Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Proama - ubezpieczenia Groupamy po polsku

Data publikacji: 2011-12-28

Proama – pod taką nazwą będzie działało w Polsce francuskie towarzystwo ubezpieczeniowe Groupama. Zmiana nazwy wynika ze skojarzeń Polaków z Grouponem oraz trudnościami z wymową. Proama już wiosną 2012 roku zaoferuje ubezpieczenia OC i AC oraz polisy dołączane do produktów bankowych.

Oryginalna nazwa francuskiego ubezpieczyciela, to Groupama. Na polskim rynku firma będzie jednak działała pod nazwą Proama. Dlaczego?

"Z badań konsumenckich, jakie przeprowadziliśmy z Polakami, wynika, że Groupama kojarzy się przede wszystkim z Grouponem, badani nie łączyli nazwy z ubezpieczeniami. Mieli też problem z przeczytaniem nazwy po angielsku" - tłumaczy Robert Sokołowski, szef Proamy w Polsce.

Francja flaga Co właściwie oznacza „Proama”? Robert Sokołowski tłumaczy, że pierwszy człon wyrazu - „pro” - odzwierciedla profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Druga część - „ama” - wiąże się z historią ubezpieczyciela, która sięga 1900 roku, kiedy założone zostało francuskie towarzystwo ubezpieczeniowe o nazwie Assurances Mutuelles Agricoles (AMA).

Obecnie Groupama sprzedaje ubezpieczenia w 14 państwach na całym świecie. Wiosną 2012 roku Groupama rozpocznie swoją działalność w Polsce. Na początku będzie sprzedawać ubezpieczenia samochodowe OC i AC przez wszystkie możliwe kanały dystrybucji: telefon, internet, multiagencje i banki.

"Biznes ubezpieczeniowy wymaga skali, a w Polsce ubezpieczenia komunikacyjne stanowią prawie 60 proc. ubezpieczeń majątkowych, dlatego od nich zaczynamy" - mówi Sokołowski.

Proama najwięcej osób zatrudnia w Lublinie, gdzie znajduje się siedziba operacji i likwidacji szkód. Firma wybrała Lublin, aby zmniejszyć koszty administracyjne. W Warszawie mieści się jedynie zarząd, dział IT oraz dział marketingu.

W przyszłym roku wiosną Proama wkracza na rynek polskich ubezpieczycieli, a więc z zakupem pierwszych polis musimy jeszcze trochę poczekać. Robert Sokołowski mówi, że firma jest obecnie na etapie testowania systemów i procesów i na razie zatrudniła 117 osób. Jeśli jednak biznes będzie się dobrze rozwijał, to do końca 2012 roku Proama może zatrudnić nawet kilkuset pracowników i kilka tysięcy agentów ubezpieczeniowych.

W przyszłości Proama chce rozwinąć sprzedaż ubezpieczeń dołączanych do produktów bankowych, głównie autocasco wymaganego do kredytu samochodowego. Proama będzie również celować w ubezpieczenia od utraty pracy, które dołączane są do kredytów gotówkowych i hipotecznych.

Sukces ubezpieczeń Proamy na polskim rynku będzie uwarunkowany dwoma czynnikami: wysokością składek i strategią marketingową. Jeśli towarzystwo zachęci potencjalnych klientów niskimi składkami i co najważniejsze utrzyma je podczas kontynuacji, a także zapewni sprawną i fachową obsługę, to ma dużą szansę na utrzymanie się na pełnym już konkurencyjnych firm polskim rynku. Niska cena za OC to domena większości "nowych" towarzystw ubezpieczeniowych, więc Proama nie będzie w tej kwestii odstawać. Obniżenie kosztów logistycznych poprzez przeniesienie centrali do Lublina, to strzał w 10. Teraz możemy czekać na marketingową wizję ubezpieczeń Proamy. Mamy nadzieję, że nasza porównywarka ubezpieczeń OC i AC będzie jej elementem.

Tagi:

Komentarze

2012-04-03 11:34

Janusz I Samozwanczy

Musze dzis miec kupione ubezpieczenie na auto,bo policja sholowala mi je na platny parking i musze je wykupic przed droga do polski.jestem we francji.Jak to zrobic na odleglosc i bym dostal potwierdzenie?!Moj Facebook: janusz pijanka Tel.00 33 76 0800 622

2012-01-20 13:54

ffg

http://www.google.pl/search?q=proama&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

2012-01-20 13:54

ffg

A czy ktokolwiek choć przez chwilę pomyślał, by wpisać Proama w google?

2012-01-08 00:39

;o)

Witam Widziałem reklamę nie wiedziałem ze według Proamy Polska ma obwód Kaliningradzki w swoich granicach. To widać jacy to zawodowcy i z taka reklama do TV hmm 200h szkolenia ale z geografii na początek dla nich co za wstyd :D

2012-01-05 11:10

ann

Firma jest, własnie znajomy przeszedł etapy rekrutacji, wymagania są, a i dobrze. Trzeba mailować przez rekrutację :))

2012-01-03 13:07

pistacja

Witam właśnie zobaczyłem w reklamie ,że zarys Polski na mapie Europy sięga po Kaliningrad. Tylko po gratulować.

2012-03-07 09:57

hyg

pogratulować głąbie

2011-12-30 14:09

Trzeźwa Myśl

Kochani, jak macie się ubezpieczać, to nie ma co czekać. A np.. Kary za brak oc będą przykre. Więc z samochodzikiem do ubezpiecznia. Najlepiej nie ruszając się z fotele - Zawsze możesz dokonać wcześniej kalkulacji, np. na libertydirect.pl .

2011-12-29 21:48

Direct

to jest firma w formie direct narazie kontakt tylko w formie email lub przez formularz kontaktowy, to normalne działanie Więc nic dziwnego ze nie ma kontaktu telefonicznego, przez telefon i tak się dużo dowiedzieć nie można.

2011-12-28 21:18

jan_policjant

@jowita: chodziło o kontakt do proamy - o niej powyższy artykuł. Sam chciałem się skontaktować, niestety nie ma możliwości. To dziwne, skoro zatrudniają 117 osób.

2011-12-28 16:25

vicio

nie lubię firm, które nie podają nawet adresu. co to w ogóle znaczy?

2011-12-28 14:23

jan_policjant

No właśnie - szumu narobili, a kontaktu nie ma.

2011-12-28 14:20

Monika

Proszę Państwa, Widziałam reklamę w telewizji i fajnie, bo jestem zainteresowana pracą w Proamie. I zaczynam się irytować brakiem telefonu do tej firmy. Czy Proama faktycznie już działa w Polsce? Czy mają Państwo jakiś kontakt do nich?

2012-01-01 17:28

KOLA

TO SPECJALNIE WYBRANA STRATEGIA MARKETINGOWA - W SYTUACJI KIEDY JEST KRYZYS Z PRACĄ REKLAMOWANIE ŻE JĄ SIĘ DA JEST KUSZĄCE I PRZYCIĄGA UWAGĘ , GŁÓWNE STANOWISKA JUZ NA PEWNO OD ROKU SĄ OBSADZONE SPECJALISTAMI Z RYNKU .