Strona główna  |  Wiadomości  |  Ceny OC w czerwcu 2020 r. - aktualny barometr Ubea.pl

Ceny OC w czerwcu 2020 r. - aktualny barometr Ubea.pl

Data publikacji: 2020-07-13
Ceny polis OC w maju wróciły do poziomu z początku roku. Czy czerwiec przyniósł polskim kierowcom kolejne obniżki składek ubezpieczenia?

Majowy wynik barometru cenowego Ubea.pl był dość znaczący. Okazało się bowiem, że po nagłym wzroście z lutego i późniejszych spadkach średnia cena polis OC wróciła do styczniowego poziomu.

Ceny OC  - czerwiec 2020

Polscy kierowcy, którzy odczuwają skutki kryzysu gospodarczego, mogą mieć nadzieję na kolejne obniżki przeciętnej składki obowiązkowych ubezpieczeń. W czerwcowej analizie Ubea.pl sprawdza, czy na rynku obowiązkowego OC faktycznie było widać spadki cen.

Poziom barometru cenowego z czerwca 2020 r. = 99↘ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 100↘)

Spis treści:

  1. Jak jest przygotowywany barometr cen OC?
  2. Ceny OC w czerwcu

Jak jest przygotowywany barometr cen OC?

Barometr cen OC Ubea - czerwiec 2020 Przed zaprezentowaniem wyników barometru cenowego z czerwca br. warto najpierw wyjaśnić, jak jest przygotowywane takie badanie. Obecnie opiera się ono na ponad 100 000 anonimowych kalkulacji internautów. Informacje pochodzące z tych wyliczeń służą do ustalenia przeciętnej ceny OC w danym miesiącu. Uwzględnia ona oferty ubezpieczycieli oferujących obowiązkowe polisy dla kierowców za pośrednictwem Ubea.pl.

Punktem wyjściowym dla analizy w każdym roku jest przeciętny koszt polis OC odnotowany dla stycznia. Wyznacza on poziom barometru równy 100. - tłumaczy Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Ceny OC w czerwcu

Po sprawdzeniu wyników z czerwca br. analitycy Ubea.pl ustalili, że średnia cena OC dla tego miesiąca wyniosła 1333 zł. Oznaczało to niewielki spadek (o 0,6%) względem majowego wyniku.

Równocześnie średnia czerwcowa składka OC stanowiła około 99% wzorcowego wyniku ze stycznia 2020 r. Właśnie dlatego na wykresie poziom barometru cenowego z czerwca wynosi 99 - komentuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Powyższe informacje wskazują, że w czerwcu mieliśmy do czynienia ze stabilizacją przeciętnych kosztów zakupu ubezpieczeń OC.

Kolejne miesiące na pewno okażą się ciekawe dla rynku obowiązkowych polis komunikacyjnych. Pewnym prognostykiem na przyszłość jest roczny wzrost odszkodowań z OC widoczny w I kw. 2020 roku - podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

O autorze
Andrzej Prajsnar
Andrzej Prajsnar
Na Ubea.pl o ubezpieczeniach piszę od 2014 r. Zajmuję się również tematyką nieruchomości i finansów osobistych. Studiowałem ekonomię oraz finanse i rachunkowość. Jestem autorem artykułów, wypowiedzi i analiz publikowanych m.in. przez media współpracujące z naszą porównywarką (Rzeczpospolita, Bankier.pl, Fakt.pl, Infor.pl).
Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-11-07

Barometr Ubea.pl: ceny OC w październiku 2021 r.

Wrześniowa podwyżka cen OC zaniepokoiła kierowców. W październiku koszty obowiązkowych polis nieco spadły. Nie oznacza to jednak, że następne podwyżki są wykluczone.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-08

Czy OC znowu podrożało? - barometr sierpień 2021

Lipcowa podwyżka składek OC zaskoczyła wiele osób. Czy w sierpniu 2021 r. sytuacja cenowa wyglądała lepiej dla kierowców?

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-08-12

Duża podwyżka OC w lipcu 2021 r.! - barometr Ubea.pl

W pierwszej połowie bieżącego roku obowiązkowe OC potaniało o 5%. Duża podwyżka w lipcu wystarczyła jednak, by ceny powróciły do punktu wyjściowego ze stycznia.

Czytaj więcej
Komentarze