Strona główna  |  Wiadomości  |  PZU kontynuuje zwolnienia grupowe

PZU kontynuuje zwolnienia grupowe

Data aktualizacji: 2014-07-10
Dziś PZU poinformował związki zawodowe o zamiarze przeprowadzenia kolejnej tury zwolnień grupowych. Decyzja ta jest kontynuacją realizowanej strategii na lata 2010 - 2012. PZU uruchamia także program pomocowy, mający ułatwić byłym pracownikom poszukiwanie nowego miejsca pracy.

Decyzja PZU o zwolnieniach grupowych jest konsekwencją realizacji planu restrukturyzacji przedsiębiorstwa przyjętego na lata 2010 - 2012. Zgodnie z prawem, proces zwolnień poprzedzony będzie konsultacjami ze związkami zawodowymi działającymi w spółkach PZU SA i PZU Życie SA.

Pracownik w firmie Kolejna tura restrukturyzacji zatrudnienia ma objąć ok. 950 pracowników obu spółek PZU zatrudnionych w jednostkach specjalistycznych, oddziałach regionalnych i w centrali spółek. Jednocześnie blisko 600 z tych osób otrzyma ofertę kontynuacji zatrudnienia w strukturach Grupy PZU, gdyż firma chce zmienić tym pracownikom warunki zatrudnienia w drodze porozumienia zmieniającego lub wypowiedzenia zmieniającego.

Restrukturyzacja zatrudnienia jest konsekwencją realizacji wielu projektów polegających na upraszczaniu procesów pracy i ograniczaniu kosztów. - mówi Olga Zarachowicz, dyrektor zarządzający ds. HR w Grupie PZU. Naszym celem jest również zapewnienie pracownikom objętym zwolnieniami korzystniejszych warunków odejścia niż gwarantują to przepisy prawa - dodaje.

Poza odprawami gwarantowanymi PZU chce wypłacić zwalnianym pracownikom, którzy zawrą porozumienie o rozwiązaniu stosunku pracy, dodatkową odprawę.

PZU już wkrótce zacznie rozmowy ze związkami zawodowymi i liczy na konstruktywną decyzję i szybkie zawarcie porozumienia. Pytanie, co na to wszystko pracownicy PZU?

Źródło: Biuro Prasowe PZU

Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-09-13

Czy w Polsce mamy niewielu ubezpieczycieli?

Polska, w stosunku do swojej populacji, cechuje się niezbyt dużą liczbą ubezpieczycieli. Jakie są tego przyczyny? Czy z perspektywy kierowców jest to złe zjawisko?

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-07-16

Czy ubezpieczeniowi giganci tracą rynek OC?

Polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest dość mocno skoncentrowany wokół kilku liderów. Sprawdzamy, jak zmienił się rynkowy udział tych firm przez ostatnie lata.

Czytaj więcej
Komentarze
nude
2012-07-11 11:28
Niby wszystko fajne, bo robią się lepsi, nowocześni, ale z drugiej strony kolejne zwolnienie grupowe i bezrobocie rośnie. A potem się Pan Prezes wypowiada w telewizji że młodzież bezrobotna!
odpowiedz