Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie Rezydenta w PZU Wojażer

Ubezpieczenie Rezydenta w PZU Wojażer

Data publikacji: 2017-10-16
Jesteś obywatelem Polski, ale przez najbliższe dwa lata zamierzasz mieszkać i pracować w Niemczech? Zwykłe ubezpieczenie turystyczne nie zapewni Ci wtedy ochrony. Do polisy PZU Wojażer musisz dokupić ubezpieczenie rezydenta.

Wyjazd do Londynu do pracy

PZU jest jednym z nielicznych ubezpieczycieli na polskim rynku, u którego można kupić ubezpieczenie rezydenta. Kto dokładnie powinien zainteresować się taką polisą?

Ubezpieczenie rezydenta to produkt przeznaczony dla osób przebywających ponad rok w kraju innym niż państwo stałego zamieszkania. Warunek jest jednak taki, że ich pobyt ma się wiązać z zamiarem jedynie czasowego pozostania w danym kraju (nie dłużej niż 5 lat).

Zakres świadczeń ubezpieczenia rezydenta w PZU

Ubezpieczenie rezydenta zapewni pokrycie kosztów leczenia w państwie czasowego zamieszkania.

Jeśli zrezygnujesz z leczenia w kraju rezydencji, przysługuje Ci transport do Polski.

Trzeba pamiętać, że klauzulę ubezpieczenia rezydenta można wykupić tylko wtedy, kiedy zawiera się umowę jedynie podstawowego ubezpieczenia turystycznego PZU Wojażer. Jeśli rozszerzysz polisę o NNW, OC w życiu prywatnym lub ubezpieczenie bagażu, nie możesz wykupić tej klauzuli.

Kiedy warto kupić tę polisę?

Klauzula ubezpieczenia rezydenta przyda się tym wszystkim, którzy wyjeżdżają do pracy za granicę na dwa-trzy lata i chcieliby mieć gwarancję dostępu do służby zdrowia także w kraju czasowego zamieszkania.

Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-05-18

Ubezpieczenie turystyczne a covid

Koronawirus towarzyszy nam już od ponad roku. Tak długi czas sprawił, że coraz więcej osób chce podróżować za granicę mimo trwającej pandemii. Czy ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę,...

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2020-10-01

Ubezpieczenie turystyczne AXA czy PZU? Które lepiej wybrać?

Osoby zastanawiające się nad wyborem polisy turystycznej mogą skorzystać m.in. z ofert firm AXA oraz PZU. Postanowiliśmy porównać te propozycje.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-09-28

Windsurfing, kitesurfing i inne sporty wodne - jakie ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę?

Zakłady ubezpieczeń różnie traktują sporty wodne. Sprawdziliśmy, w których towarzystwach takie sporty jak np. windsurfing wymagają dopłaty do składki.

Czytaj więcej
Komentarze
greg
2019-04-21 14:45
IP: 42.241.x.x
w zaden sposob nie moge znalezc ille kosztuje to ubezpieczenie rezydenta
odpowiedz
Ubea.pl
2019-04-23 08:22
IP: 81.190.x.x
W celu wyliczenia ceny tego ubezpieczenia należy skontaktować się telefonicznie z agentem PZU lub udać się osobiście do oddziału PZU. PZU nie umożliwia bowiem wyliczenia kosztu takiej polisy online.
odpowiedz