Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Ubezpieczenie UNIQA - "Dary Ziemi" w ofercie Raiffeisen Bank

Data publikacji: 2011-03-01

Raiffeisen Bank Polska poszerzył swoją ofertę o nowy strukturyzowany produkt ubezpieczeniowy UNIQA, który oparty jest na koszyku czterech surowców rolnych: pszenicy, cukrze, soi oraz kukurydzy. Produkt skierowany jest do klientów poszukujących wyższego zwrotu niż na tradycyjnej lokacie i nie bojących się ryzyka niewielkiej części wpłaconego kapitału.

Zapisy na strukturyzowany produkt inwestycyjny "Dary Ziemi", charakteryzujący się krótkim horyzontem inwestycyjnym i atrakcyjną formułą naliczania zysku, można składać do 18 marca w oddziałach Raiffeisen Bank Polska.

Szybki zysk finansowy Ubezpieczenie UNIQA "Dary Ziemi" jest dostępny w dwóch wariantach: z 95% lub 98% gwarancją kapitału w dacie zakończenia ochrony. Zyski z inwestycji zależne są od cen surowców. Klien może uzyskać premię w maksymalnej wysokości 4 kwartalnych kuponów, jeżeli w terminie kwartalnych obserwacji wartość wszystkich czterech surowców będzie co najmniej równa ich wartości początkowej. Klient może zarobić maksymalnie 12,8-17,2% lub 23,4-31,8% rocznie w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia. Wysokość kwartalnego kuponu, na podstawie którego będzie wyliczany zysk, uzależniona jest także od wybranego wariantu w ramach ochrony kapitału. W przypadku ochrony na poziomie 95% kwartalny kupon będzie wartością z przedziału 7,1-9,2%, a w drugim przypadku przedział będzie wynosił 3,7-4,8%. Finalna wartość kuponu zostanie określona po zakończeniu subskrypcji, przed rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej.

Ponadto ubezpieczenie UNIQA wyposażone jest w mechanizm "ostatniej szansy", który daje klientowi możliwość otrzymania wszystkich, nawet tych nienależnych do tej pory kuponów, jeżeli w dacie zakończenia ochrony cena wszystkich 4 surowców będzie co najmniej równa ich wartości początkowej.

"Produkt jest odpowiedzią na zauważalne wśród naszych klientów coraz większe zainteresowanie inwestycjami w surowce. Zaproponowana forma pozwala zainwestować na krótki okres, stosunkowo bezpiecznie, oferując jednocześnie duży potencjał zysku" - powiedziała Agnieszka Rudnicka, odpowiedzialna za produkty strukturyzowane w Raiffeisen Bank Polska.

Produkt "Dary Ziemi" przygotowany został we współpracy z UNIQA TU na Życie w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. Tym samym inwestor unika konieczności opłacenia 19% podatku od zysków kapitałowych. "Inwestycja została przygotowana specjalnie z myślą o klientach Raiffeisen Bank Polska jako ciekawa propozycja dla osób poszukujących atrakcyjnej formy dywersyfikacji portfela" – dodaje Marek Piętka, dyrektor Departamentu Sprzedaży – Instytucje Finansowe Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA.

Ubezpieczenie "Dary Ziemi" zapewniają ochronę kapitału na poziomie 95% lub 98% kwoty ubezpieczenia, w dacie zakończenia ochrony ubezpieczeniowej. Nie są pobierane żadne opłaty za zarządzanie, ani za nabycie produktu. Minimalna wartość inwestycji to 10 tys. zł.

Tagi:

Komentarze