln zł. W przypadku równoczesnej sprzedaży Kredyt Banku transakcja mogłaby wynieść ponad 5 mld zł.

Przedstawiciele TU Warta nie chcieli komentować hipotez o ewentualnej sprzedaży towarzystwa przez KBC. "Jesteśmy tu, by jak najlepiej zarządzać spółką. O plany właścicielskie proszę pytać w Belgii, my ich komentować nie będziemy" - mówi Jarosław Parkot, prezes Warty.

Vienna Insurance Group przyznaje, że obecnej chwili zainteresowanie udziałami w Warcie jest wyłącznie teoretyczne. Aktualnie nie są prowadzone żadne rozmowy dotyczące odkupienia Warty. Najbliższe plany VIG związane z przejęciami w Europie odnoszą się do Bośni.

Źródło: www.parkiet.com

Tagi:

Komentarze