Strona główna  |  Wiadomości  |  Prezesem PZU nadal Andrzej Klesyk

Prezesem PZU nadal Andrzej Klesyk

Data publikacji: 2011-03-17
Rada Nadzorcza PZU S.A. powierzyła funkcję prezesa spółki na kolejną, 3 letnią kadencję dotychczasowemu szefowi PZU - Andrzejowi Klesykowi.

PZU ubezpieczenia

Andrzejowi Klesykowi została powierzona kolejna kadencja rozpoczynająca się 28 czerwca 2011 roku. Obejmuje ona trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym jest 2012.

"Od 3 lat PZU dynamicznie się zmienia. Mamy jasny cel. Chcemy zostać nowoczesną, zyskowną i najbardziej zorientowaną na klienta firmą ubezpieczeniową w Europie Środkowej i Wschodniej. Aby tego dokonać, musimy restrukturyzować spółkę. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że Rada Nadzorcza zaufała zaprezentowanej przeze mnie wizji spółki i doceniła przemiany, które następują w PZU. Przed nami jeszcze wiele pracy i determinacji w osiąganiu kolejnych celów" – powiedział Andrzej Klesyk, prezes Zarządu PZU SA.

Andrzej Klesyk sprawuje funkcję prezesa Zarządu PZU S.A. od 2007 roku. Wcześniej pracował jako Partner w Boston Consulting Group w Warszawie. Był też założycielem i CEO Inteligo, przedsięwzięcia bankowości internetowej, Partnerem w McKinsey&Co w Londynie. Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski na kierunku ekonomia, MBA w Harvard Business School. Jest członkiem Rady Gospodarczej przy Premierze RP, Rady Programowej Instytutu Spraw Publicznych, Rady Powierniczej Muzeum Narodowego oraz członkiem The Genewa Association.

W styczniu 2011 roku Andrzej Klesyk został wytypowany przez Gazetę Ubezpieczeniową Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2010. W ubiegłym roku Andrzej Klesyk otrzymał tytuł "Prezesa roku 2009", a miesięcznik Forbes mianował go "Graczem Roku 2010". Wręczając nagrody organizatorzy podkreślali udział Andrzeja Klesyka w zakończeniu wieloletniego sporu o kontrolę nad PZU, wyjaśnienie sytuacji właścicielskiej spółki i wysoką dochodowość firmy. Andrzej Klesyk ceniony jest również za sprawne przygotowanie spółki do debiutu giełdowego w maju 2010 i sukces w sprzedaży akcji, a także wprowadzenie w PZU zasad ładu korporacyjnego nowoczesnej firmy XXI wieku.

Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-10-18

Ubezpieczenie nagrobków w 2022 roku: kto je oferuje?

Ubezpieczenia nagrobków już od dłuższego czasu są dostępne w Polsce. Przed kolejnym Dniem Wszystkich Świętych sprawdzamy, jak wygląda oferta takich polis w 2022 r.

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-05-31

Na które OC i AC rzadko się skarżyliśmy w 2021 roku?

Wiemy, ile skarg do Rzecznika Finansowego na OC i AC dotyczyło poszczególnych firm. Warto porównać te nowe wyniki z udziałem rynkowym ubezpieczycieli.

Czytaj więcej
Komentarze