Strona główna  |  Wiadomości  |  Vienna Insurance Group chętna do przejęcia WARTY

Vienna Insurance Group chętna do przejęcia WARTY

Data publikacji: 2011-05-18
Guenter Geyer - Prezes Vienna Insurance stwierdził, że byłby zainteresowany przejęciem WARTY, gdyby KBC zdecydował się wystawić firmę na sprzedaż.

Wieści na temat pozbycia się przez belgijską grupę udziałów w Warcie i Kredyt Banku pojawiły się po fakcie ponownego skorzystania przez instytucję z rządowej pomocy. Pod koniec roku 2008 rząd Flandrii przekazał KBC 3,5 mld euro gotówki, a w styczniu 2010 roku powierzył bankowi kolejne 2 mld euro.

Rozwój biznesu KBC dementuje wszystkie plotki dotyczące pozbycia się polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego. Przypuszczenia powróciły jednak po decyzji przesunięcia na jesień sprzedaży pakietu akcji w czeskim CSOB. Plan restrukturyzacji KBC przewidywał pozbycie się 40% pakietu akcji czeskiej spółki, za który instytucja otrzymałaby 10 mld zł. Sprzedaż udziałów w Warcie dałaby belgijskiemu bankowi ponad 1 mln zł. W przypadku równoczesnej sprzedaży Kredyt Banku transakcja mogłaby wynieść ponad 5 mld zł.

Przedstawiciele TU Warta nie chcieli komentować hipotez o ewentualnej sprzedaży towarzystwa przez KBC. "Jesteśmy tu, by jak najlepiej zarządzać spółką. O plany właścicielskie proszę pytać w Belgii, my ich komentować nie będziemy" - mówi Jarosław Parkot, prezes Warty.

Vienna Insurance Group przyznaje, że obecnej chwili zainteresowanie udziałami w Warcie jest wyłącznie teoretyczne. Aktualnie nie są prowadzone żadne rozmowy dotyczące odkupienia Warty. Najbliższe plany VIG związane z przejęciami w Europie odnoszą się do Bośni.

Źródło: www.parkiet.com

Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-10-18

Ubezpieczenie nagrobków w 2022 roku: kto je oferuje?

Ubezpieczenia nagrobków już od dłuższego czasu są dostępne w Polsce. Przed kolejnym Dniem Wszystkich Świętych sprawdzamy, jak wygląda oferta takich polis w 2022 r.

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-05-31

Na które OC i AC rzadko się skarżyliśmy w 2021 roku?

Wiemy, ile skarg do Rzecznika Finansowego na OC i AC dotyczyło poszczególnych firm. Warto porównać te nowe wyniki z udziałem rynkowym ubezpieczycieli.

Czytaj więcej
Komentarze