Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC Honda – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC Honda – ile kosztuje?

Data publikacji: 2020-11-25
Modele Hondy nie zawsze zachwycają może wyglądem, ale większość samochodów tej japońskiej marki cechuje się dużą niezawodnością i bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi. Nic więc dziwnego, że Honda Civic czy Honda CR-V cieszą się dużą popularnością w Polsce. Sprawdzamy, ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC dla tych aut.

Japońskie auta kojarzą się zwykle z solidnym wykonaniem i bezawaryjnością. Nie inaczej jest z Hondą. Eksperci Ubea.pl postanowili jednak przekonać się, ile kosztuje OC i AC dla samochodów tej marki. Okazało się, że na porównywarce ubezpieczeń można znaleźć polisę OC dla Hondy już 403 zł.

Najtańsze OC i AC Honda:

Ubezpieczenie Model Hondy Cena
OC Honda Insight 403 zł
OC + AC Honda Insight 792 zł


Spis treści:

 1. Ubezpieczenie OC Honda – ile kosztuje polisa?
 2. OC Honda – ile zapłacisz za ubezpieczenie?
 3. Ubezpieczenie AC Honda – czy warto kupić tę polisę?
 4. AC Honda – ile kosztuje polisa?
 5. Honda - czy warto wybrać tę markę?

Porównywarka ubezpieczeń Ubea: Ubezpieczenie OC Honda – ile kosztuje polisa?

Ubezpieczenie Honda Odpowiedź na pytanie o koszt ubezpieczenia OC dla aut danej marki nie jest prosta, ponieważ na cenę polisy wpływa wiele różnorodnych czynników. Marka, pojemność silnika, sposób oraz miejsce użytkowania, historia ubezpieczeniowa właściciela samochodu, jego wiek i staż za kółkiem – to tylko niektóre z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.

Eksperci porównywarki Ubea.pl policzyli więc koszt OC dla kilku przykładowych, dość mocno różniących się między sobą, właścicieli samochodów marki Honda:

Wariant 1: pan Cezary z Krynicy Morskiej ma 43 lata. OC kupuje nieprzerwania od 11 lat i nie ma na koncie żadnej szkody.

Wariant 2: pani Renata z Warszawy jest w wieku 37 lat. Umowy OC zawiera od 12 lat, a przez ostatnie 10 nie spowodowała żadnej szkody.

Wariant 3: pan Bogumił ma 30 lat i mieszka w Kołaczycach. OC kupuje od 7 lat. Niestety, w zeszłym roku był sprawcą szkody.

Wariant 4: pani Leokadia z Ulanowa ma 21 lat. Właśnie zawiera drugą umowę OC w życiu. Jak dotychczas nie spowodowała żadnej szkody.

Co ważne, koszt ubezpieczenia OC policzono dla wielu modeli Hondy. W zestawieniu nie zabrakło oczywiście popularnych w Polsce aut, takich jak Honda Civic, Honda Accord czy Honda CR-V.

Ubezpieczenie OC Honda Accord

Honda Accord – samochód należący do klasy średniej – jest produkowana już od 1976 r. Przez lata auto było sprzedawane na większości rynków motoryzacyjnych świata. Jednak w 2015 r., wraz z zaprzestaniem produkcji modelu ósmej generacji przeznaczonej na rynek europejski, Honda zapowiedziała, że nie planuje już oferować Accorda na Starym Kontynencie. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Hondy Accord?

Honda Accord – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Cezary – doświadczony kierowca z Krynicy Morskiej 512 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z Warszawy 654 zł
Pan Bogumił – kierowca z niedawną szkodą 603 zł
Pani Leokadia – młody kierowca 1501 zł


Ubezpieczenie OC Honda City

Honda City to mały samochód należący do klasy aut miejskich. Od 2014 r. w Japonii sprzedawana jest hybrydowa wersja szóstej generacji tego modelu. Czy łatwo znaleźć tanie OC dla Hondy City?

Honda City – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Cezary – doświadczony kierowca z Krynicy Morskiej 429 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z Warszawy 543 zł
Pan Bogumił – kierowca z niedawną szkodą 515 zł
Pani Leokadia – młody kierowca 1345 zł


Ubezpieczenie OC Honda Civic

Kompaktowa Honda Civic jest jednym z popularniejszych aut japońskiej marki w Polsce. Od 2015 r. produkowana jest dziesiąta generacja, która jako pierwsza w historii tego modelu przyjęła identyczną formę na wszystkich światowych rynkach (dotychczas Honda proponowała wersję europejską i amerykańską). Jaka jest przeciętna składka OC dla Hondy Civic?

Honda Civic – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Cezary – doświadczony kierowca z Krynicy Morskiej 439 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z Warszawy 556 zł
Pan Bogumił – kierowca z niedawną szkodą 531 zł
Pani Leokadia – młody kierowca 1248 zł


Ubezpieczenie OC Honda CR-V

Początkowo Honda CR-V była proponowana jako SUV klasy kompaktowej. Potem jednak przesunięto ten model do klasy średniej. Piąta generacja Hondy CR-V to pierwsze auto japońskiej marki, które otrzymało całkiem nową deskę rozdzielczą. Czy OC dla Hondy CR-V jest drogie?

Honda CR-V – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Cezary – doświadczony kierowca z Krynicy Morskiej 476 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z Warszawy 633 zł
Pan Bogumił – kierowca z niedawną szkodą 520 zł
Pani Leokadia – młody kierowca 1365 zł


Ubezpieczenie OC Honda HR-V

Honda HR-V była jednym z pierwszych samochodów typu crossover w historii motoryzacji. Kiedy ten model pojawił się na rynku, taki typ aut nie był jeszcze nawet wyszczególniany. Nadwozie drugiej generacji Hondy HR-V nawiązuje stylistycznie do linii aut sportowo-użytkowych. Jaka jest przeciętna składka OC dla Hondy HR-V?

Honda HR-V – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Cezary – doświadczony kierowca z Krynicy Morskiej 482 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z Warszawy 614 zł
Pan Bogumił – kierowca z niedawną szkodą 519 zł
Pani Leokadia – młody kierowca 1392 zł


Ubezpieczenie OC Honda Insight

Honda Insight to seria aut o napędzie hybrydowym, której produkcję japońska marka zaczęła już w 1996 r. Przez lata zmieniała się koncepcja wyglądu tego auta. Od 2018 roku Honda Insight jest oferowana jako klasyczny kompaktowy sedan. Czy właściciele Hondy Insight łatwo znajdą tanie OC?

Honda Insight – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Cezary – doświadczony kierowca z Krynicy Morskiej 403 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z Warszawy 507 zł
Pan Bogumił – kierowca z niedawną szkodą 504 zł
Pani Leokadia – młody kierowca 978 zł


Ubezpieczenie OC Honda Jazz

Honda Jazz była dostępna jako samochód klasy aut miejskich już w latach 1981 – 1986. Honda powróciła do tej nazwy w 2001 r. przy okazji europejskiej premiery małego pojazdu sprzedawanego na innych rynkach pod nazwą Fit. Czy znalezienie taniego OC dla Hondy Jazz jest proste?

Honda Jazz – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Cezary – doświadczony kierowca z Krynicy Morskiej 420 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z Warszawy 530 zł
Pan Bogumił – kierowca z niedawną szkodą 504 zł
Pani Leokadia – młody kierowca 1182 zł


Ubezpieczenie OC Honda Odyssey

Minivan Honda Odyssey dostępny jest w dwóch wersjach: światowej oraz przeznaczonej na rynek amerykański. Piątą generację tego modelu można zakupić także w opcji z napędem hybrydowym. Na jakie ceny OC Hondy Odyssey powinni przygotować się właściciele tego modelu?

Honda Odyssey – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Cezary – doświadczony kierowca z Krynicy Morskiej 512 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z Warszawy 654 zł
Pan Bogumił – kierowca z niedawną szkodą 646 zł
Pani Leokadia – młody kierowca 1501 zł


Ubezpieczenie OC Honda Prelude

Honda Prelude była sportowym coupe produkowanym do 2001 r. Przy okazji wypuszczenia na rynek trzeciej generacji tego modelu Honda, jako pierwsza marka, wprowadziła system 4WS. Umożliwiał on skręt tylnej osi pojazdu w zależności od obrotu koła kierownicy. Poprawiło to stabilność i zwrotność auta. Ile kosztuje OC dla Hondy Prelude?

Honda Prelude – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Cezary – doświadczony kierowca z Krynicy Morskiej 512 zł
Pani Renata – doświadczony kierowca z Warszawy 655 zł
Pan Bogumił – kierowca z niedawną szkodą 616 zł
Pani Leokadia – młody kierowca 1601 zł


OC Honda – ile zapłacisz za ubezpieczenie?

Ceny obowiązkowych polis OC Hondy nie należą do bardzo niskich, ale korzystając z **kalkulatora ubezpieczeń, można zazwyczaj znaleźć atrakcyjną ofertę.

W przypadku pana Cezarego – doświadczonego kierowcy z mniejszej miejscowości – mogliśmy zwykle zaproponować polisę mieszczącą się w przedziale między 400 a 500 zł. Oczywiście należy pamiętać, że w tabeli jest prezentowana najtańsza propozycja OC. W przypadku obowiązkowej polisy można jednak spokojnie wybierać ofertę z najniższą składką, ponieważ warunki ubezpieczenia są ściśle określone w ustawie. Znajdując na porównywarce najtańszą ofertę, jesteś więc w stanie zaoszczędzić nawet 1000 zł na polisie bez szkody dla zakresu ochrony.

Warto zauważyć, że w przypadku ubezpieczenia OC dla Hondy duże znaczenie ma miejsce zamieszkania właściciela auta. Pan Bogumił, zamieszkały w Kołaczycach, mimo niedawnej szkody może znaleźć tańszą polisę niż pani Renata z Warszawy, która przez ostatnie 10 lat nie spowodowała żadnej kolizji ani wypadku. Dla przykładu eksperci Ubea.pl znaleźli OC dla Hondy Civic pana Bogumiła za 531 zł. Pani Renata zapłaci natomiast za polisę dla tego auta co najmniej 556 zł.

Ubezpieczenie AC Honda – czy warto kupić tę polisę?

Jeśli jakiś właściciel Hondy zastanawia się, czy warto kupować ubezpieczenie AC, jeden rzut oka na statystykę dotyczącą kradzieży aut powinien mu wystarczyć, aby podjąć decyzję.

Honda należy niestety do aut, które szczególnie często padają łupem złodziei. Dla przykładu w 2018 r. w Warszawie i okolicach skradziono 288 aut tej marki. Taki wynik oznaczał, że Honda zajęła trzecie miejsce wśród najczęściej kradzionych marek aut w Warszawie. Ofiarą złodziei padały zwłaszcza:

 • Honda CR-V,
 • Honda Civic,
 • Honda Accord.

Oczywiście, autocasco przydaje się nie tylko w przypadku kradzieży. Kolizja, której to Ty jesteś winny, zniszczenie samochodu w trakcie gwałtownej wichury, uszkodzenie auta przez zderzenie z dzikim zwierzęciem – w każdej z tych sytuacji AC zapewni Ci szybką wypłatę odszkodowania.

AC Honda – ile kosztuje polisa?

Autocasco może zapewniać bardzo rozwiniętą ochronę ubezpieczeniową. Na rynku są też jednak dostępne AC o wąskim zakresie. Warto więc poświęcić chwilę na wybór polisy z takimi warunkami, które Cię faktycznie satysfakcjonują. Dzięki temu unikniesz bolesnego rozczarowania po ewentualnej szkodzie.

Oczywiście, różnice w warunkach często mają odbicie także w wysokości składek. Wielu kierowców musi więc znaleźć odpowiedni kompromis między zakresem warunków a ceną polisy.

Aby przedstawić zależność między warunkami i wysokością składki polisy AC, eksperci Ubea.pl policzyli ceny ubezpieczenia dla dwóch wariantów autocasco. Pierwszy z nich to oszczędne AC z ograniczeniami odszkodowania, drugi zapewnia kompleksową ochronę w razie szkody.

Wariant 1 – AC ekonomiczne:

 • udział własny,
 • amortyzacja,
 • odszkodowanie liczone na podstawie kosztorysu,
 • części zamienne.

Wariant 2 – AC z pełnym zakresem ochrony:

 • minimalny udział własny,
 • brak amortyzacji,
 • naprawa w serwisie,
 • części oryginalne.

Cenę pakietu OC i AC policzyliśmy dla pana Cezarego – doświadczonego kierowcy z Krynicy Morskiej. Pod uwagę wzięliśmy różne modele Hondy dostępne w ostatnich 10 latach, takie jak Honda Civic, Honda Jazz czy Honda Accord.

Honda – przykładowe kalkulacje OC+AC:

Model Hondy Wariant 1: cena OC + AC Wariant 2: cena OC + AC
Honda Accord 2 765 zł 4 900 zł
Honda City 896 zł 1014 zł
Honda Civic 1207 zł 1273 zł
Honda CR-V 1771 zł 1864 zł
Honda HR-V 1617 zł 1702 zł
Honda Insight 792 zł 1274 zł
Honda Jazz 1151 zł 1228 zł
Honda Odyssey 2765 zł 4348 zł


Tabela dobitnie pokazuje, że ceny autocasco dla Hondy różnią się zdecydowanie między sobą zależnie od konkretnego modelu. Polisę OC i AC dla miejskiego City można zakupić już za około 1000 zł. Tymczasem ceny pakietów ubezpieczeń dla minivana Honda Odyssey zaczynają się od 2765 zł. Oczywiście większość właścicieli Hondy będzie się plasować między tymi dwiema skrajnościami.

Co ważne, w tabeli wynikowej na porównywarce ubezpieczeń Ubea.pl możesz w prosty i szybki sposób zmieniać warunki AC i sprawdzać, jak poszczególne czynniki wpływają na cenę polisy. Jedno kliknięcie wystarczy, by dowiedzieć się, ile zaoszczędzisz na składce, jeśli zdecydujesz się na nieco większy udział własny lub na amortyzację.

Honda - czy warto wybrać tę markę?

Honda, jak na firmę z branży motoryzacyjnej, nie ma bardzo długiej historii. Została założona w 1948 r. Mimo to zdążyła już zbudować sobie bardzo mocną pozycję na rynku. Obecnie Honda jest szóstym największym producentem samochodów na świecie.

Niezawodność, solidność, wygodna i przyjemna jazda – większość kierowców ma dość pozytywne skojarzenia z samochodami japońskiej marki. W Polsce szczególnym zamiłowaniem cieszy się Honda Civic. To dobry wybór dla wszystkich szukających wszechstronnego auta, które sprawdzi się i na rodzinnym wyjeździe wakacyjnym, i na co dzień w mieście.

Właściciele Hondy powinni pamiętać, że ceny ubezpieczeń OC i AC dla aut tej marki nie należą zazwyczaj do najniższych. Warto więc korzystać z porównywarki ubezpieczeń, takiej jak Ubea.pl, aby mimo wszystko znaleźć dla siebie atrakcyjną ofertę, a zaoszczędzone pieniądze móc przeznaczyć na inny cel.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
Komentarze