Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Vienna Insurance Group chętna do przejęcia WARTY

Data publikacji: 2011-05-18

Guenter Geyer - Prezes Vienna Insurance stwierdził, że byłby zainteresowany przejęciem WARTY, gdyby KBC zdecydował się wystawić firmę na sprzedaż.

Oblicz ubezpieczenie

SAMOCHÓD DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Wieści na temat pozbycia się przez belgijską grupę udziałów w Warcie i Kredyt Banku pojawiły się po fakcie ponownego skorzystania przez instytucję z rządowej pomocy. Pod koniec roku 2008 rząd Flandrii przekazał KBC 3,5 mld euro gotówki, a w styczniu 2010 roku powierzył bankowi kolejne 2 mld euro.

KBC dementuje wszystkie plotki dotyczące pozbycia się polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego. Przypuszczenia powróciły jednak po decyzji przesunięcia na jesień sprzedaży pakietu akcji w czeskim CSOB. Plan restrukturyzacji KBC przewidywał pozbycie się 40% pakietu akcji czeskiej spółki, za który instytucja otrzymałaby 10 mld zł. Sprzedaż udziałów w Warcie dałaby belgijskiemu bankowi ponad 1 mln zł. W przypadku równoczesnej sprzedaży Kredyt Banku transakcja mogłaby wynieść ponad 5 mld zł.

Przedstawiciele TU Warta nie chcieli komentować hipotez o ewentualnej sprzedaży towarzystwa przez KBC. "Jesteśmy tu, by jak najlepiej zarządzać spółką. O plany właścicielskie proszę pytać w Belgii, my ich komentować nie będziemy" - mówi Jarosław Parkot, prezes Warty.

Vienna Insurance Group przyznaje, że obecnej chwili zainteresowanie udziałami w Warcie jest wyłącznie teoretyczne. Aktualnie nie są prowadzone żadne rozmowy dotyczące odkupienia Warty. Najbliższe plany VIG związane z przejęciami w Europie odnoszą się do Bośni.

Źródło: www.parkiet.com

Tagi:

Komentarze