Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie turystyczne Mondial Assistance

Ubezpieczenie turystyczne Mondial Assistance

Data publikacji: 2019-08-29
Firma Mondial Assistance jest znana z oferowania ubezpieczeń turystycznych. Sprawdzamy, co ten ubezpieczyciel może zaproponować swoim polskim klientom.

Oferta rynkowa ubezpieczeń turystycznych jest bez wątpienia szeroka. Nietrudno znaleźć nawet kilkanaście ofert ubezpieczenia związanego z typowym wyjazdem na urlop.

Warto pamiętać, że turystyczną ochronę oferują nie tylko ubezpieczyciele znani ze sprzedaży bardzo popularnych polis komunikacyjnych (np. PZU, Link4, Generali, Warta oraz Aviva). Na polskim rynku działają również zakłady ubezpieczeń wyspecjalizowane w sprzedaży assistance oraz polis turystycznych.

Przykładem takiej firmy jest Mondial Assistance. Warto wiedzieć, że grupa serwisowo-ubezpieczeniowa Mondial Assistance działa aktualnie w 36 krajach z pięciu kontynentów. W Polsce jest ona czołowym dostawcą usług i polis assistance. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl postanowili sprawdzić, co Mondial Assistance proponuje polskim klientom w ramach polis podróżnych.

Ubezpieczenie turystyczne AXA i PZU - sprawdź, która polisa jest lepsza pod kątem ceny i warunków

Polisy turystyczne Mondial kupimy pod marką Elvia

Turystyka na egzotycznych wakacjach Na wstępie trzeba wyjaśnić, że Mondial Assistance nie sprzedaje internetowych polis turystycznych przy wykorzystaniu własnej marki. Ubezpieczenia podróżne tej firmy są oferowane w trybie online pod marką Elvia.

Warto wiedzieć, że marka Elvia powstała w Szwajcarii prawie 70 lat temu i jako jedna z pierwszych na świecie oferowała turystom ubezpieczenia podróżne- dodaje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Elvia proponuje kilka rodzajów ubezpieczeń turystycznych

Na stronie Elvia.pl mamy do wyboru kilka produktów odpowiadających na potrzeby turystów oraz innych podróżujących osób. Oprócz najbardziej popularnego pakietu PODRÓŻE są dostępne również polisy chroniące:

  • sportowców (SPORT),
  • narciarzy podczas wyjazdu zagranicznego (SKI),
  • narciarzy na terenie Polski (SKI PL),
  • osoby podróżujące w celach biznesowych (BIZNES)
  • oraz klientów pracujących za granicą (PRACA).

Trzeba również wspomnieć o ubezpieczeniu kosztów dotyczących rezygnacji z podróży i ubezpieczeniu assistance dla kierowców - wylicza Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Czy ubezpieczenie turystyczne Elvia można kupić przez Internet?

Strona Elvia.pl pozwala na sfinalizowanie zakupu ubezpieczenia przez Internet (przy pomocy karty płatniczej lub szybkich przelewów). Ta witryna wydaje się estetyczna i przejrzysta, ale niestety nie jest pozbawiona wad.

Najważniejszy mankament to brak ogólnego opisu poszczególnych produktów ubezpieczeniowych. Osoby wcześniej niekupujące ubezpieczeń turystycznych mogą mieć pewne problemy ze zrozumieniem zasad działania poszczególnych polis Elvia - zauważa Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Zobacz, jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne dla rodziny

Pakiety ubezpieczeń są mocno zróżnicowane pod względem cen

W ramach swojej analizy ubezpieczeń turystycznych Elvia eksperci porównywarki Ubea.pl postanowili skupić się przede wszystkim na polisach z pakietu PODRÓŻE. Ich oferta jest skierowana do typowego polskiego turysty, który zamierza wybrać się na letni urlop (np. do Grecji, Turcji albo Albanii). Taka osoba będzie miała do wyboru cztery pakiety, które są mocno zróżnicowane pod względem cenowym.

Zróżnicowanie cenowe wynika oczywiście z ograniczonej lub rozszerzonej ochrony. W ramach opcji Standard turysta może liczyć tylko na zwrot kosztów leczenia oraz pomocy assistance wynoszący do 20 000 euro, a także na ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego (suma gwarancyjna: 150 euro). Takie okrojone ubezpieczenie jest bardzo tanie.

Jeden dzień ochrony na terenie Europy dla jednej zdrowej osoby w wieku poniżej 65 lat kosztuje 4,26 zł. To naprawdę symboliczna kwota - nawet wziąwszy pod uwagę wąski zakres ochrony - dodaje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Co zapewniają bardziej rozbudowane pakiety ubezpieczeń turystycznych?

Bardziej rozbudowane opcje (Medium, Optimum oraz VIP) są oczywiście znacznie droższe. W ramach zrównoważonego pakietu Optimum otrzymujemy:

  • zwrot kosztów leczenia i usług assistance wynoszący do 80 000 euro,
  • ochronę bagażu oraz sprzętu sportowego (suma gwarancyjna: 1000 euro),
  • polisę NNW (5000 euro)
  • i OC w życiu prywatnym chroniące klienta do kwoty 50 000 euro.

Za jednodniową ochronę na terenie Europy w ramach takiego pakietu jedna zdrowa osoba (do 65 roku życia) zapłaci 8,45 zł.

Nie wydaje się to wygórowana kwota. W tym kontekście warto podkreślić, że wszystkie polisy turystyczne Elvia PODRÓŻE (nawet najtańsze) zapewniają zwrot kosztów transportu chorego turysty do Polski - zwraca uwagę Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Jakie są warunki ubezpieczenia narciarskiego w Elvii?

Mniejsze możliwości wyboru ochrony oferowanej przez Elvię będą miały osoby kupujące ubezpieczenie narciarskie na wyjazd zagraniczny (polisę SKI). W takim przypadku dostępne są dwie opcje: Active oraz Extreme. Druga z nich cechuje się znacznie wyższym poziomem sumy gwarancyjnej dotyczącym: zwrotu kosztów leczenia i assistance (50 000 euro zamiast 20 000 euro), ochrony NNW (10 000 euro zamiast 5000 euro) i OC w życiu prywatnym (50 000 euro zamiast 25 000 euro).

Warto nadmienić, że podobnie jak w przypadku polis na letni wyjazd ochrona oferowana przez Elvię obejmuje koszty transportu medycznego do Polski. Ta bardzo ważna kwestia, bo takie koszty niejednokrotnie przyprawiają o zawrót głowy - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Niezależnie od tego, jakim pakietem ubezpieczeń turystycznych będziemy zainteresowani, warto porównać ofertę Elvii z innymi. Przy pomocy porównywarki ubezpieczeń turystycznych można szybko i wygodnie sprawdzić, jak polisa od Elvii wypadnie na tle propozycji innych firm. Należy jednak pamiętać, by brać pod uwagę nie tylko cenę, lecz także warunki ubezpieczenia.

Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2019-11-29

Jakie ubezpieczenie turystyczne do USA?

Zakup polisy podróżnej przed wylotem do Ameryki powinien być obowiązkiem polskiego wycieczkowicza. Doradzamy, jakie ubezpieczenie turystyczne do USA wybrać.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-09-28

Wakacje na Majorce - czy warto kupować ubezpieczenie turystyczne?

Wielu Polaków w czasie wakacji wybierze się na słoneczną Majorkę. Tłumaczymy, jakie ubezpieczenie warto kupić przed odwiedzeniem tej hiszpańskiej wyspy.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-09-28

Jakie ubezpieczenie podróżne wybrać na wyjazd do Izraela?

Izrael to coraz popularniejszy cel podróży Polaków. Wyjaśniamy, jakie ubezpieczenie turystyczne warto wybrać przed wycieczką do tego kraju.

Czytaj więcej
Komentarze