Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie UNIQA - "Dary Ziemi" w ofercie Raiffeisen Bank

Ubezpieczenie UNIQA - "Dary Ziemi" w ofercie Raiffeisen Bank

Data publikacji: 2011-03-01
Raiffeisen Bank Polska poszerzył swoją ofertę o nowy strukturyzowany produkt ubezpieczeniowy UNIQA, który oparty jest na koszyku czterech surowców rolnych: pszenicy, cukrze, soi oraz kukurydzy. Produkt skierowany jest do klientów poszukujących wyższego zwrotu niż na tradycyjnej lokacie i nie bojących się ryzyka niewielkiej części wpłaconego kapitału.

Zapisy na strukturyzowany produkt inwestycyjny "Dary Ziemi", charakteryzujący się krótkim horyzontem inwestycyjnym i atrakcyjną formułą naliczania zysku, można składać do 18 marca w oddziałach Raiffeisen Bank Polska.

Szybki zysk finansowy Ubezpieczenie UNIQA "Dary Ziemi" jest dostępny w dwóch wariantach: z 95% lub 98% gwarancją kapitału w dacie zakończenia ochrony. Zyski z inwestycji zależne są od cen surowców. Klien może uzyskać premię w maksymalnej wysokości 4 kwartalnych kuponów, jeżeli w terminie kwartalnych obserwacji wartość wszystkich czterech surowców będzie co najmniej równa ich wartości początkowej. Klient może zarobić maksymalnie 12,8-17,2% lub 23,4-31,8% rocznie w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia. Wysokość kwartalnego kuponu, na podstawie którego będzie wyliczany zysk, uzależniona jest także od wybranego wariantu w ramach ochrony kapitału. W przypadku ochrony na poziomie 95% kwartalny kupon będzie wartością z przedziału 7,1-9,2%, a w drugim przypadku przedział będzie wynosił 3,7-4,8%. Finalna wartość kuponu zostanie określona po zakończeniu subskrypcji, przed rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej.

Ponadto ubezpieczenie UNIQA wyposażone jest w mechanizm "ostatniej szansy", który daje klientowi możliwość otrzymania wszystkich, nawet tych nienależnych do tej pory kuponów, jeżeli w dacie zakończenia ochrony cena wszystkich 4 surowców będzie co najmniej równa ich wartości początkowej.

"Produkt jest odpowiedzią na zauważalne wśród naszych klientów coraz większe zainteresowanie inwestycjami w surowce. Zaproponowana forma pozwala zainwestować na krótki okres, stosunkowo bezpiecznie, oferując jednocześnie duży potencjał zysku" - powiedziała Agnieszka Rudnicka, odpowiedzialna za produkty strukturyzowane w Raiffeisen Bank Polska.

Produkt "Dary Ziemi" przygotowany został we współpracy z UNIQA TU na Życie w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. Tym samym inwestor unika konieczności opłacenia 19% podatku od zysków kapitałowych. "Inwestycja została przygotowana specjalnie z myślą o klientach Raiffeisen Bank Polska jako ciekawa propozycja dla osób poszukujących atrakcyjnej formy dywersyfikacji portfela" – dodaje Marek Piętka, dyrektor Departamentu Sprzedaży – Instytucje Finansowe Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA.

Ubezpieczenie "Dary Ziemi" zapewniają ochronę kapitału na poziomie 95% lub 98% kwoty ubezpieczenia, w dacie zakończenia ochrony ubezpieczeniowej. Nie są pobierane żadne opłaty za zarządzanie, ani za nabycie produktu. Minimalna wartość inwestycji to 10 tys. zł.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-31

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi - co warto wiedzieć?

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi jest niezbędną czynnością. Wyjaśniamy, jak należy ją wykonać w prawidłowy sposób.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-05-18

Ubezpieczenie turystyczne a covid

Koronawirus towarzyszy nam już od ponad roku. Tak długi czas sprawił, że coraz więcej osób chce podróżować za granicę mimo trwającej pandemii. Czy ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę,...

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2020-10-21

Ubezpieczenie od przepięć – jak chroni dom i mieszkanie?

Trudno sobie obecnie wyobrazić dom bez choćby jednego urządzenia elektrycznego. Tymczasem nawet małe przepięcie może spowodować ich nieodwracalne uszkodzenia. Na szczęście proste i tanie ubezpieczenie...

Czytaj więcej
Komentarze