Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Pakiet ubezpieczeń UNIQA „Wspólnota” Wiarygodnym Produktem Finansowym

Data publikacji: 2010-10-19

Produkt UNIQA „Wspólnota”, czyli pakiet ubezpieczeń dla właścicieli budynków wielomieszkaniowych, otrzymał od Zarządu Europejskiej Federacji Doradców Finansowych w Polsce tytuł: „Wiarygodny Produkt Finansowy”.

Ubezpieczenie UNIQA „Wspólnota” jest specjalistycznym pakietem, który obejmuje dwa podstawowe ryzyka właścicieli budynków wielomieszkaniowych. Zapewnia ubezpieczenie mienia od ognia oraz odpowiedzialności cywilnej w związku z posiadaniem mienia i zarządzaniem nieruchomościami. Do tych dwóch głównych elementów ubezpieczenia klient ma możliwość doboru ochrony od pozostałych ryzyk, dopasowując ją do indywidualnych potrzeb. Może zawrzeć ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku, sprzętu elektronicznego, szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia, jak również odpowiedzialności cywilnej członków zarządu wspólnoty mieszkaniowej.

Budynek mieszkalny Produkt UNIQA otrzymał tytuł na wniosek Komisji ds. Świadectwa Wiarygodności Produktu, w oparciu o następujące kryteria oceny wiarygodności ubezpieczenia: zrozumiałość zapisów OWU, poziom precyzji zdefiniowanych pojęć, zgodność zapisów umowy z przepisami prawa, możliwość wpływania klienta na zawartość umowy oraz uczciwość intencji dostawcy produktu. Jest to pierwszy tytuł „Wiarygodnego Produktu Finansowego” przyznany przez Stowarzyszenie Doradców Finansowych na polskim rynku.

„Pakiet Wspólnota cieszy się bardzo dużą popularnością wśród naszych Klientów – Zarządców Wspólnot Mieszkaniowych, którzy cenią sobie jego dużą elastyczność oraz możliwość uzyskania pełnej ochrony ubezpieczeniowej w jednej polisie. Obecnie jego walory zostały potwierdzone przez niezależne i obiektywne gremium, jesteśmy z tego bardzo dumni” – podsumował Artur Karaimow, Dyrektor ds. Współpracy z Mieszkalnictwem UNIQA.

Tagi:

Komentarze