Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC Mazda – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC Mazda – ile kosztuje?

Data publikacji: 2020-08-14
Wśród miłośników motoryzacji Mazda cieszy się opinią jednego z najmniej awaryjnych samochodów dostępnych na rynku. A jak jest z ceną ubezpieczenia OC dla aut tej japońskiej marki? Ile zapłacisz za OC Mazdy RX-8 lub Mazdy 3?

Niezawodne auta o nowoczesnej konstrukcji – tak w kilku słowach można podsumować opinię o samochodach marki Mazda. Co ważne dla kierowców dbających o finanse ubezpieczenie Mazdy jest zazwyczaj stosunkowo tanie. Kalkulacje na Ubea.pl pokazują, że ceny OC Mazdy zaczynają się już od 297 zł!

Najtańsze OC i AC Mazda:

Ubezpieczenie Model Mazdy Cena
OC Mazda RX-8 297 zł
OC + AC Mazda 2 874 zł

Spis treści:

 1. Ubezpieczenie OC Mazda – ile wyniesie składka?
 2. OC Mazda – ile kosztuje?
 3. Ubezpieczenie AC Mazda – czy warto kupować polisę?
 4. AC Mazda – ile kosztuje?
 5. Mazda - czy warto kupić to auto?

Ubezpieczenie OC Mazda – ile wyniesie składka?

Samochód Mazda - OC Bezawaryjne Mazdy są lubiane przez ubezpieczycieli. W efekcie składka bazowa dla aut tej japońskiej marki jest zazwyczaj dość niska. Oczywiście, trzeba pamiętać, że marka i model to tylko dwa czynniki z wielu, które wpływają na cenę polisy.

Właśnie z tego powodu sprawdzając cenę OC dla Mazdy, wzięliśmy pod uwagę różne kategorie kierowców. Wśród naszych przykładowych właścicieli Mazdy znajdziesz zarówno młodego kierowcę z małego miasta, jak i doświadczonego kierowcę z bezszkodową historią zamieszkałego w stolicy.

Koszt OC policzono dla następujących osób:

Wariant 1: pani Martyna mieszka w Krynkach i ma 43 lata. OC kupuje już od 16 lat. Przez ostatnie 10 lat nie spowodowała żadnej szkody.

Wariant 2: pan Wacław ma 40 lat i jest mieszkańcem Warszawy. OC kupuje nieprzerwanie od 10 lat. Dzięki temu, że przez ostatnie 8 lat nie spowodował żadnej szkody, ma maksymalne zniżki na ubezpieczeniu.

Wariant 3: pani Anna jest w wieku 32 lat, a OC kupuje od 10. Mieszka w Kłodzku. W zeszłym roku była niestety sprawcą kolizji.

Wariant 4: pan Janusz ma 24 lata i mieszka w Szczawnicy. Nie spowodował dotychczas żadnej szkody, ale kupuje dopiero drugie OC w życiu.

Na cenę OC wpływają również cechy poszczególnych modeli. Poniżej znajdziesz zatem wyliczenia kosztu OC dla miejskiej Mazda 2, kompaktowej Mazda 3, coupe Mazda RX-8 oraz innych. Możesz więc sprawdzić koszt polisy dla takiego auta, jakie Ciebie właśnie interesuje.

Ubezpieczenie OC Mazda 2

Mazda 2 początkowo była znana jako Mazda Demio. Od drugiej generacji zaczęto też stosować nazwę Mazda 2. Obowiązuje ona na większości rynków światowych, w tym w Europie. Mazda 2 to samochód należący do klasy aut miejskich. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Mazda 2?

Mazda 2 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Martyna – doświadczony kierowca z Krynek 318 zł
Pan Wacław – doświadczony kierowca z Warszawy 498 zł
Pani Anna – kierowca z niedawną szkodą 579 zł
Pan Janusz – młody kierowca 829 zł


Ubezpieczenie OC Mazda 3

Mazda 3 jest dostępna na rynku od 2003 r., kiedy zastąpiła model Mazda 323. To samochód osobowy klasy kompaktowej. Czwartą generację tego auta wyposażono w nowy silnik Skyactiv-X. Ma on zapłon iskrowy z silników benzynowych oraz samoczynny z silników diesla. Łączy więc cechy silnika benzynowego (np. dobre przyspieszenie) oraz diesla (między innymi duży moment obrotowy). Czy ubezpieczenie OC dla Mazdy 3 jest drogie?

Mazda 3 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Martyna – doświadczony kierowca z Krynek 318 zł
Pan Wacław – doświadczony kierowca z Warszawy 498 zł
Pani Anna – kierowca z niedawną szkodą 595 zł
Pan Janusz – młody kierowca 829 zł


Ubezpieczenie OC Mazda 5

Mazda Premacy, oferowana od drugiej generacji na rynkach światowych jako Mazda 5, to kompaktowy minivan. Powstały trzy generacje tego modelu. Trzecia, i jak się okazało ostatnia, zadebiutowała w 2010 r. Jaka jest przeciętna cena OC Mazdy 5?

Mazda 5 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Martyna – doświadczony kierowca z Krynek 312 zł
Pan Wacław – doświadczony kierowca z Warszawy 487 zł
Pani Anna – kierowca z niedawną szkodą 638 zł
Pan Janusz – młody kierowca 816 zł


Ubezpieczenie OC Mazda 6

Mazda 6 jest samochodem należącym do klasy średniej. Pierwsza generacja tego modelu zdobyła w 2003 drugie miejsce w konkursie na Europejski Samochód Roku. Trzecia generacja zyskała nową stylistykę, bardzo pozytywnie przyjętą przez miłośników motoryzacji. Jakiej ceny OC Mazdy 6 należy się spodziewać?

Mazda 6 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Martyna – doświadczony kierowca z Krynek 334 zł
Pan Wacław – doświadczony kierowca z Warszawy 483 zł
Pani Anna – kierowca z niedawną szkodą 620 zł
Pan Janusz – młody kierowca 882 zł


Ubezpieczenie OC Mazda CX-3

Mazda CX-3 została zaprezentowana po raz pierwszy w 2015 r. W ofercie japońskiej marki ten model reprezentuje samochód osobowy typu crossover klasy B. Jego standardowe wyposażenie obejmuje m.in. klimatyzację,4-głośnikowy system audio, komputer pokładowy oraz system wspomagający ruszanie na wzniesieniu. Czy OC dla Mazdy CX-3 jest kosztowne?

Mazda CX-3 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Martyna – doświadczony kierowca z Krynek 328 zł
Pan Wacław – doświadczony kierowca z Warszawy 517 zł
Pani Anna – kierowca z niedawną szkodą 581 zł
Pan Janusz – młody kierowca 863 zł


Ubezpieczenie OC Mazda CX-5

Mazda CX-5 należy do ciekawej kategorii osobowych samochodów sportowo-użytkowych. To pierwszy pojazd japońskiej marki zaprojektowany zgodnie z nową stylistyką firmy zwaną KODO-Dusza ruchu. Od 2017 r. dostępna jest druga generacja tego modelu. Jaka jest przeciętna cena OC Mazdy CX-5?

Mazda CX-5 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Martyna – doświadczony kierowca z Krynek 375 zł
Pan Wacław – doświadczony kierowca z Warszawy 601 zł
Pani Anna – kierowca z niedawną szkodą 614 zł
Pan Janusz – młody kierowca 1016 zł


Ubezpieczenie OC Mazda MX-5

Mazda MX-5 jest samochodem osobowym typu roadster. Roadster to auto dwumiejscowe o sportowym charakterze, bez stałego dachu. Co ciekawe, MX-5 wprowadzono na rynek w 1989 r., kiedy produkcja małych roadsterów już prawie dobiegała końca. Jedynym porównywalnym modelem dostępnym w sprzedaży była wtedy Alfa Romeo Spider. Ile kosztuje OC dla tego interesującego samochodu, jakim jest Mazda MX-5?

Mazda MX-5 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Martyna – doświadczony kierowca z Krynek 320 zł
Pan Wacław – doświadczony kierowca z Warszawy 502 zł
Pani Anna – kierowca z niedawną szkodą 628 zł
Pan Janusz – młody kierowca 836 zł


Ubezpieczenie OC Mazda RX-8

Mazda RX-8, czyli samochód osobowy o nadwoziu coupe, był dostępny w sprzedaży od 2003 do 2012 r. Produkcję auta zakończono z powodu niemożności spełnienia nowych norm emisji spalin. W mediach krąży pogłoska, że Mazda stworzyła concept car następcy Mazdy RX-8, czyli RX-9, ale jest to raczej tylko plotka wymyślona przez fanów marki. A ile zapłaci się za OC Mazdy RX8?

Mazda RX-8 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Martyna – doświadczony kierowca z Krynek 297 zł
Pan Wacław – doświadczony kierowca z Warszawy 460 zł
Pani Anna – kierowca z niedawną szkodą 789 zł
Pan Janusz – młody kierowca 919 zł


OC Mazda – ile kosztuje?

Ceny OC dla Mazdy nie są zbyt wysokie. Doświadczony kierowca z dobrą historią ubezpieczeniową bez problemu znajdzie OC dla swojego japońskiego auta za około 400 – 500 zł. Za OC auta Mazda 3 pani Martyna zapłaci jeszcze mniej – najtańsza znaleziona propozycja wyniosła 318 zł.

Osoba z niedawną szkodą lub z krótkim stażem za kółkiem zapłaci oczywiście nieco więcej za obowiązkową polisę. Nawet jednak tacy kierowcy nie powinni mieć problemu ze znalezieniem OC ze składką, która nie przekracza 1000 zł. Pani Anna – osoba z niedawną szkodą - swoją Mazdę RX-8 może ubezpieczyć już za 789 zł.

Pamiętaj jednak, że powyższe tabele prezentują najtańsze OC znalezione na kalkulatorze Ubea.pl dla danego kierowcy i samochodu. Inne propozycje polis często bywały wielokrotnie droższe. Jeśli więc nie chcesz przepłacać za OC, warto zawsze porównać oferty przed zakupem. Warunki OC są w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym takie same, więc wybieranie droższej oferty nie sprawi, że zostaniesz objęty lepszą ochroną.

Ubezpieczenie AC Mazda – czy warto kupować polisę?

Dobrze traktowana Mazda może Ci wiernie służyć przez wiele lat. Po spowodowanej przez siebie kolizji będziesz więc chcieć zapewne naprawić samochód, a nie spisywać go od razu na straty. Niestety, ceny części dla Mazdy bywają dość drogie. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie Ci dobrowolne ubezpieczenie AC. To właśnie z tej polisy ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie, jeśli to Twoja Mazda zostanie uszkodzona w wyniku spowodowanej przez Ciebie stłuczki. AC pomoże Ci także wtedy, kiedy spadająca gałąź zniszczy samochód stojący na parkingu lub kiedy nieznany sprawca zarysuje pojazd.

Autocasco przyda się także po kradzieży samochodu. A niestety właściciele Mazd powinni szczególnie obawiać się amatorów cudzych aut. W 2018 r. Mazda zajęła drugie miejsce wśród najczęściej kradzionych samochodów w Warszawie i okolicach. Łupem złodziei padło aż 357 sztuk tych aut.

Największą popularnością wśród złodziei cieszyły się następujące modele:

 • Mazda 2,
 • Mazda 3,
 • Mazda 6,
 • Mazda CX-5.

Niestety, tylko mała część skradzionych aut wraca do swoich właścicieli. Lepiej więc wcześniej się zabezpieczyć i zapewnić sobie wypłatę odszkodowania, jeśli to właśnie Twój pojazd przyciągnie uwagę złodziei.

AC Mazda – ile kosztuje?

Wybór ubezpieczenia OC jest stosunkowo prosty. Zakres ochrony dawany przez tę polisę jest określony prawnie, więc każde ubezpieczenie, i to tanie, i to drogie, zapewni Ci odpowiednie warunki. W przypadku autocasco sprawa jest już nieco bardziej skomplikowana. Wybierając AC, musisz zwrócić uwagę zarówno na cenę, jak i na warunki ubezpieczenia.

Aby pokazać, jak kształtują się ceny AC dla Mazdy, przeprowadziliśmy kalkulacje na Ubea.pl dla dwóch wariantów autocasco różniących się wyraźnie zakresem ochrony.

Wariant 1 – AC o najmniejszym zakresie ochrony

 • odszkodowanie wyliczone na podstawie kosztorysu
 • amortyzacja
 • udział własny
 • części zamienne

Wariant 2 – AC o pełnym zakresie ochrony

 • naprawa w serwisie
 • brak amortyzacji
 • minimalny udział własny
 • części oryginalne

Kalkulacje cen AC przeprowadziliśmy dla pani Martyny z Krynek – bezszkodowego kierowcy z długim stażem za kółkiem.

Mazda – przykładowe kalkulacje OC+AC:

Model Mazdy Wariant 1: cena OC+AC Wariant 2: cena OC+AC
Mazda 2 874 zł 971 zł
Mazda 3 1121 zł 1180 zł
Mazda 5 1083 zł 1125 zł
Mazda 6 1473 zł 1550 zł
Mazda CX-3 1314 zł 1383 zł
Mazda CX-5 1581 zł 1664 zł
Mazda MX-5 1648 zł 1735 zł


Patrząc na powyższą tabelę, widać, że cena autocasco zależy przede wszystkim od dwóch czynników:

 • zakres ochrony,
 • wartości auta.

Podczas gdy pakiet OC+AC dla kompaktowej Mazdy 3 można zakupić już za 1121 zł, to na ubezpieczenie Mazdy 6 z klasy średniej trzeba wydać co najmniej 1473 zł.

Mimo że wybierając AC, nie należy się kierować wyłącznie ceną, to porównywarka ubezpieczeń nadal jest urządzeniem, z którego warto skorzystać, kupując autocasco. Tabela wynikowa Ubea.pl pokazuje bowiem nie tylko sam koszt pakietu polis, lecz również najważniejsze warunki autocasco. Możesz więc dobrać taki pakiet, który Ci najbardziej odpowiada.

Mazda - czy warto kupić to auto?

Niezawodność samochodów marki Mazda oraz ich bardzo dobre właściwości jezdne sprawiły, że auta japońskiej firmy cieszą się w Polsce dużym uznaniem. Miłośnicy marki doceniają także nowoczesną konstrukcję pojazdów, którą cechują się nawet starsze auta z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Oferta Mazdy jest dość szeroka: od miejskiej Mazdy 2 i kompaktowej Mazdy 3 przez crossover Mazda CX-3 po Mazdę 6 z klasy średniej i Mazdę RX-8. Niezależnie od tego, który dokładnie model wybierzesz, otrzymasz bezawaryjne i dobrze wyglądające auto.

Dodatkowo ubezpieczenie dla samochodów marki Mazda nie jest zbyt drogie. Zarówno doświadczony, jak i młody kierowca może znaleźć na Ubea.pl OC dla Mazdy w korzystnej cenie.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
Komentarze