Strona główna  |  Wiadomości  |  Nie wstępuj w związek, na który nie jesteś gotowy – kampania społeczna skierowana do kierowców

Nie wstępuj w związek, na który nie jesteś gotowy – kampania społeczna skierowana do kierowców

Data publikacji: 2014-09-20
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny podaje, że zaledwie co piąty kierowca zdaje sobie sprawę z konsekwencji prowadzenia cudzego pojazdu bez ważnego OC. Polskie instytucje ubezpieczeniowe postanowiły połączyć siły w szczytnym celu i stworzyły kampanię społeczną naświetlającą powyższy problem. A czy ty wiesz, co ci grozi za jazdę nieubezpieczonym samochodem Twojego przyjaciela?

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkową polisą i każdy kierowca powinien je posiadać. Niestety po polskich drogach porusza się około 250 tys. nieubezpieczonych pojazdów.

Nierozważnych kierowców nie odstraszają nawet kary pieniężne oraz perspektywa wypłacania z własnej kieszeni odszkodowania za spowodowany wypadek. Inną – również przykrą – kwestią jest, że wielu kierowców nie widzi oporów przed pożyczaniem cudzych samochodów bez wcześniejszej kontroli OC.

Kierowca auta Polskie instytucje ubezpieczeniowe wystartowały z kampanią społeczną, której celem jest uzmysłowienie faktu, że konsekwencje kierowania cudzym pojazdem bez aktualnego OC, są równie dotkliwe dla takiego kierowcy, jak i właściciela pojazdu. Okazuje się bowiem, że 80% kierowców nie zdaje sobie sprawy, że jazda cudzym samochodem może okazać się bardzo kosztownym przedsięwzięciem.

UFG podaje, że co czwarty wypadek spowodowany został przez kierowcę, który prowadził cudzy samochód, a statystyki te od kilku lat nieustannie rosną. W sytuacji, gdy auto nie posiada ważnego OC, sprawca wypadku oraz właściciel samochodu muszą na spółkę ponieść wszystkie koszty odszkodowania.

Nowa kampania społeczna doskonale obrazuje powyższa zależność, porównując relacje właściciel pojazdu-kierowca, który spowodował wypadek do związku małżeńskiego. Poniżej jeden z trzech przykładów spotu: https://www.youtube.com/watch?v=G24k9ebo0II#t=24

Jeżeli z jakiegoś powodu nie wykupiłeś jeszcze ubezpieczenia OC dla swojego samochodu, koniecznie sprawdź ofertę polis w naszym kalkulatorze ubezpieczeń i wybierz najkorzystniejszą ofertę dla siebie. Nie czekaj na najgorsze i zabezpiecz swoje finanse w razie wypadku.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2023-06-29

Sztuczna inteligencja zmienia polisy dla kierowców

Sztuczna inteligencja ma duże możliwości rozwoju również w branży ubezpieczeniowej. Chodzi między innymi o ubezpieczenia komunikacyjne.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-09-11

Barometr Ubea.pl: ceny OC w sierpniu 2022 r.

Eksperci Ubea.pl od kilku miesięcy zapowiadali podwyżki składek OC dla kierowców. W drugiej połowie 2022 r. ta prognoza zaczęła się spełniać.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-04-16

Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2022 r.

Wielu analityków spodziewa się rychłego wzrostu składek OC dla kierowców. Warto sprawdzić, czy taka zmiana miała miejsce już w marcu 2022 roku.

Czytaj więcej
Komentarze