Strona główna  |  Wiadomości  |  Zmiany w ubezpieczeniach na życie Generali

Zmiany w ubezpieczeniach na życie Generali

Data publikacji: 2011-03-02
Od marca br. zmianie ulega oferta inwestycyjna Generali w ramach indywidualnych ubezpieczeń na życie powiązanych z Ubezpieczeniowymi Funduszami Kapitałowymi. Zmiana obejmuje produkty Generali Beneficio, OmniProfit oraz Prospero.

Generali dokonało szczegółowej analizy oczekiwań Klientów, a także przeglądu dotychczasowych wyników poszczególnych Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych i zdecydowało włączyć do oferty inwestycyjnej 4 nowe UFK. Równocześnie z dniem 1 czerwca 2011 roku wycofane zostaną 4 dotychczasowe fundusze, nie znajdujące uznania wśród Klientów. Ponadto zmianie ulegają nazwy UFK Generali DWS na UFK Generali Investor.

Duma z sukcesu Modyfikacja oferty inwestycyjnej w ubezpieczeniach na życie z UFK dotyczy ubezpieczeń Generali Beneficio oraz OmniProfit ze składką regularną i jednorazową, a także Prospero ze składką regularną oraz w wybranych produktach bancassurance.

Zmiana oferty ubezpieczeń Generali ma na celu jej doskonalenie poprzez udostępnienie jedynie najlepszych światowych funduszy, co skutkuje wzrostem atrakcyjności ubezpieczeń na życie w ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi oferowanymi przez Generali Życie TU S.A.

Nowe Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe Generali od 1 marca 2011 roku:

  • UFK Generali - Alior Short Equity
  • UFK Generali - Alior Selektywny
  • UFK Generali - Schroder US Small&Mid-Cap Equity A1 Hedged (EUR)
  • UFK Generali - HSBC Asia ex Japan Equity Smaller Companies (USD)

"Dzięki produktom inwestycyjnym Klienci Generali uzyskują rozbudowane możliwości pomnażania swoich środków finansowych poprzez korzystanie z bogatej oferty inwestycyjnej Szeroka gama dostępnych instrumentów pozwala zdywersyfikować ryzyko zarówno pod względem przedmiotu inwestycji, jak i pod względem geograficznym, czy poziomu ryzyka. Wszelkie modyfikacje dokonywane są w ramach strategii konsekwentnej kontroli uzyskiwanych wyników przez poszczególne fundusze i uatrakcyjniania oferty inwestycyjnej Towarzystwa" – podkreśla Dyrektor Departamentu Indywidualnych Ubezpieczeń na Życie Mariusz Zagajewski.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-31

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi - co warto wiedzieć?

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi jest niezbędną czynnością. Wyjaśniamy, jak należy ją wykonać w prawidłowy sposób.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-09-28

Windsurfing, kitesurfing i inne sporty wodne - jakie ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę?

Zakłady ubezpieczeń różnie traktują sporty wodne. Sprawdziliśmy, w których towarzystwach takie sporty jak np. windsurfing wymagają dopłaty do składki.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-09-28

Gdzie kupić ubezpieczenie do pracy za granicą?

Ubezpieczenia podróżne chronią nie tylko turystów. W ramach tych polis dostępna jest również ochrona dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę.

Czytaj więcej
Komentarze