Strona główna  |  Wiadomości  |  PZU otrzymuje „Złoty Zderzak”

PZU otrzymuje „Złoty Zderzak”

Data publikacji: 2010-11-30
PZU – jedna z najstarszych instytucji finansowych w Polsce otrzymała prestiżową nagrodę „Złoty zderzak” dla najlepszego towarzystwa oferującego produkty i usługi w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych.

Nagroda jest przyznawana przez Polską Izbę Motoryzacji dla najlepszej firmy ubezpieczeniowej w ramach ubezpieczeń samochodowych na podstawie wyników badania przeprowadzonego wśród właścicieli i pracowników serwisów samochodowych, odpowiadających za likwidację szkód komunikacyjnych. Czynniki, które poddawano ocenie to m.in.: szybkość i sprawność likwidacji szkód oraz kompetencje i jakość współpracy z likwidatorami. W przeprowadzonym plebiscycie PZU zebrał najwięcej punktów i zajął I miejsce.

Nagroda dla najlepszego „Złoty Zderzak po raz pierwszy trafił do PZU w zeszłym roku. Ponowne przyznanie tej nagrody potwierdza naszą pozycję lidera w obszarze likwidacji szkód oraz to, że jakość oferowanych przez PZU usług jest coraz lepsza” - powiedział Wiesław Chróściel, Dyrektor ds. Likwidacji Szkód Komunikacyjnych PZU. - „Wyróżnienie to będzie dla nas dodatkowym bodźcem do dalszego usprawniania procesu likwidacji szkód komunikacyjnych”.

Badaniu zostało poddanych 13 zakładów ubezpieczeniowych. Na II miejscu uplasował się TuiR Allianz Polska S.A., a III miejsce zajęła AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.

Likwidacja szkód w PZU sięga najwyższych standardów na rynku europejskim. Ubezpieczyciel posiada największą w Polsce grupę Mobilnych Ekspertów – 480 doświadczonych rzeczoznawców prowadzących likwidacje różnych szkód w terenie oraz szeroko rozwiniętą sieć warsztatów naprawczych, liczącą ok. 890 placówek. Celem usprawnienia komunikacji z warsztatami naprawczymi, firma w 2010 roku uruchomiła internetową platformę wymiany informacji. Dzięki temu narzędziu istnieje możliwość skrócenia procedur do minimum. Umożliwia przyspieszenie naprawy samochodu i wypłaty odszkodowania. Platforma PZU pozwala również na przesyłanie dokumentów między towarzystwem a warsztatem naprawczym (zdjęć, dokumentów udostępnionych przez poszkodowanego w warsztacie, faktur, kosztorysów, itp.) Platforma służy również wymianie informacji w kwestii ustalenia kosztów naprawy i odpowiedzialności. Jest ona w pełni zintegrowana z Systemem Likwidacji Szkód PZU, w którym każdego dnia rejestruje się 3-4 tys. szkód. Pozwala to na przesłanie dokumentów do likwidatora szkody z ubezpieczenia komunikacyjnego i z powrotem do warsztatu naprawczego w ciągu kilku sekund. Przy korzystaniu z usług poczty zajęłoby to kilka dni. Dzięki takiemu rozwiązaniu ubezpieczyciel może szybciej przejść przez kolejne etapy likwidacji szkody.

PZU współpracuje z warsztatami na bardzo korzystnych warunkach współpracy. Oferuje im również szerokie uprawnienia w zakresie uczestnictwa w procesie likwidacji szkód: dokonywanie oględzin pojazdów, przyjmowanie dokumentów, a także samolikwidację szkód (mogą rozpocząć naprawę bez oczekiwania na akceptację sporządzonego kosztorysu). Poszkodowany może w jednym miejscu załatwić wszystkie niezbędne formalności, bez potrzeby wizyty w PZU.

Ubezpieczyciel rozwija również PZU Pomoc – dodatkowe ubezpieczenie samochodowe, będące autorskim programem pomocy. Stanowi on wsparcie informacyjne, medyczne, techniczne i organizacyjne dla kierowców i pasażerów. Do dyspozycji klientów PZU Pomoc pozostaje całodobowe Centrum Alarmowe oraz sieć ponad 800 partnerów oferujących pomoc na drodze i dysponujących około 1700 samochodami, z czego ponad 300 jest oznakowanych logo ubezpieczyciela i posiada system GPS.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-31

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi - co warto wiedzieć?

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi jest niezbędną czynnością. Wyjaśniamy, jak należy ją wykonać w prawidłowy sposób.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-05-18

Ubezpieczenie turystyczne a covid

Koronawirus towarzyszy nam już od ponad roku. Tak długi czas sprawił, że coraz więcej osób chce podróżować za granicę mimo trwającej pandemii. Czy ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę,...

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2020-10-21

Ubezpieczenie od przepięć – jak chroni dom i mieszkanie?

Trudno sobie obecnie wyobrazić dom bez choćby jednego urządzenia elektrycznego. Tymczasem nawet małe przepięcie może spowodować ich nieodwracalne uszkodzenia. Na szczęście proste i tanie ubezpieczenie...

Czytaj więcej
Komentarze
Darek
2012-08-25 02:51
http://tablica.pl/oferta/wieslaw-chrosciel-pzu-lublin-klamie-ID1taew.html
odpowiedz