Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

7 maja szturmem ubezpieczamy samochody

Ostatnia aktualizacja: 2014-05-07

Rekordowa liczba kierowców w poniedziałek 7 maja, po długim majowym weekendzie, poszukuje taniego ubezpieczenia samochodu w internecie. Liczba osób jednocześnie sprawdzających składki za ubezpieczenia samochodowe w kalkulatorze Ubea.pl wzrosła dziś dwukrotnie!

Ubezpieczenie OC samochodu przez Internet

Długi majowy weekend, a raczej majowy tydzień, obfitujący w piękną pogodę był świetną okazją, aby wyjechać za miasto, spędzić czas na świeżym powietrzu i oderwać się od codziennych obowiązków. Co niektórzy na majowy relaks mieli aż 9 dni wolnych od pracy, w których nie zaprzątali sobie głowy żadną biurokracją.

Co się dzieje w poniedziałek 7 maja? Wracamy do pełnego tygodnia pracy i zabieramy się za załatwianie formalności, które odłożyliśmy w czasie z powodu majowego weekendu. Jaki jest efekt? Dwa razy więcej kierowców niż w każdy inny poniedziałek reguluje obowiązek wynikający z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych - poszukują polis i kupują tłumnie, co również potwierdzają towarzystwa ubezpieczeniowe.

Na pewno wpływ na to miał długi weekend. Wielu klientów odkładało decyzję zakupu właśnie na okres po długim weekendzie. Dodatkowo w naszym przypadku wczoraj rozpoczęła się nowa kampania reklamowa Link4. - tłumaczy Marek Baran, PR Manager Link4.

W Proama również po długim weekendzie majowym odnotowujemy zwiększone zainteresowanie klientów i większą sprzedaż polis samochodowych. - potwierdza Justyna Szafraniec, Rzecznik Prasowy Proama.

Można zauważyć także, że polscy kierowcy przed zakupem ubezpieczenia samochodu chętniej porównują polisy w internecie. Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl rejestruje po długim weekendzie dwukrotny wzrost liczby użytkowników sprawdzających składki w kalkulatorze OC AC.

7 maja 2014 będzie historycznym dniem dla rynku ubezpieczeń online w Polsce. Szacujemy, że ponad 12 000 kierowców pozna dziś najlepsze oferty ubezpieczeń samochodu dzięki naszemu kalkulatorowi OC AC. To ponad 2 razy więcej niż w dotychczasowym dniu, który uznaliśmy za rekordowy.

Warto przypomnieć, że ubezpieczenie OC zarejestrowanego pojazdu mechanicznego jest obowiązkowe i nawet jednodniowa przerwa w ubezpieczeniu kończy się karą w wysokości 600 zł nałożoną przez UFG. W tym roku maksymalna kara za brak OC wynosi aż 3000 zł (jeśli przerwa w ubezpieczeniu trwała dłużej niż 14 dni). Takie koszty to równowartość opłacenia polisy średnio przez 5 lat. Nie wspominając już ile możemy zapłacić za likwidację szkody podczas gdy nie mamy ważnego OC.

Tagi:

Komentarze