Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC Mercedes – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC Mercedes – ile kosztuje?

Data publikacji: 2020-08-10
Mercedes-Benz, niemiecka marka samochodów popularnie nazywana po prostu Mercedesem, jest uważana za jedną z najstarszych w kategorii aut osobowych. Pojazdy tej firmy, jak Mercedes CLA czy Mercedes C Klasa, cieszą się powszechnym uznaniem wśród miłośników motoryzacji. A ile kosztuje OC i AC dla aut tej marki?

Auta Mercedesa cieszą się uznaniem jako pojazdy wysokiej jakości, bezawaryjne i komfortowe. Czy oznacza to, że polisa OC dla Mercedesa musi być drogie? Na szczęście nie. Korzystając z porównywarki Ubea.pl, udało się znaleźć ubezpieczenie OC dla Mercedesa klasy C już za 436 zł.

Ubezpieczenie Model Mercedesa Cena
OC Mercedes C Klasa 436 zł
OC + AC Mercedes A Klasa 1430 zł


Spis treści:

 1. Ubezpieczenie OC Mercedes – ile kosztuje ubezpieczenie?
 2. OC Mercedes – ile kosztuje ubezpieczenie?
 3. Ubezpieczenie AC Mercedes – czy warto kupić polisę?
 4. AC Mercedes – ile kosztuje polisa?
 5. Mercedes - czy warto wybrać to auto?

Ubezpieczenie OC Mercedes – ile kosztuje ubezpieczenie?

Wiele modeli Mercedesa należy do klasy średniej lub wyższej. Na szczęście duża wartość auta nie musi oznaczać drogiego OC. Na cenę ubezpieczenia w o wiele większym stopniu wpływają takie czynniki jak szkodowość właściciela, miejsce zamieszkania kierowcy czy jego wiek.

Samochód Mercedes - OC i AC Aby przekonać się, ile faktycznie wynosi cena OC Mercedesa, skorzystaliśmy z kalkulatora ubezpieczeń i policzyliśmy kilkadziesiąt przykładowych kalkulacji dla kierowców reprezentujących różne kategorie właścicieli aut.

Na potrzeby tego artykułu cenę ubezpieczenia OC policzono dla następujących osób posiadających samochód marki Mercedes:

Wariant 1: pan Mateusz ma 47 lat, ubezpieczenie OC kupuje już od 15 lat. Nie ma na koncie żadnej szkody. Mieszka w Łowiczu.

Wariant 2: pani Anna OC kupuje od 7 lat i przez ten czas nie spowodowała żadnej szkody. Ma 37 lat i mieszka w Gdańsku.

Wariant 3: pani Joanna jest w wieku 31 lat. OC kupuje od 7 lat. Jest mieszkanką Hrubieszowa, a w zeszłym roku spowodowała szkodę.

Wariant 4: pan Adam ze Złotoryi ma 23 lata. Nie ma żadnej szkody na koncie, ale kupuje dopiero drugie OC w życiu.

Cenę OC policzyliśmy dla różnych modeli Mercedesa. Wzięliśmy pod uwagę zarówno kompaktowy Mercedes klasy A, sportowy Mercedes AMG, jak i SUV klasy średniej, czyli Mercedes GLC.

Ubezpieczenie OC Mercedes A Klasa

Mercedes-Benz klasy A należał początkowo do kategorii aut miejskich. Obecnie jest to jeden z samochodów klasy kompaktowej. Produkowana od 2018 r. czwarta generacja pojazdu jest wyposażona w liczne technologie znane z samochodów wyższych klas. Ile kosztuje OC dla tego kompaktowego Mercedesa?

Mercedes A Klasa – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – doświadczony kierowca z Łowicza 439 zł
Pani Anna – doświadczony kierowca z Gdańska 634 zł
Pani Joanna – kierowca z niedawną szkodą 504 zł
Pan Adam – młody kierowca 1305 zł

Ubezpieczenie OC Mercedes AMG

Od wielu lat firma AMG współpracuje ściśle z Mercedes-Benz, wypuszczając na rynek gruntownie zmodyfikowane pod kątem sportowym modele Mercedesów. Czy ubezpieczenie OC sportowego Mercedesa będzie o wiele droższe?

Mercedes AMG – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – doświadczony kierowca z Łowicza 518 zł
Pani Anna – doświadczony kierowca z Gdańska 759 zł
Pani Joanna – kierowca z niedawną szkodą 669 zł
Pan Adam – młody kierowca 1411 zł

Ubezpieczenie OC Mercedes C Klasa

Mercedes Klasy C jest przedstawicielem segmentu D, czyli klasy średniej, grupy premium. Do chwili debiutu na rynku Mercedesa Klasy A był on najtańszym oraz najmniejszym autem w ofercie niemieckiej firmy. Ile kosztuje OC dla tego Mercedesa?

Mercedes C Klasa – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – doświadczony kierowca z Łowicza 436 zł
Pani Anna – doświadczony kierowca z Gdańska 628 zł
Pani Joanna – kierowca z niedawną szkodą 549 zł
Pan Adam – młody kierowca 1197 zł

Ubezpieczenie OC Mercedes CLA

Mercedes-Benz CLA należy do klasy samochodów kompaktowych. W 2019 r. zaprezentowano drugą generację tego modelu. W standardowym wyposażeniu auta znajduje się między innymi system zapobiegania kolizjom oraz asystent ruszania na wzniesieniu. Czy OC dla modelu Mercedes CLA jest drogie?

Mercedes CLA – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – doświadczony kierowca z Łowicza 439 zł
Pani Anna – doświadczony kierowca z Gdańska 634 zł
Pani Joanna – kierowca z niedawną szkodą 504 zł
Pan Adam – młody kierowca 1359 zł

Ubezpieczenie OC Mercedes CLS

Mercedes CLS to pierwszy tego typu samochód w ofercie niemieckiej marki. Pierwsza generacja była reklamowana jako 4-drzwiowe coupe będące w rzeczywistości sportowo wystylizowanym sedanem. Samochód należy do klasy średniej-wyższej. Ile wynosi cena OC dla Mercedesa CLS?

Mercedes CLS – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – doświadczony kierowca z Łowicza 476 zł
Pani Anna – doświadczony kierowca z Gdańska 692 zł
Pani Joanna – kierowca z niedawną szkodą 587 zł
Pan Adam – młody kierowca 1338 zł

Ubezpieczenie OC Mercedes E Klasa

Mercedes Klasy E, należący do klasy wyższej, jest produkowany już od 1993 roku. Od 2016 r. na rynku jest dostępna piąta generacja tego popularnego modelu niemieckiej firmy. Czy OC dla Mercedesa E Klasy musi być drogie?

Mercedes E Klasa – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – doświadczony kierowca z Łowicza 461 zł
Pani Anna – doświadczony kierowca z Gdańska 668 zł
Pani Joanna – kierowca z niedawną szkodą 587 zł
Pan Adam – młody kierowca 1141 zł

Ubezpieczenie OC Mercedes GLA

Mercedes GLA jest crossoverem klasy kompaktowej dostępnym na rynku od 2013 roku. Jest to pierwszy kompaktowy crossover niemieckiej marki. W 2015 r. Mercedes GLA był drugim najchętniej kupowanym modelem tej marki w Polsce. Czy OC tego popularnego Mercedesa kosztuje wiele?

Mercedes GLA – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – doświadczony kierowca z Łowicza 439 zł
Pani Anna – doświadczony kierowca z Gdańska 634 zł
Pani Joanna – kierowca z niedawną szkodą 504 zł
Pan Adam – młody kierowca 1341 zł

Ubezpieczenie OC Mercedes GLC

Mercedes GLC jest SUVem klasy średniej w ofercie niemieckiej marki. Ten model jest kontynuacją koncepcji zaprezentowanej przez poprzednika, czyli Mercedesa GLK. W porównaniu do niego GLC jest jednak dłuższe, szersze i jednocześnie niższe. Jaka jest przeciętna cena Mercedesa GLC?

Mercedes GLC – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – doświadczony kierowca z Łowicza 504 zł
Pani Anna – doświadczony kierowca z Gdańska 738 zł
Pani Joanna – kierowca z niedawną szkodą 587 zł
Pan Adam – młody kierowca 1587 zł

Ubezpieczenie OC Mercedes S Klasa

Mercedes-Benz klasy S jest samochodem luksusowym produkowanym już od 1972 roku. Jesienią 2020 r. ma zadebiutować siódma generacja tego modelu. Najnowszy Mercedes klasy S wyposażono w zaawansowaną technologię pozwalającą między innymi na półautonomiczną jazdę.

Mercedes S Klasa – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Mateusz – doświadczony kierowca z Łowicza 541 zł
Pani Anna – doświadczony kierowca z Gdańska 796 zł
Pani Joanna – kierowca z niedawną szkodą 669 zł
Pan Adam – młody kierowca 1844 zł

OC Mercedes – ile kosztuje ubezpieczenie?

Patrząc na wyliczone przykładowe ceny OC dla Mercedesa, widać wyraźnie, że sam model auta nie ma bardzo dużego wpływu na składkę OC. Oczywiście, pewną drobną różnicę widać. Najtańsze OC dla kompaktowego Mercedesa klasy A wynosi 439 zł. Właściciel luksusowego Mercedesa S Klasy zapłaci natomiast za OC co najmniej 541 zł, czyli o 23% więcej.

Zdecydowanie większy wpływ na cenę OC ma jednak historia ubezpieczeniowa kierowcy, a także miejsce używania auta. Osoby młode, ze szkodami na koncie czy z dużych miast muszą liczyć się z tym, że zapłacą nieco więcej za OC Mercedesa.

Widać to wyraźnie choćby na przykładzie samochodu Mercedes Klasy C. Doświadczony kierowca z małej miejscowości – pan Mateusz – może kupić OC dla takiego auta już za 436 zł. Młody właściciel samochodu – pan Adam – zapłaci już jednak co najmniej 1197 zł, jeśli będzie chciał zakupić OC samodzielnie.

Czy mimo wszystko można znaleźć w miarę tanie OC dla młodego lub szkodowego kierowcy? Tak!

Aby znaleźć jak najtańsze OC, należy po pierwsze korzystać z porównywarek ubezpieczeń. Dzięki temu można mieć gwarancję, że nie przepłaca się za polisę, której zakres ochrony jest taki sam w każdym towarzystwie.

Drugim skutecznym sposobem na tańsze OC jest współwłasność samochodu z doświadczonym, bezszkodowym kierowcą. Jest to bardzo dobra metoda dla młodych osób lub właścicieli aut, którzy w poprzednim roku spowodowali jedną lub więcej szkód. W przypadku współwłasności ubezpieczyciel weźmie bowiem pod uwagę zarówno zniżki wynikające z dobrej historii doświadczonego kierowcy, jak i zwyżki będące skutkiem szkód lub młodego wieku.

We współwłasności samochodu kryje się jednak pewne zagrożenie, o którym należy wspomnieć. Jeśli jeden ze współwłaścicieli spowoduje szkodę, to drugi także utraci część zbieranych pracowicie zniżek. Jeśli więc nie chcesz narażać znajomego doświadczonego kierowcy na taką stratę, tanie OC dla Mercedesa znajdź dzięki kalkulatorowi OC.

Ubezpieczenie AC Mercedes – czy warto kupić polisę?

W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC polisa autocasco jest dobrowolnym produktem. Nikt nie może więc kazać Ci jej kupować. Jeśli jednak masz auto marki Mercedes, zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup AC.

Mercedesy są autami wysokiej jakości, a części do nich są zazwyczaj dość drogie. Samodzielna naprawa auta po spowodowanej przez siebie kolizji będzie więc bardzo kosztowna. O wiele lepiej zakupić wcześniej autocasco i przerzucić koszty naprawy na ubezpieczyciela.

Mercedes należy też niestety do marek lubianych przez złodziei.W 2018 roku Mercedes zajął na Dolnym Śląsku czwarte miejsce w klasyfikacji najczęściej kradzionych aut. Przez rok zgłoszono w tym województwie aż 118 kradzieży aut tej niemieckiej marki. W razie kradzieży ubezpieczenie AC nie zapewni Ci zwrotu auta, ale otrzymasz pieniądze, dzięki którym będziesz mógł zakupić nowy samochód.

AC Mercedes – ile kosztuje polisa?

W przypadku AC wpływ modelu samochodu na cenę jest już o wiele wyraźniejszy niż w przypadku polisy OC. Nie powinno to dziwić. W końcu w ramach OC ubezpieczyciel płaci za naprawę auta uszkodzonego przez Ciebie. Niezależnie więc od tego, jaki samochód Ty posiadasz, towarzystwo ubezpieczeniowe może z OC naprawiać zarówno tanie auto miejskie, jak i luksusową limuzynę.

Odszkodowanie z ubezpieczenia AC ma natomiast zrekompensować straty w Twoim aucie. Wartość auta oraz cena części do naprawy będą więc bezpośrednio wpływać na koszty ubezpieczyciela.

Aby przekonać się, ile w rzeczywistości kosztuje AC dla Mercedesa, ponownie wykonaliśmy kilkanaście przykładowych kalkulacji na kalkulatorze Ubea.pl. Cenę pakietu OC + AC policzono dla doświadczonego kierowcy z małej miejscowości, opisywanego wcześniej pana Mateusza.

Jako że warunki AC bywają bardzo różne, wzięliśmy pod uwagę dwa skrajne warianty:

Wariant 1 – AC o najmniejszym zakresie ochrony

 • odszkodowanie wyliczane na podstawie kosztorysu
 • części zamienne
 • amortyzacja
 • udział własny

Wariant 2 – AC o pełnym zakresie ochrony

 • naprawa w serwisie
 • części oryginalne
 • brak amortyzacji
 • minimalny udział własny

Cenę AC policzono dla różnych modeli Mercedesa. W poniższej tabeli znajdziesz między innymi takie samochody jak Mercedes A Klasa, Mercedes C Klasa, Mercedes CLA czy Mercedes GLC.

Mercedes-Benz – przykładowe kalkulacje OC+AC:

Model Mercedesa Wariant 1: cena OC+AC Wariant 2: cena OC+AC
Mercedes A Klasa 1430 zł 1551 zł
Mercedes C Klasa 2005 zł 2167 zł
Mercedes CLA 1517 zł 1597 zł
Mercedes CLS 2149 zł 2797 zł
Mercedes E Klasa 2092 zł 2202 zł
Mercedes GLA 1555 zł 1835 zł
Mercedes GLC 2240 zł 2526 zł
Mercedes S Klasa 2531 zł 2664 zł


Powyższa tabela jednoznacznie pokazuje, że model samochodu ma bardzo duży wpływ na cenę AC. Kompaktowy Mercedes A Klasa lub Mercedes CLA można zabezpieczyć, kupując autocasco już za ok. 1500 zł. Jeśli jednak masz jeden z modeli Mercedesa z wyższej półki, powinieneś liczyć się z wydatkiem przynajmniej 2000 zł za pakiet OC i AC.

Pamiętaj także, by wybierając AC, nie kierować się jedynie ceną ubezpieczenia. Równie ważny jest zakres ochrony zapewnianej przez daną polisę. Zastanów się, czego oczekujesz od ubezpieczyciela i wybierz produkt, który w razie wypadku faktycznie zabezpieczy Cię przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dzięki temu po szkodzie otrzymasz odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami.

Mercedes - czy warto wybrać to auto?

Logo Mercedesa jest powszechnie znane zarówno wśród wielkich miłośników motoryzacji, jak i ludzi mniej obeznanych z samochodami. Nie jest to przypadek.

Mercedes oferuje auta wysokiej jakości, bardzo dobrze wyposażone, bezpieczne i pewnie trzymające się drogi. W gamie niemieckiej marki znajdziesz zarówno kompaktowego Mercedesa CLA, jak i luksusowego Mercedesa klasy S. Niezależnie od tego, jaki konkretnie model wybierzesz, możesz mieć pewność, że Mercedes zapewni Ci komfort jazdy na najwyższym poziomie.

Co ważne, cena OC dla Mercedesa nie jest wcale wysoka, zwłaszcza jeśli przed zakupem polisy skorzysta się z porównywarki ubezpieczeń. Za ubezpieczenie AC trzeba zapłacić nieco więcej, ale i tak cena autocasco jest mała w porównaniu do kosztów ewentualnej naprawy Mercedesa. Kupując ubezpieczenie AC, pamiętaj o znalezieniu satysfakcjonującego kompromisu między ceną a zakresem polisy.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
Komentarze