Strona główna  |  Wiadomości  |  Rewolucja! OC policzysz 1 kliknięciem. Nigdy nie było tak łatwo

Rewolucja! OC policzysz 1 kliknięciem. Nigdy nie było tak łatwo

Data publikacji: 2019-12-03
Poznanie ceny OC jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste. Aby wyświetlić składkę na porównywarce ubezpieczeń Ubea.pl, wystarczy tylko zeskanować kod.

Cena ubezpieczenia OC zależy od wielu różnych czynników. Z tego powodu kalkulatory OC/AC są zwykle bardzo rozbudowane i ich wypełnienie zajmuje dużo czasu. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby zamiast przedzierać się przez liczne pytania, można by zeskanować jeden kod i od razu wyświetlić składkę? Dzięki porównywarce Ubea.pl to marzenie stało się rzeczywistością.

Co tojest kod Aztec?

Zakup OC przez telefon Aztec to alfanumeryczny kod kreskowy o kształcie kwadratu pozwalający zapisać graficznie wiele informacji. Składa się z rdzenia (ciemnej kropki otoczonej ramkami) oraz warstw kodujących dane. To właśnie od tego środkowego elementu pochodzi nazwa kodu. Rdzeń przypomina bowiem piramidę schodkową widzianą od góry. Takie piramidy budowały ludy Ameryki Środkowej, w tym między innymi Aztekowie.

Na dowodach rejestracyjnych kod Aztec znajduje się już od 2004 r. i zawiera zaszyfrowane informacje na temat samochodu oraz jego właściciela. Kodu należy szukać na szóstej stronie dokumentu w dolnym rogu.

Mimo że kod Aztec jest na dowodach już od 15 lat, to tak naprawdę dopiero teraz możliwości techniczne naszych telefonów pozwalają wykorzystywać jego możliwości – zauważa Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl. - Dotychczas wielu kierowców mogło sobie nie do końca zdawać sprawę, że taki kod w ogóle jest na dowodzie i że może ułatwić im życie. Teraz się to zmienia.

Sprawdź, czy telematyka pozwoli obniżyć składkę OC

Wyliczenie ubezpieczenia OC i AC kodem Aztec

Mimo niepozornego wyglądu kod Aztec szyfruje bardzo dużo wiadomości o pojeździe, między innymi:

Kod Aztec i kalkulator OC / AC

  • numer VIN,
  • numer karty pojazdu,
  • numer dowodu rejestracyjnego,
  • nazwę organu wydającego dokument,
  • numer rejestracyjny,
  • rodzaj pojazdu,
  • markę, model i typ pojazdu,
  • imię i nazwisko / firmę właściciela,
  • adres właściciela,
  • datę pierwszej rejestracji.

Dodatkowo informacje zaszyfrowane w kodzie Aztec pozwalają skorzystać z danych z bazy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

To wszystko sprawia, że zeskanowanie Azteca może zdecydowanie skrócić czas wyliczenia składki OC i AC. Na wiele pytań w kalkulatorze nie trzeba już odpowiadać, ponieważ ubezpieczyciel wyciągnie informacje z kodu. Ubea.pl postanowiła pójść krok dalej i umożliwić poznanie wstępnej składki od razu po zeskanowaniu kodu Aztec.

Oblicz ubezpieczenie samochodu jednym kliknięciem

Jak szybko wyliczyć składkę na Ubea.pl przy pomocy kodu Aztec? Wystarczy wejść za pośrednictwem przeglądarki telefonu na stronę kalkulatora kalkulator.ubea.pl i wybrać opcję „Skanuj kod telefonem”. Urządzenie poprosi o pozwolenie na uruchomienie kamerki. Po wyrażeniu na to zgody możesz już zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego. Zeskanowanie kodu jest możliwe przy dobrym oświetleniu. Zadbaj o to, aby nie było żadnych odbłysków z dowodu rejestracyjnego. Jeśli telefon nie chce wychwycić kodu, warto spróbować przybliżyć lub oddalić dowód od kamery. Jeżeli te działania nie przyniosą rezultatu, należy wyciągnąć dowód z okładki i jeszcze raz spróbować zeskanować kod.

Na podstawie odszyfrowanych z Azteca danych kalkulator wyświetli wstępną składkę OC. Już jeden skan wystarczy więc, żeby dowiedzieć się, ile zapłacisz za ubezpieczenie.

We współczesnym świecie czas jest najcenniejszą walutą, dlatego postanowiliśmy umożliwić naszym użytkownikom poznanie składki już w kilka sekund – podkreśla Paweł Kuczyński z Ubea.pl. - To rozwiązanie przyda się choćby tym osobom, którym zostało jeszcze kilka tygodni do końca obecnego OC i chcą się zorientować, jakich cen mogą się spodziewać lub jak zmienia się ich oferta.

Jeżeli będziesz chcieć skorzystać z którejś z przedstawionych ofert, kalkulator Ubea.pl poprosi Cię o zweryfikowanie danych w formularzu, które następnie znajdą się na ostatecznej polisie.

Oblicz ubezpieczenie samochodu

W każdym momencie istnieje także możliwość zamówienia kontaktu telefonicznego z konsultantem porównywarki, który pomoże w zakupie obowiązkowego ubezpieczenia OC lub pakietu OC/ i AC. Sprawdzi on także, czy może Ci przydzielić dodatkową zniżkę. Ubea posiada bowiem dostęp do szerokiego wachlarza zniżek, dzięki którym OC można kupić nawet 20% taniej.

Przez wiele lat kod Aztec w dowodzie rejestracyjnym był praktycznie niewykorzystywany. Obecnie zaczyna się w końcu odkrywać jego możliwości. Rozwiązanie proponowane przez Ubea.pl udowadnia, że z kodem Aztec życie polskich kierowców może być zdecydowanie wygodniejsze.

Sprawdź już teraz swoją składkę jednym kliknięciem na kalkulator OC/AC.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-08-09

Barometr Ubea.pl: ceny OC w lipcu 2022 r.

Czerwcowy wzrost średniej ceny OC mógł zaniepokoić kierowców. Wyjaśniamy, czy lipcowe dane są równie negatywne dla właścicieli aut.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-07-04

Barometr Ubea.pl: ceny OC w czerwcu 2022 r.

Maj bieżącego roku przyniósł nieoczekiwany spadek średniego kosztu OC. Warto sprawdzić, czy czerwcowe wiadomości były równie pomyślne dla kierowców.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-12-23

Czy sprzedaż ubezpieczeń online jest w Polsce popularna?

Sprzedaż ubezpieczeń z wykorzystaniem Internetu to bardzo perspektywiczne rozwiązanie. Sprawdzamy jego popularność wśród polskich kierowców.

Czytaj więcej
Komentarze