Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Proama - ubezpieczenia Groupamy po polsku

Data publikacji: 2011-12-28

Proama – pod taką nazwą będzie działało w Polsce francuskie towarzystwo ubezpieczeniowe Groupama. Zmiana nazwy wynika ze skojarzeń Polaków z Grouponem oraz trudnościami z wymową. Proama już wiosną 2012 roku zaoferuje ubezpieczenia OC i AC oraz polisy dołączane do produktów bankowych.

Oblicz ubezpieczenie

SAMOCHÓD DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

logo PROAMA

Oryginalna nazwa francuskiego ubezpieczyciela, to Groupama. Na polskim rynku firma będzie jednak działała pod nazwą Proama. Dlaczego?

"Z badań konsumenckich, jakie przeprowadziliśmy z Polakami, wynika, że Groupama kojarzy się przede wszystkim z Grouponem, badani nie łączyli nazwy z ubezpieczeniami. Mieli też problem z przeczytaniem nazwy po angielsku" - tłumaczy Robert Sokołowski, szef Proamy w Polsce.

Co właściwie oznacza „Proama”? Robert Sokołowski tłumaczy, że pierwszy człon wyrazu - „pro” - odzwierciedla profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Druga część - „ama” - wiąże się z historią ubezpieczyciela, która sięga 1900 roku, kiedy założone zostało francuskie towarzystwo ubezpieczeniowe o nazwie Assurances Mutuelles Agricoles (AMA).

Obecnie Groupama sprzedaje ubezpieczenia w 14 państwach na całym świecie. Wiosną 2012 roku Groupama rozpocznie swoją działalność w Polsce. Na początku będzie sprzedawać ubezpieczenia samochodowe OC i AC przez wszystkie możliwe kanały dystrybucji: telefon, internet, multiagencje i banki.

"Biznes ubezpieczeniowy wymaga skali, a w Polsce ubezpieczenia komunikacyjne stanowią prawie 60 proc. ubezpieczeń majątkowych, dlatego od nich zaczynamy" - mówi Sokołowski.

Proama najwięcej osób zatrudnia w Lublinie, gdzie znajduje się siedziba operacji i likwidacji szkód. Firma wybrała Lublin, aby zmniejszyć koszty administracyjne. W Warszawie mieści się jedynie zarząd, dział IT oraz dział marketingu.

W przyszłym roku wiosną Proama wkracza na rynek polskich ubezpieczycieli, a więc z zakupem pierwszych polis musimy jeszcze trochę poczekać. Robert Sokołowski mówi, że firma jest obecnie na etapie testowania systemów i procesów i na razie zatrudniła 117 osób. Jeśli jednak biznes będzie się dobrze rozwijał, to do końca 2012 roku Proama może zatrudnić nawet kilkuset pracowników i kilka tysięcy agentów ubezpieczeniowych.

Wideo - Pierwsza reklama telewizyjna Proama w Polsce

W przyszłości Proama chce rozwinąć sprzedaż ubezpieczeń dołączanych do produktów bankowych, głównie autocasco wymaganego do kredytu samochodowego. Proama będzie również celować w ubezpieczenia od utraty pracy, które dołączane są do kredytów gotówkowych i hipotecznych.

Sukces ubezpieczeń Proamy na polskim rynku będzie uwarunkowany dwoma czynnikami: wysokością składek i strategią marketingową. Jeśli towarzystwo zachęci potencjalnych klientów niskimi składkami i co najważniejsze utrzyma je podczas kontynuacji, a także zapewni sprawną i fachową obsługę, to ma dużą szansę na utrzymanie się na pełnym już konkurencyjnych firm polskim rynku. Niska cena za OC to domena większości "nowych" towarzystw ubezpieczeniowych, więc Proama nie będzie w tej kwestii odstawać. Obniżenie kosztów logistycznych poprzez przeniesienie centrali do Lublina, to strzał w 10. Teraz możemy czekać na marketingową wizję ubezpieczeń Proamy. Mamy nadzieję, że nasza porównywarka ubezpieczeń OC i AC będzie jej elementem.

Tagi:

Komentarze

2011-12-28 14:20

Monika

Proszę Państwa, Widziałam reklamę w telewizji i fajnie, bo jestem zainteresowana pracą w Proamie. I zaczynam się irytować brakiem telefonu do tej firmy. Czy Proama faktycznie już działa w Polsce? Czy mają Państwo jakiś kontakt do nich?

2012-01-01 17:28

KOLA

TO SPECJALNIE WYBRANA STRATEGIA MARKETINGOWA - W SYTUACJI KIEDY JEST KRYZYS Z PRACĄ REKLAMOWANIE ŻE JĄ SIĘ DA JEST KUSZĄCE I PRZYCIĄGA UWAGĘ , GŁÓWNE STANOWISKA JUZ NA PEWNO OD ROKU SĄ OBSADZONE SPECJALISTAMI Z RYNKU .

2011-12-28 14:23

jan_policjant

No właśnie - szumu narobili, a kontaktu nie ma.

2011-12-28 16:25

vicio

nie lubię firm, które nie podają nawet adresu. co to w ogóle znaczy?

2011-12-28 21:18

jan_policjant

@jowita: chodziło o kontakt do proamy - o niej powyższy artykuł. Sam chciałem się skontaktować, niestety nie ma możliwości. To dziwne, skoro zatrudniają 117 osób.

2011-12-29 21:48

Direct

to jest firma w formie direct narazie kontakt tylko w formie email lub przez formularz kontaktowy, to normalne działanie Więc nic dziwnego ze nie ma kontaktu telefonicznego, przez telefon i tak się dużo dowiedzieć nie można.

2011-12-30 14:09

Trzeźwa Myśl

Kochani, jak macie się ubezpieczać, to nie ma co czekać. A np.. Kary za brak oc będą przykre. Więc z samochodzikiem do ubezpiecznia. Najlepiej nie ruszając się z fotele - Zawsze możesz dokonać wcześniej kalkulacji, np. na libertydirect.pl .

2012-01-03 13:07

pistacja

Witam właśnie zobaczyłem w reklamie ,że zarys Polski na mapie Europy sięga po Kaliningrad. Tylko po gratulować.

2012-03-07 09:57

hyg

pogratulować głąbie

2012-01-05 11:10

ann

Firma jest, własnie znajomy przeszedł etapy rekrutacji, wymagania są, a i dobrze. Trzeba mailować przez rekrutację :))

2012-01-08 00:39

;o)

Witam Widziałem reklamę nie wiedziałem ze według Proamy Polska ma obwód Kaliningradzki w swoich granicach. To widać jacy to zawodowcy i z taka reklama do TV hmm 200h szkolenia ale z geografii na początek dla nich co za wstyd :D

2012-01-20 13:54

ffg

A czy ktokolwiek choć przez chwilę pomyślał, by wpisać Proama w google?

2012-01-20 13:54

ffg

http://www.google.pl/search?q=proama&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

2012-04-03 11:34

Janusz I Samozwanczy

Musze dzis miec kupione ubezpieczenie na auto,bo policja sholowala mi je na platny parking i musze je wykupic przed droga do polski.jestem we francji.Jak to zrobic na odleglosc i bym dostal potwierdzenie?!Moj Facebook: janusz pijanka Tel.00 33 76 0800 622