Strona główna  |  Wiadomości  |  Roszczenie wobec Link4 jest bezzasadne

Roszczenie wobec Link4 jest bezzasadne

Data aktualizacji: 2013-09-07
Link4 jest rozczarowany informacją o potencjalnym pozwie zbiorowym, w związku z reklamami, które były emitowane w 2008 roku. Link4 wierzy, że rację miał Sąd Apelacyjny, który w 2011 roku orzekł, że te reklamy nie wprowadzały klientów w błąd.

Link4 jest rozczarowany, że nie wszyscy uczestnicy rynku ubezpieczeniowego respektują wyroki Sądu.

Wyrok sądu Ponadto warto przypomnieć, że Sąd 26 sierpnia 2011 r. uznał, że poprzednie działania podejmowane przez Adama Sankowskiego i Polską Izbę Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych naruszały zasady uczciwej konkurencji oraz godziły w renomę spółki.

Dlatego Sąd nakazał PIPUiF zamieszczenie w prasie oświadczeń, że Izba prowadziła działania wymierzone w Link4 w sposób bezprawny i nieuczciwy. Dodatkowo PIPUiF musi, tytułem zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych Link4, przekazać na rzecz instytucji charytatywnej kwotę 50 000 złotych.

W związku z powtarzającymi się działaniami Adama Sankowskiego i PIPUiF, które naruszają dobre imię spółki, Link4 rozważa podjęcie stosownych kroków prawnych.

Źródło: Link4

Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-12-16

Polisę narciarską kupimy z ochroną przed COVID w pakiecie?

O ochronie ubezpieczeniowej związanej z COVID-19 mówi się w kontekście polis na letnie wakacje. Warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja dotycząca ubezpieczeń narciarskich.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-04-28

Koronawirus: jak ubezpieczyciele pomagają kierowcom?

Z powodu pandemii koronawirusa Polska Izba Ubezpieczeń zarekomendowała pomoc dla kierowców. Sprawdzamy, jakie rozwiązania wprowadzili poszczególni ubezpieczyciele. Na jaką pomoc można liczyć?

Czytaj więcej
Komentarze