Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie dla właścicieli budynków wielomieszkaniowych

Ubezpieczenie dla właścicieli budynków wielomieszkaniowych

Data aktualizacji: 2021-09-09
Nowe ubezpieczenie UNIQA skierowane jest do właścicieli budynków wielomieszkaniowych. Polisa zapewnia ubezpieczenie majątku z dowolnym limitem odpowiedzialności do każdej klauzuli. Ponadto z bazowego zakresu ochrony wyodrębniono ryzyko powodzi, co powoduje obniżenie składki w przypadku budynków, których to zagrożenie nie dotyczy.

Ubezpieczenie dla właścicieli budynków wielomieszkaniowych to kompleksowa i pełna ochrona majątku na jednej polisie. Nowy produkt jest jeszcze bardziej dopasowany do działalności wspólnot mieszkaniowych, co czyni go najbardziej specjalistycznym ubezpieczeniem na rynku.

Korzystne składki gwarantowane są dzięki uproszczonej procedurze zawierania ubezpieczenia - jeden wniosek, jedna polisa i wspólne owu. Dzięki klauzulom dodatkowym możliwe jest stworzenie programu ubezpieczeniowego dostosowanego do potrzeb właścicieli budynków wielomieszkaniowych.

Warunkiem zawarcia ubezpieczenia jest wybór co najmniej ochrony mienia od ognia i innych zdarzeń losowych lub dodatkowych opcji, jak:

 • ubezpieczenie OC w związku z posiadaniem mienia i zarządzaniem nieruchomościami,
 • ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku,
 • ubezpieczenie zewnętrznych urządzeń i instalacji,
 • ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia,
 • ubezpieczenie OC członków zarządu wspólnoty mieszkaniowej.

Spis treści:

 1. Zmiany w ubezpieczeniu od ognia
 2. Odpowiedzialność cywilna
 3. OC członków zarządu wspólnoty
 4. Ubezpieczenie zewnętrznych urządzeń i instalacji - NOWOŚĆ

Zmiany w ubezpieczeniu od ognia

Ubezpieczenie budynku Niestandardowy zakres polisy polega na ubezpieczeniu katastrofy budowlanej do pełnej sumy ubezpieczenia budynku. Dodatkowo polisę wyróżnia pękanie mrozowe przewodów i rurociągów poza budynkiem. Dodatkowe klauzule mogą obejmować: akty terrorystyczne, ryzyko wandalizmu, drobne prace remontowe, maszyny oraz urządzenia od szkód elektrycznych i mechanicznych. W każdej klauzuli można określić dowolny limit odpowiedzialności. Z zakresu podstawowego wyłączone zostało ryzyko powodzi.

Odpowiedzialność cywilna

OC w związku z posiadaniem mienia i zarządzaniem nieruchomościami obejmuje odpowiedzialność deliktową, którą można rozszerzyć o ubezpieczenie OC za:

 • szkody powstałe wskutek zalań i przepięć,
 • szkody wyrządzone przez podwykonawców,
 • szkody w nieruchomości wspólnej,
 • szkody spowodowane poszukiwaniem awarii.

Zakres ochrony może zostać rozszerzony o szkody powstałe w pomieszczeniach przynależnych do lokalu mieszkalnego. Mienie ruchome można ubezpieczyć od kradzieży z włamaniem i rabunku, a nawet dewastacji.

OC członków zarządu wspólnoty

Ubezpieczenie OC członków zarządu wspólnoty obejmuje szkody wyrządzone przez nich wspólnocie mieszkaniowej w związku z pełnieniem przez nich funkcji członka zarządu na skutek zawinionego działania lub zaniechania sprzecznego z prawem lub postanowieniami uchwał podjętych przez wspólnotę mieszkaniową.

Ubezpieczenie zewnętrznych urządzeń i instalacji - NOWOŚĆ

W nowym pakiecie ubezpieczenia mieszkań UNIQA zawarła również ubezpieczenie zewnętrznych urządzeń i instalacji. Ochroną objęte są wszystkie instalacje i urządzenia zamontowane na budynku oraz urządzenia antenowe znajdujące się na terenie wokół budynku. Ubezpieczający ma również możliwość zabezpieczenia nieuszkodzonych szyb i innych przedmiotów szklanych zamontowanych w części wspólnej budynków mieszkalnych od rozbicia, stłuczenia lub pęknięcia.

Źródło: Biuro Prasowe UNIQA

Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-10-18

Ubezpieczenie nagrobków w 2022 roku: kto je oferuje?

Ubezpieczenia nagrobków już od dłuższego czasu są dostępne w Polsce. Przed kolejnym Dniem Wszystkich Świętych sprawdzamy, jak wygląda oferta takich polis w 2022 r.

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2021-09-28

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dla całej rodziny

Dobrowolne ubezpieczenia OC stają się coraz popularniejsze. Tłumaczymy, czy warto kupić jedną z takich polis dla całej rodziny.

Czytaj więcej
Komentarze
Hary
2013-01-22 23:02
mam podobny problem. sasiatka zalala nam mieszkanie ( kaloryfer??) jest ubezpieczona wAllianz. wszysko pieknie zacieki w 2-ch pokojach i kuchni, sufity do skrobania i malowania (rok tymu remont byl robiony) Byl rzeczoznawcaz Allianz i szkody obliczyl na ca.800. zl.?? za to nie zrobie remontu ratujcie co mam robic ??. niemam doswiadczenia z biorukracja dzieki ..
odpowiedz
Ipolisa.pl
2012-10-12 11:56
Witam, artykuł został napisany na podstawie informacji prasowej przesłanej przez firmę UNIQA. To UNIQA jest ubezpieczycielem i jest w związku z tym odpowiedzialna za likwidację powstałej szkody. Jeżeli ostateczne odszkodowanie nie będzie adekwatne do zniszczeń, proszę odwołać się od decyzji i walczyć o swoje prawa. W razie wątpliwości może Pani zadzwonić do naszego eksperta ds. ubezpieczeń (Katarzyna Siwiec) i poprosić o poradę. Pozdrawiam, Daria Modzelewska
odpowiedz
PNIEWSKA
2012-10-11 23:28
Bardzo ładnie to wszystko jest napisane ,tylko ze to jest totalna bzdura.Mieszkam w budynku który jest ubezpieczony w waszej firmi,zostałam zala -póscily 3 piony ,mam zdemolowane mieszkanie.Był pan na wizji lokalnej i co szkoda została oszacowana na niecałe 150zł.I co pani na to...ja napewno tego tak niezostawie.z powazaniem BOZENA PNIEWSKA
odpowiedz