Strona główna  |  Wiadomości  |  Prezesem PZU nadal Andrzej Klesyk

Prezesem PZU nadal Andrzej Klesyk

Prezesem PZU nadal Andrzej Klesyk

Data publikacji: 2011-03-17
Rada Nadzorcza PZU S.A. powierzyła funkcję prezesa spółki na kolejną, 3 letnią kadencję dotychczasowemu szefowi PZU - Andrzejowi Klesykowi.

PZU ubezpieczenia

Andrzejowi Klesykowi została powierzona kolejna kadencja rozpoczynająca się 28 czerwca 2011 roku. Obejmuje ona trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym jest 2012.

"Od 3 lat PZU dynamicznie się zmienia. Mamy jasny cel. Chcemy zostać nowoczesną, zyskowną i najbardziej zorientowaną na klienta firmą ubezpieczeniową w Europie Środkowej i Wschodniej. Aby tego dokonać, musimy restrukturyzować spółkę. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że Rada Nadzorcza zaufała zaprezentowanej przeze mnie wizji spółki i doceniła przemiany, które następują w PZU. Przed nami jeszcze wiele pracy i determinacji w osiąganiu kolejnych celów" – powiedział Andrzej Klesyk, prezes Zarządu PZU SA.

Andrzej Klesyk sprawuje funkcję prezesa Zarządu PZU S.A. od 2007 roku. Wcześniej pracował jako Partner w Boston Consulting Group w Warszawie. Był też założycielem i CEO Inteligo, przedsięwzięcia bankowości internetowej, Partnerem w McKinsey&Co w Londynie. Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski na kierunku ekonomia, MBA w Harvard Business School. Jest członkiem Rady Gospodarczej przy Premierze RP, Rady Programowej Instytutu Spraw Publicznych, Rady Powierniczej Muzeum Narodowego oraz członkiem The Genewa Association.

W styczniu 2011 roku Andrzej Klesyk został wytypowany przez Gazetę Ubezpieczeniową Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2010. W ubiegłym roku Andrzej Klesyk otrzymał tytuł "Prezesa roku 2009", a miesięcznik Forbes mianował go "Graczem Roku 2010". Wręczając nagrody organizatorzy podkreślali udział Andrzeja Klesyka w zakończeniu wieloletniego sporu o kontrolę nad PZU, wyjaśnienie sytuacji właścicielskiej spółki i wysoką dochodowość firmy. Andrzej Klesyk ceniony jest również za sprawne przygotowanie spółki do debiutu giełdowego w maju 2010 i sukces w sprzedaży akcji, a także wprowadzenie w PZU zasad ładu korporacyjnego nowoczesnej firmy XXI wieku.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-07

Darmowe OC - kto może na nie liczyć?

Niedawno pojawiły się informacje, że zakłady ubezpieczeniowe proponują bezpłatne ubezpieczenia graniczne dla Ukraińców. Wyjaśniamy na czym polega taka pomoc.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-09-13

Czy w Polsce mamy niewielu ubezpieczycieli?

Polska, w stosunku do swojej populacji, cechuje się niezbyt dużą liczbą ubezpieczycieli. Jakie są tego przyczyny? Czy z perspektywy kierowców jest to złe zjawisko?

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-07-16

Czy ubezpieczeniowi giganci tracą rynek OC?

Polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest dość mocno skoncentrowany wokół kilku liderów. Sprawdzamy, jak zmienił się rynkowy udział tych firm przez ostatnie lata.

Czytaj więcej
Komentarze