Strona główna  |  Wiadomości  |  Pocztowe TUW z nową identyfikacją wizualną

Pocztowe TUW z nową identyfikacją wizualną

Data publikacji: 2011-02-17
Pocztowe TUW należące w 100% do Poczty Polskiej dnia 27 stycznia 2011 roku zatwierdziło nowy system identyfikacji wizualnej. Zmodyfikowało swój logotyp tak, aby był spójny z marką Banku Pocztowego i będzie posługiwać się brandem "Ubezpieczenia Pocztowe". Zmiany podyktowane są nową strategią rozwoju do końca 2015 roku.

Zgodnie z nową strategią Pocztowego TUW, towarzystwo skupi się na oferowaniu swoim klientom tanich i prostych ubezpieczeń samochodowych, majątkowych, NNW, rolnych i turystycznych we współpracy ze spółkami z Grupy Poczty Polskiej. Należą do niej: Poczta Polska, Bank Pocztowy oraz Pocztowa Agencja Usług Finansowych.

Identyfikacja wizualna "Zgodnie z nową strategią nasze towarzystwo ma stać się fabryką produktów ubezpieczeniowych, dystrybuowanych w sieci sprzedaży spółek Grupy Poczty Polskiej. Najbliższe lata to dla nas okres zrównoważonego wzrostu. Uznaliśmy, że zmiana wizerunku firmy, jej identyfikacji wizualnej, powinna odbyć się już teraz tak, aby jak najmocniej wesprzeć ten proces" - komentuje Bogdan Koczorowki, prezes Pocztowego TUW. "Motywem przewodnim jest wzmocnienie i promocja marki, wejście na nowe rynki, przyciągnięcie klientów, odświeżenie wizerunku. Współpraca w tym zakresie opiera się na partnerstwie i równości uczestników w każdej części projektu. Dzięki temu, że co-branding przeprowadzamy teraz, później, gdy skala działalności będzie już znacznie większa, unikniemy bardzo dużych wydatków, które dla instytucji finansowych średniej wielkości – a taką będziemy za kilka lat - wynoszą przynajmniej kilka milionów złotych" - dodaje prezes Bogdan Koczorowski.

Co-branding objął wizualizację korporacyjną, w tym zmianę logotypu, a w konsekwencji oznakowanie placówek, wizualizacji korespondencji, materiałów marketingowych oraz druków ubezpieczeniowych.

Nowy logotyp Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych jest spójny z marką Banku Pocztowego, również należącego do Poczty Polskiej. Aktualnie obie instytucje łączy porozumienie strategiczne, według którego Towarzystwo jest preferowanym dostawcą produktów typu bancassurance.

"Marka Banku ma silniejszą pozycję niż marka Pocztowego TUW, dlatego podjęliśmy wspólnie decyzję o wykorzystaniu znaku Banku Pocztowego, jako platformy dla brandu ubezpieczeniowego. Uzyskujemy tym samym efekt synergii, jakim jest wykorzystywanie materiałów spójnych z tymi, jakimi posługuje się Bank Pocztowy" - mówi prezes Bogdan Koczorowski. "Koszty wypromowania marki Pocztowego TUW z poprzednim logotypem byłyby nie dość, że bardzo wysokie, to obarczone dużą niepewnością, co do wyniku końcowego. Decydując się na strategię value endorsement co-branding nie tylko unikamy tego ryzyka, ale i mamy szanse na dodatkową wartość chociażby w trakcie kampanii promującej IPO Banku Pocztowego" - dodaje prezes Bogdan Koczorowski.

Wprowadzenie nowego logotypu skutkowało przebudowaniem strony www Towarzystwa. Użytkownicy korzystający z sieci przy wyborze ubezpieczyciela znajdą na nowej stronie niezbędne informacje dotyczące aktualnej oferty produktowej Pocztowego TUW oraz specyfiki działalności towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, wszystkie podane w przystępny sposób. Nowa odsłona witryny Towarzystwa ma przyjazną i prostą nawigację, która umożliwia szybkie i sprawne poruszanie się po stronie.

"Zamierzamy stale rozwijać naszą nową stronę, zwiększając jej funkcjonalność. Modyfikację będą prowadzone już na aktywnej stronie" - mówi Magdalena Sałacka - Gałka, szef marketingu w Pocztowym TUW.

Póki co klienci, oprócz informacji o ubezpieczeniach, znajdą w module szkodowym niezbędne informacje dotyczące obowiązków osób zgłaszających szkodę, oględzin, likwidacji szkody oraz wypłaty odszkodowania.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-11-29

Jak sobie radzą krajowe Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW-y)?

Towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych pozostają w cieniu większych konkurentów. Warto sprawdzić, jak te podmioty radzą sobie na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-04-24

Na których ubezpieczycieli rzadko się skarżymy?

Wiemy już, ile skarg na ubezpieczycieli Rzecznik Finansowy otrzymał w 2018 r. Warto porównać te wyniki z udziałem rynkowym poszczególnych zakładów ubezpieczeń.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2013-11-30

Rewolucja w ubezpieczeniach mieszkaniowych!

Pocztowe TUW chce radykalnie zmienić podejście do ubezpieczeń nieruchomości w Polsce. Rewolucja dotyczy sposobu naliczania składki - wystarczy podać powierzchnię użytkową mieszkania lub domu,...

Czytaj więcej
Komentarze