Strona główna  |  Wiadomości  |  Proama - ubezpieczenia Groupamy po polsku

Proama - ubezpieczenia Groupamy po polsku

Data publikacji: 2011-12-28
Proama – pod taką nazwą będzie działało w Polsce francuskie towarzystwo ubezpieczeniowe Groupama. Zmiana nazwy wynika ze skojarzeń Polaków z Grouponem oraz trudnościami z wymową. Proama już wiosną 2012 roku zaoferuje ubezpieczenia OC i AC oraz polisy dołączane do produktów bankowych.

Oryginalna nazwa francuskiego ubezpieczyciela, to Groupama. Na polskim rynku firma będzie jednak działała pod nazwą Proama. Dlaczego?

"Z badań konsumenckich, jakie przeprowadziliśmy z Polakami, wynika, że Groupama kojarzy się przede wszystkim z Grouponem, badani nie łączyli nazwy z ubezpieczeniami. Mieli też problem z przeczytaniem nazwy po angielsku" - tłumaczy Robert Sokołowski, szef Proamy w Polsce.

Francja flaga Co właściwie oznacza „Proama”? Robert Sokołowski tłumaczy, że pierwszy człon wyrazu - „pro” - odzwierciedla profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Druga część - „ama” - wiąże się z historią ubezpieczyciela, która sięga 1900 roku, kiedy założone zostało francuskie towarzystwo ubezpieczeniowe o nazwie Assurances Mutuelles Agricoles (AMA).

Obecnie Groupama sprzedaje ubezpieczenia w 14 państwach na całym świecie. Wiosną 2012 roku Groupama rozpocznie swoją działalność w Polsce. Na początku będzie sprzedawać ubezpieczenia samochodowe OC i AC przez wszystkie możliwe kanały dystrybucji: telefon, internet, multiagencje i banki.

"Biznes ubezpieczeniowy wymaga skali, a w Polsce ubezpieczenia komunikacyjne stanowią prawie 60 proc. ubezpieczeń majątkowych, dlatego od nich zaczynamy" - mówi Sokołowski.

Proama najwięcej osób zatrudnia w Lublinie, gdzie znajduje się siedziba operacji i likwidacji szkód. Firma wybrała Lublin, aby zmniejszyć koszty administracyjne. W Warszawie mieści się jedynie zarząd, dział IT oraz dział marketingu.

W przyszłym roku wiosną Proama wkracza na rynek polskich ubezpieczycieli, a więc z zakupem pierwszych polis musimy jeszcze trochę poczekać. Robert Sokołowski mówi, że firma jest obecnie na etapie testowania systemów i procesów i na razie zatrudniła 117 osób. Jeśli jednak biznes będzie się dobrze rozwijał, to do końca 2012 roku Proama może zatrudnić nawet kilkuset pracowników i kilka tysięcy agentów ubezpieczeniowych.

W przyszłości Proama chce rozwinąć sprzedaż ubezpieczeń dołączanych do produktów bankowych, głównie autocasco wymaganego do kredytu samochodowego. Proama będzie również celować w ubezpieczenia od utraty pracy, które dołączane są do kredytów gotówkowych i hipotecznych.

Sukces ubezpieczeń Proamy na polskim rynku będzie uwarunkowany dwoma czynnikami: wysokością składek i strategią marketingową. Jeśli towarzystwo zachęci potencjalnych klientów niskimi składkami i co najważniejsze utrzyma je podczas kontynuacji, a także zapewni sprawną i fachową obsługę, to ma dużą szansę na utrzymanie się na pełnym już konkurencyjnych firm polskim rynku. Niska cena za OC to domena większości "nowych" towarzystw ubezpieczeniowych, więc Proama nie będzie w tej kwestii odstawać. Obniżenie kosztów logistycznych poprzez przeniesienie centrali do Lublina, to strzał w 10. Teraz możemy czekać na marketingową wizję ubezpieczeń Proamy. Mamy nadzieję, że nasza porównywarka ubezpieczeń OC i AC będzie jej elementem.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-04-28

Koronawirus: jak ubezpieczyciele pomagają kierowcom?

Z powodu pandemii koronawirusa Polska Izba Ubezpieczeń zarekomendowała pomoc dla kierowców. Sprawdzamy, jakie rozwiązania wprowadzili poszczególni ubezpieczyciele. Na jaką pomoc można liczyć?

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-10-08

Barometr Ubea.pl: ceny OC we wrześniu 2019 r.

W sierpniu średnia składka OC prawie się nie zmieniła. Sprawdzamy, czy wrzesień upłynął pod znakiem bardziej wyraźnych zmian dotyczących kosztu OC.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-07-22

Najtańsze OC w miastach wojewódzkich - II kw. 2019 r.

Sprawdziliśmy przeciętne ceny polis OC w miastach wojewódzkich. Gdzie średnie składki ubezpieczenia komunikacyjnego były najtańsze na wiosnę 2019?

Czytaj więcej
Komentarze
Janusz I Samozwanczy
2012-04-03 11:34
Musze dzis miec kupione ubezpieczenie na auto,bo policja sholowala mi je na platny parking i musze je wykupic przed droga do polski.jestem we francji.Jak to zrobic na odleglosc i bym dostal potwierdzenie?!Moj Facebook: janusz pijanka Tel.00 33 76 0800 622
odpowiedz
ffg
2012-01-20 13:54
http://www.google.pl/search?q=proama&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
odpowiedz
ffg
2012-01-20 13:54
A czy ktokolwiek choć przez chwilę pomyślał, by wpisać Proama w google?
odpowiedz
;o)
2012-01-08 00:39
Witam Widziałem reklamę nie wiedziałem ze według Proamy Polska ma obwód Kaliningradzki w swoich granicach. To widać jacy to zawodowcy i z taka reklama do TV hmm 200h szkolenia ale z geografii na początek dla nich co za wstyd :D
odpowiedz
ann
2012-01-05 11:10
Firma jest, własnie znajomy przeszedł etapy rekrutacji, wymagania są, a i dobrze. Trzeba mailować przez rekrutację :))
odpowiedz
pistacja
2012-01-03 13:07
Witam właśnie zobaczyłem w reklamie ,że zarys Polski na mapie Europy sięga po Kaliningrad. Tylko po gratulować.
odpowiedz
hyg
2012-03-07 09:57
pogratulować głąbie
odpowiedz
Trzeźwa Myśl
2011-12-30 14:09
Kochani, jak macie się ubezpieczać, to nie ma co czekać. A np.. Kary za brak oc będą przykre. Więc z samochodzikiem do ubezpiecznia. Najlepiej nie ruszając się z fotele - Zawsze możesz dokonać wcześniej kalkulacji, np. na libertydirect.pl .
odpowiedz
Direct
2011-12-29 21:48
to jest firma w formie direct narazie kontakt tylko w formie email lub przez formularz kontaktowy, to normalne działanie Więc nic dziwnego ze nie ma kontaktu telefonicznego, przez telefon i tak się dużo dowiedzieć nie można.
odpowiedz
jan_policjant
2011-12-28 21:18
@jowita: chodziło o kontakt do proamy - o niej powyższy artykuł. Sam chciałem się skontaktować, niestety nie ma możliwości. To dziwne, skoro zatrudniają 117 osób.
odpowiedz
vicio
2011-12-28 16:25
nie lubię firm, które nie podają nawet adresu. co to w ogóle znaczy?
odpowiedz
jan_policjant
2011-12-28 14:23
No właśnie - szumu narobili, a kontaktu nie ma.
odpowiedz
Monika
2011-12-28 14:20
Proszę Państwa, Widziałam reklamę w telewizji i fajnie, bo jestem zainteresowana pracą w Proamie. I zaczynam się irytować brakiem telefonu do tej firmy. Czy Proama faktycznie już działa w Polsce? Czy mają Państwo jakiś kontakt do nich?
odpowiedz
KOLA
2012-01-01 17:28
TO SPECJALNIE WYBRANA STRATEGIA MARKETINGOWA - W SYTUACJI KIEDY JEST KRYZYS Z PRACĄ REKLAMOWANIE ŻE JĄ SIĘ DA JEST KUSZĄCE I PRZYCIĄGA UWAGĘ , GŁÓWNE STANOWISKA JUZ NA PEWNO OD ROKU SĄ OBSADZONE SPECJALISTAMI Z RYNKU .
odpowiedz