Strona główna  |  Wiadomości  |  PZU mecenasem Polskiej Prezydencji 2011

PZU mecenasem Polskiej Prezydencji 2011

PZU mecenasem Polskiej Prezydencji 2011

Data publikacji: 2011-07-01
PZU został mecenasem Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011 w ramach przewodnictwa Polski w Radzie UE. Program o nazwie „uwaga na kulturę!”, realizowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny obejmie ponad 1000 projektów artystycznych i 60 wydarzeń cyklicznych w 9 polskich miastach. Inauguracja Prezydencji i związanego z nią Programu rozpocznie się 1 lipca 2011 roku w Warszawie.

PZU

„PZU od wielu lat wspiera działania na rzecz promocji polskiej kultury i ochrony dziedzictwa narodowego dlatego decyzja o zaangażowaniu w Projekt Krajowego Programu Kulturalnego była dla nas naturalna. Polska Prezydencja to okazja, aby w nowoczesny i oryginalny sposób zaprezentować i wypromować polską kulturę na arenie międzynarodowej. Jestem pewien, ze dzięki Programowi Kulturalnemu Polska Prezydencja w Unii Europejskiej będzie zapamiętana także w wymiarze wielu inspirujących i ważnych wydarzeń kulturalnych, które będą wzorem do naśladowania dla gospodarzy kolejnych prezydencji w UE” – powiedział Andrzej Klesyk, prezes Zarządu PZU SA.

Na Krajowy Program Kulturalny Polskiej Prezydencji 2011 składają się projekty kulturalne realizowane w Sopocie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Katowicach i Krasnogrodzie we współpracy z organizacjami lokalnymi, pozarządowymi i licznymi partnerami europejskimi. Poza projektami specjalnymi, Program obejmuje także projekty organizowane przez narodowe instytucje kultury oraz wybrane instytucje współprowadzone (muzea, teatry, opery), jak również najważniejsze wydarzenia cykliczne i festiwale odbywające się m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Trójmieście. Istotnym wydarzeniem Programu Kulturalnego będzie także Europejski Kongres Kultury, który odbędzie się w dniach 8-11 września 2011 roku we Wrocławiu. Ideą programu jest: Art for Social Change – kultura jako narzędzie zmiany społecznej. Krajowy Program Kulturalny Polskiej Prezydencji 2011 potrwa do końca grudnia 2011 r.

Udział w wydarzeniach kulturalnych oraz promocja i wsparcie artystów jest jednym z kluczowych obszarów w zakresu odpowiedzialnego biznesu Grupy PZU. Za wspieranie życia kulturalnego w Polsce PZU został wyróżniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prestiżowym tytułem Dobroczyńcy Kultury Polskiej. PZU jest mecenasem licznych wydarzeń i instytucji kulturalnych. Od wielu lat wspiera m.in. Zamek Królewski w Warszawie i Muzeum Narodowe w Krakowie.

Źródło: Grupa PZU

Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-05-16

Wakacje w Grecji 2022 r. - koszt ubezpieczenia

Wakacje w Grecji pozostają częstym wyborem Polaków. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, ile w 2022 roku kosztuje przykładowe ubezpieczenie na wakacje w Grecji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-07

Darmowe OC - kto może na nie liczyć?

Niedawno pojawiły się informacje, że zakłady ubezpieczeniowe proponują bezpłatne ubezpieczenia graniczne dla Ukraińców. Wyjaśniamy na czym polega taka pomoc.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-09-13

Czy w Polsce mamy niewielu ubezpieczycieli?

Polska, w stosunku do swojej populacji, cechuje się niezbyt dużą liczbą ubezpieczycieli. Jakie są tego przyczyny? Czy z perspektywy kierowców jest to złe zjawisko?

Czytaj więcej
Komentarze