Strona główna  |  Wiadomości  |  Kalkulator Avivy w formie aplikacji na Androida

Kalkulator Avivy w formie aplikacji na Androida

Data aktualizacji: 2013-09-06
Aviva udostępniła swój kalkulator emerytalny, za pomocą którego można policzyć przyszłą emeryturę z ZUS i OFE, w formie aplikacji na telefony komórkowe z systemem Android.

Kalkulator Avivy dostępny jest na stronie ubezpieczyciela od lipca br. i do tej pory skorzystało z niego kilkanaście tysięcy osób.

Aplikacja na telefon Android W kalkulatorze użytkownik wpisuje stan rachunku w ZUS oraz wartość kapitału zgromadzonego w funduszu emerytalnym. W dalszej kolejności określa wysokość osiąganych dochodów oraz zgromadzonych już dodatkowych oszczędności emerytalnych (trzeci filar). Następnie deklaruje, jaka miesięczna emerytura będzie dla niego satysfakcjonująca.

Finalnie użytkownik otrzymuje informację, ile dodatkowo powinien zgromadzić pieniędzy, aby jego oczekiwania co do poziomu życia na emeryturze mogły być zrealizowane. Kalkulator Avivy podpowiada, jaką kwotę należy regularnie odkładać i inwestować. Systematyczne oszczędzanie przez lata nawet niewielkich kwot to podstawowy sposób dla większości z nas, by istotnie zwiększyć przyszłą emeryturę.

"Zainteresowanie kalkulatorem potwierdza, że coraz więcej osób chce planować swoją przyszłość na emeryturze. Wykorzystując dostępne informacje z ZUS i OFE oraz narzędzia pomagające w planowaniu finansowym każdy może oszacować, na jaką emeryturę już zapracował oraz ile powinien dodatkowo zaoszczędzić" – mówi Piotr Szczepiórkowski, wiceprezes Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SA.

Źródło: Aviva

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-10-08

Barometr Ubea.pl: ceny OC we wrześniu 2019 r.

W sierpniu średnia składka OC prawie się nie zmieniła. Sprawdzamy, czy wrzesień upłynął pod znakiem bardziej wyraźnych zmian dotyczących kosztu OC.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-08-06

Ranking OC, AC, NNW lipiec 2019 r. - kto miał najtańsze ubezpieczenie?

Lipiec przyniósł wzrost średniej składki OC. Sprawdzamy, kto w takich warunkach sprzedawał najtańsze polisy komunikacyjne.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2011-07-07

Kalkulator emerytalny Avivy - nowość!

Aviva na swojej stronie internetowej udostępniła kalkulator emerytalny. Użytkownik może sprawdzić przyszłą emeryturę z ZUS i OFE oraz dowiedzieć się, ile pieniędzy musi dodatkowo oszczędzać,...

Czytaj więcej
Komentarze