Strona główna  |  Wiadomości  |  PZU marką godną zaufania

PZU marką godną zaufania

Data publikacji: 2011-05-12
PZU kolejny raz zwyciężyła w badaniu European Trusted Brands 2011 w kategorii "towarzystwo ubezpieczeniowe" i uzyskała Złotą Statuetkę oraz Złote Godło Marki Godnej Zaufania. Czytelnicy "Reader's Digest" po raz jedenasty z rzędu uznali, że PZU jest najbardziej godną zaufania firmą działającą w polskiej branży ubezpieczeniowej.

Nagroda przyznawana jest za najwyższą ilość głosów oddanych na markę przez respondentów. 42,7% badanych przyznało, że największym zaufaniem darzy firmę PZU, co stawia ją na pierwszej pozycji spośród wszystkich marek finansowych w Polsce.

Marka zaufanie PZU zostało najwyżej ocenione za jakość, zrozumienie potrzeb klienta oraz wizerunek. Osoby, które wybrały PZU jako markę godną zaufania, czyli aż 72% były jego klientami. Sporo z nich deklaruje, że z czystym sumieniem mogłoby polecić ubezpieczenia PZU innym osobom.

„PZU się zmienia i unowocześnia, dostosowując swoją ofertę i standardy obsługi do oczekiwań i potrzeb klientów. Fakt, że od lat pozostajemy na czele rankingu zaufania European Trusted Brands świadczy o tym, że nasi klienci zauważają i doceniają te zmiany. Jesteśmy dumni, że przez lata, niezmiennie udaje nam się utrzymać najważniejszą wartość w relacji z klientem – najwyższe zaufanie” – powiedziała Marta Życińska, Dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej w PZU.

"Reader's Digest" organizuje sondaż od 2001 roku. W tegorocznej edycji wzięło udział w całej Europie ponad 33 tys. osób, w tym prawie 1000 Polaków. European Trusted Brands jest jednym z największych badań konsumenckich w Europie. Respondenci oceniają marki pod względem ich jakości, stosunku jakości do ceny, wizerunku oraz zaspokajania potrzeb klientów. Badanie European Trusted Brands poza analizą tematyki marketingowej zajmuje się rozpoznaniem nastrojów społecznych mieszkańców Europy, ich postaw i wartości.

Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-10-18

Ubezpieczenie nagrobków w 2022 roku: kto je oferuje?

Ubezpieczenia nagrobków już od dłuższego czasu są dostępne w Polsce. Przed kolejnym Dniem Wszystkich Świętych sprawdzamy, jak wygląda oferta takich polis w 2022 r.

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-05-31

Na które OC i AC rzadko się skarżyliśmy w 2021 roku?

Wiemy, ile skarg do Rzecznika Finansowego na OC i AC dotyczyło poszczególnych firm. Warto porównać te nowe wyniki z udziałem rynkowym ubezpieczycieli.

Czytaj więcej
Komentarze