Strona główna  |  Wiadomości  |  Barometr Ubea.pl: ceny OC w listopadzie 2019 r.

Barometr Ubea.pl: ceny OC w listopadzie 2019 r.

Data publikacji: 2019-12-06
Ponownie sprawdziliśmy, jak zmieniała się średnia cena OC dla kierowców. Tym razem właścicieli aut czeka miła niespodzianka cenowa.

Od lutego do października 2019 r. barometr cenowy Ubea.pl tylko raz osiągnął poziom mniejszy niż 90. To oznacza, że na ogół średni koszt zakupu ubezpieczeń OC dla kierowców przekraczał 90% analogicznej składki z początku roku.

Cena OC - listopad 2019 Przedostatni miesiąc 2019 roku przyniósł jednak pewną niespodziankę. Mowa o sporym spadku notowań barometru cenowego Ubea.pl oraz średniego kosztu polis OC. Warto dowiedzieć się, jakie były dokładne okoliczności tej zmiany.

Poziom barometru cenowego z listopada 2019 r. = 86↓ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 92↔)

Tak jak już wspomnieliśmy, średni poziom składki OC odnotowany na początku roku stanowi podstawę do porównań w ramach barometru cenowego Ubea.pl przez kolejne 11 miesięcy. Warto dodać, że informacje publikowane przez Ubea.pl w każdym miesiącu opierają się na anonimowych wynikach ponad 100 000 kalkulacji internautów.

Barometr cen ubezpieczeń OC Mowa o kierowcach, którym dziewięciu ubezpieczycieli współpracujących z Ubea.pl przedstawia swoje propozycje kosztów zakupu obowiązkowego OC - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Po sprawdzeniu listopadowych danych Ubea.pl okazało się, że wskazują one na spory spadek średniego kosztu OC. Przeciętna składka takich polis oferowanych online spadła bowiem z 1490 zł (październik 2019 r.) do 1399 zł (listopad 2019 r.).

To oznaczało spadek do 86% porównywalnego wyniku ze stycznia 2019 r. (1624 zł) i najniższy w bieżącym roku odczyt barometru cenowego Ubea.pl (tylko 86) - podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Sprawdź również wyniki listopadowego rankingu OC, AC i NNW

W nawiązaniu do przedstawionych powyżej wyników rodzi się pytanie o przyczyny tak dużego spadku średniej składki OC. Wydaje się, że pewne znaczenie ma polityka marketingowa ubezpieczycieli, którzy przygotowują większe rabaty na koniec roku.

Warto dodać, że w listopadzie i grudniu 2018 r. również był widoczny spory spadek średniego kosztu OC. W grudniu bieżącego roku kierowcy prawdopodobnie też będą mogli się cieszyć z tańszych polis komunikacyjnych - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Metodologia tworzenia barometru cenowego Ubea.pl: analizowany poziom średniej składki za OC (bez produktów pakietowych - np. NNW) wynika ze wszystkich kalkulacji, jakie użytkownicy Ubea.pl wykonali w ciągu miesiąca. Średnia składka ze stycznia 2019 r. (1624 zł) jest punktem odniesienia (wartość indeksu cenowego = 100). Analiza uwzględnia polisy tych ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2019 r. i do tej pory oferują ubezpieczenia OC.

Sprawdź, jak wyliczyć składkę OC jednym kliknięciem przy pomocy kodu Aztec

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-08-11

Ile kosztuje OC w lipcu 2020 r.? - barometr Ubea.pl

Od marca do czerwca 2020 r. średnia cena OC ciągle spadała. Warto sprawdzić, czy lipiec przyniósł kontynuację tego trendu.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-06-10

Barometr Ubea.pl: ceny OC w maju 2020 r.

Kierowcy czekają na kolejne obniżki cen obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdzamy, czy nastąpiły one w maju 2020 r.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-11-07

Ile kosztuje OC? - barometr Ubea.pl w październiku 2019 r.

Wrzesień przyniósł wzrost średnich składek OC. Sprawdzamy, czy taki trend utrzymał się na początku kolejnego kwartału.

Czytaj więcej
Komentarze