Strona główna  |  Wiadomości  |  Wyniki Ergo Hestia w I kwartale 2011 roku

Wyniki Ergo Hestia w I kwartale 2011 roku

Data publikacji: 2011-05-30
Wynik techniczny majątkowych spółek Grupy Ergo Hestia w I kwartale br. wzrósł o ponad 77 milionów złotych w stosunku do analogicznego okresu roku 2010.

Ergo Hestia Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. oferujące ubezpieczenia majątkowe w pierwszym kwartale 2011 roku zebrało 587 mln złotych składki przypisanej brutto. Zysk netto firmy wyniósł 15,9 mln złotych.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia S.A. zgromadziło 195 mln złotych składki przypisanej brutto. Zysk netto spółki wyniósł 3,9 mln złotych.

MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - drugie w Grupie towarzystwo zajmujące się ubezpieczeniami majątkowymi zebrało 130 mln złotych składki przypisanej brutto. Zysk netto MTU to 6,3 mln złotych.

Ergo Hestia S.A. znacznie poprawiło rentowność portfela w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, mimo że mogło to wywołać krótkotrwałe obniżenie dynamiki. W zeszłym roku zmieniono warunki szczególnie nierentownych umów ubezpieczeniowych oraz dokonano korekt taryf w ubezpieczeniach komunikacyjnych. W rezultacie po I kwartale 2011 widać znaczący wzrost wyniku technicznego spółki w porównaniu w tym samym okresem ubiegłego roku - o ponad 72 mln złotych.

Zmniejszyła się także liczba wypłaconych odszkodowań i świadczeń. Szkodowość netto spółki spadła o 17,8 punktów proc. w stosunku do tego samego okresu roku 2010. Wynik ten znalazł odzwierciedlenie we wskaźniku zespolonym, tzw. Combined Ratio, który analogicznie zmniejszył się o 15,5 punktów proc. względem ubiegłego roku. Jednocześnie Hestia utrzymuje najwyższe standardy serwisu likwidacyjnego, co potwierdziło badanie rynku i opinii Maison Institute.

Wraz z działaniami ukierunkowanymi na poprawę rentowności portfela ustabilizował się wzrost spółki majątkowej. Od października 2010 roku Hestia nie wprowadziła żadnych podwyżek cen polis dla klientów indywidualnych.

Stabilny rozwój TU na Życie Ergo Hestia S.A.

Ubezpieczyciel odnotował po I kwartale 2011 roku dynamikę sprzedaży na poziomie 111%. Nadal systematycznie rozwija się współpraca z bankami, co pomaga w budowaniu silnej pozycji spółki na rynku ubezpieczycieli życiowych. Kooperacja opiera się głównie na konsekwentnym poszerzaniu oferty produktowej oraz pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych. TU na Życie Ergo Hestia S.A. silnie rozwija sieć sprzedaży wyłącznej, jednocześnie budując kompetencje doradztwa sprzedażowego.

Dynamiczny wzrost MTU

Moje Towarzystwo Ubezpieczeń w pierwszym kwartale 2011 roku wypracowało wynik finansowy netto na poziomie 6,3 mln złotych. W zestawieniu z ubiegłym rokiem to aż o 4,6 mln złotych więcej. Poprawa wyników MTU jest rezultatem lepszych wyników w obszarze szkodowym, utrzymywanie niskiego poziomu kosztów działalności oraz optymalizacja polityki taryfowej w 2010 roku. Konkurencyjna oferta MTU, mimo podniesienia cen polis, pozwala spółce na utrzymanie ponadrynkowych wzrostów.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-04-07

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - marzec 2015

Analitycy porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl po raz kolejny sprawdzili, które polisy OC dla kierowców są „najtańsze”. Marcowy ranking Ubea.pl, podobnie jak dwa poprzednie zestawienia opiera...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-03-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - luty 2015

W styczniowym rankingu porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl pierwsze miejsce zajęła firma Link4. Miesiąc później eksperci Ubea.pl znów sprawdzili wyniki 150 000 pojedynczych kalkulacji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-02-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - styczeń 2015

Co miesiąc ponad 150 000 użytkowników porównywarki Ubea sprawdza składki ubezpieczeń OC dla kierowców. Wyniki tych wszystkich kalkulacji posłużyły do stworzenia największego i najbardziej wiarygodnego...

Czytaj więcej
Komentarze