Strona główna  |  Wiadomości  |  PZU marką godną zaufania

PZU marką godną zaufania

PZU marką godną zaufania

Data publikacji: 2011-05-12
PZU kolejny raz zwyciężyła w badaniu European Trusted Brands 2011 w kategorii "towarzystwo ubezpieczeniowe" i uzyskała Złotą Statuetkę oraz Złote Godło Marki Godnej Zaufania. Czytelnicy "Reader's Digest" po raz jedenasty z rzędu uznali, że PZU jest najbardziej godną zaufania firmą działającą w polskiej branży ubezpieczeniowej.

Nagroda przyznawana jest za najwyższą ilość głosów oddanych na markę przez respondentów. 42,7% badanych przyznało, że największym zaufaniem darzy firmę PZU, co stawia ją na pierwszej pozycji spośród wszystkich marek finansowych w Polsce.

Marka zaufanie PZU zostało najwyżej ocenione za jakość, zrozumienie potrzeb klienta oraz wizerunek. Osoby, które wybrały PZU jako markę godną zaufania, czyli aż 72% były jego klientami. Sporo z nich deklaruje, że z czystym sumieniem mogłoby polecić ubezpieczenia PZU innym osobom.

„PZU się zmienia i unowocześnia, dostosowując swoją ofertę i standardy obsługi do oczekiwań i potrzeb klientów. Fakt, że od lat pozostajemy na czele rankingu zaufania European Trusted Brands świadczy o tym, że nasi klienci zauważają i doceniają te zmiany. Jesteśmy dumni, że przez lata, niezmiennie udaje nam się utrzymać najważniejszą wartość w relacji z klientem – najwyższe zaufanie” – powiedziała Marta Życińska, Dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej w PZU.

"Reader's Digest" organizuje sondaż od 2001 roku. W tegorocznej edycji wzięło udział w całej Europie ponad 33 tys. osób, w tym prawie 1000 Polaków. European Trusted Brands jest jednym z największych badań konsumenckich w Europie. Respondenci oceniają marki pod względem ich jakości, stosunku jakości do ceny, wizerunku oraz zaspokajania potrzeb klientów. Badanie European Trusted Brands poza analizą tematyki marketingowej zajmuje się rozpoznaniem nastrojów społecznych mieszkańców Europy, ich postaw i wartości.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-07

Darmowe OC - kto może na nie liczyć?

Niedawno pojawiły się informacje, że zakłady ubezpieczeniowe proponują bezpłatne ubezpieczenia graniczne dla Ukraińców. Wyjaśniamy na czym polega taka pomoc.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-09-13

Czy w Polsce mamy niewielu ubezpieczycieli?

Polska, w stosunku do swojej populacji, cechuje się niezbyt dużą liczbą ubezpieczycieli. Jakie są tego przyczyny? Czy z perspektywy kierowców jest to złe zjawisko?

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-07-16

Czy ubezpieczeniowi giganci tracą rynek OC?

Polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest dość mocno skoncentrowany wokół kilku liderów. Sprawdzamy, jak zmienił się rynkowy udział tych firm przez ostatnie lata.

Czytaj więcej
Komentarze