Strona główna  |  Wiadomości  |  Pakiet ubezpieczeń UNIQA „Wspólnota” Wiarygodnym Produktem Finansowym

Pakiet ubezpieczeń UNIQA „Wspólnota” Wiarygodnym Produktem Finansowym

Data publikacji: 2010-10-19
Produkt UNIQA „Wspólnota”, czyli pakiet ubezpieczeń dla właścicieli budynków wielomieszkaniowych, otrzymał od Zarządu Europejskiej Federacji Doradców Finansowych w Polsce tytuł: „Wiarygodny Produkt Finansowy”.

Ubezpieczenie UNIQA „Wspólnota” jest specjalistycznym pakietem, który obejmuje dwa podstawowe ryzyka właścicieli budynków wielomieszkaniowych. Zapewnia ubezpieczenie mienia od ognia oraz odpowiedzialności cywilnej w związku z posiadaniem mienia i zarządzaniem nieruchomościami. Do tych dwóch głównych elementów ubezpieczenia klient ma możliwość doboru ochrony od pozostałych ryzyk, dopasowując ją do indywidualnych potrzeb. Może zawrzeć ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku, sprzętu elektronicznego, szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia, jak również odpowiedzialności cywilnej członków zarządu wspólnoty mieszkaniowej.

Budynek mieszkalny Produkt UNIQA otrzymał tytuł na wniosek Komisji ds. Świadectwa Wiarygodności Produktu, w oparciu o następujące kryteria oceny wiarygodności ubezpieczenia: zrozumiałość zapisów OWU, poziom precyzji zdefiniowanych pojęć, zgodność zapisów umowy z przepisami prawa, możliwość wpływania klienta na zawartość umowy oraz uczciwość intencji dostawcy produktu. Jest to pierwszy tytuł „Wiarygodnego Produktu Finansowego” przyznany przez Stowarzyszenie Doradców Finansowych na polskim rynku.

„Pakiet Wspólnota cieszy się bardzo dużą popularnością wśród naszych Klientów – Zarządców Wspólnot Mieszkaniowych, którzy cenią sobie jego dużą elastyczność oraz możliwość uzyskania pełnej ochrony ubezpieczeniowej w jednej polisie. Obecnie jego walory zostały potwierdzone przez niezależne i obiektywne gremium, jesteśmy z tego bardzo dumni” – podsumował Artur Karaimow, Dyrektor ds. Współpracy z Mieszkalnictwem UNIQA.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-31

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi - co warto wiedzieć?

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi jest niezbędną czynnością. Wyjaśniamy, jak należy ją wykonać w prawidłowy sposób.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-05-18

Ubezpieczenie turystyczne a covid

Koronawirus towarzyszy nam już od ponad roku. Tak długi czas sprawił, że coraz więcej osób chce podróżować za granicę mimo trwającej pandemii. Czy ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę,...

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2020-10-21

Ubezpieczenie od przepięć – jak chroni dom i mieszkanie?

Trudno sobie obecnie wyobrazić dom bez choćby jednego urządzenia elektrycznego. Tymczasem nawet małe przepięcie może spowodować ich nieodwracalne uszkodzenia. Na szczęście proste i tanie ubezpieczenie...

Czytaj więcej
Komentarze