Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Ubezpieczenie Rezydenta w PZU Wojażer

Data publikacji: 2017-10-16

Jesteś obywatelem Polski, ale przez najbliższe dwa lata zamierzasz mieszkać i pracować w Niemczech? Zwykłe ubezpieczenie turystyczne nie zapewni Ci wtedy ochrony. Do polisy PZU Wojażer musisz dokupić ubezpieczenie rezydenta.

Wyjazd do Londynu do pracy

PZU jest jednym z nielicznych ubezpieczycieli na polskim rynku, u którego można kupić ubezpieczenie rezydenta. Kto dokładnie powinien zainteresować się taką polisą?

Ubezpieczenie rezydenta to produkt przeznaczony dla osób przebywających ponad rok w kraju innym niż państwo stałego zamieszkania. Warunek jest jednak taki, że ich pobyt ma się wiązać z zamiarem jedynie czasowego pozostania w danym kraju (nie dłużej niż 5 lat).

Zakres świadczeń ubezpieczenia rezydenta w PZU

Ubezpieczenie rezydenta zapewni pokrycie kosztów leczenia w państwie czasowego zamieszkania.

Jeśli zrezygnujesz z leczenia w kraju rezydencji, przysługuje Ci transport do Polski.

Trzeba pamiętać, że klauzulę ubezpieczenia rezydenta można wykupić tylko wtedy, kiedy zawiera się umowę jedynie podstawowego ubezpieczenia turystycznego PZU Wojażer. Jeśli rozszerzysz polisę o NNW, OC w życiu prywatnym lub ubezpieczenie bagażu, nie możesz wykupić tej klauzuli.

Kiedy warto kupić tę polisę?

Klauzula ubezpieczenia rezydenta przyda się tym wszystkim, którzy wyjeżdżają do pracy za granicę na dwa-trzy lata i chcieliby mieć gwarancję dostępu do służby zdrowia także w kraju czasowego zamieszkania.

Tagi:

Komentarze

2019-04-21 14:45

greg42.241.x.x

w zaden sposob nie moge znalezc ille kosztuje to ubezpieczenie rezydenta

2019-04-23 08:22

Ubea.pl81.190.x.x

W celu wyliczenia ceny tego ubezpieczenia należy skontaktować się telefonicznie z agentem PZU lub udać się osobiście do oddziału PZU. PZU nie umożliwia bowiem wyliczenia kosztu takiej polisy online.