Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

W maju AXA FIO znowu zyskuje

Data publikacji: 2011-06-06

Miesiąc maj okazał się kolejnym zyskownym okresem dla uczestników funduszy AXA FIO. Wyniki inwestycyjne osiągnięte przez subfundusze akcyjne i mieszane uplasowały je na czołowych miejscach na podium.

Szczególną uwagę należy zwrócić na subfundusze AXA Akcji i AXA Akcji "Big Players" sklasyfikowane w tej samej grupie porównawczej, zajmujące pierwszą i druga pozycję w grupie. Mimo krótkiej historii coraz wyraźniej widać, że Zarządzający AXA TFI wysoko ustawili sobie poprzeczkę, jeżeli chodzi o wyniki subfunduszy. Ich wysiłki nagradzane są czołowymi miejscami poszczególnych subfunduszy w zestawieniach grup porównawczych i to niezależnie od branego pod uwagę adresu.

Wzrost funduszy „Zarządzający AXA FIO, którego subfundusze przyniosły inwestorom w maju rekordowe 1,22 proc. – w przypadku AXA Akcji „Big Players” oraz 1,15 proc. – w przypadku AXA Akcji, zawdzięczają swój sukces starannemu doborowi spółek do portfela. Stawiamy na niedowartościowane spółki, z dobrymi perspektywami i dużym potencjałem wzrostu. Przyjęta strategia pozwala na osiąganie bardzo dobrych wyników również w trakcie korekty. Inwestujemy zgodnie z trendem długoterminowym, bez stosowania timingu.” - mówi Adam Drozdowski, dyrektor ds. strategii akcyjnych w AXA TFI.

„Bardzo dobre wyniki funduszy inwestujących w akcje to nie jedyny nasz sukces w maju. Paweł Mizerski został po raz drugi nagrodzony w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowanego przez NBP i gazetę Parkiet. Konsekwentnie stawiamy na budowanie doświadczenia, zaangażowanie i ciągły rozwój zespołu. Jesteśmy przekonani że zgrany i doświadczony zespół oraz nasz zdyscyplinowany i systematyczny proces inwestycyjny przyczynią się do utrzymania naszych wyników również w przyszłości.” – podkreśla Leszek Auda, dyrektor dep. zarządzania aktywami.

„Jesteśmy dumni z naszego Zespołu zarządzającego i wyników, które nagradzają uczestników subfunduszy AXA FIO. Od początku podkreślaliśmy, że budując AXA TFI stawiamy na wysokiej klasy specjalistów z ogromnym doświadczeniem. Teraz zarówno wyniki inwestycyjne, stale rosnąca sieć dystrybucji oraz liczba klientów potwierdzają nasze słowa. Jestem przekonana, że w kolejnych miesiącach zobaczymy dynamiczny wzrost AXA TFI na rynku funduszy inwestycyjnych.” - powiedziała Aneta Podyma-Debriat, Prezes Zarządu AXA TFI S.A.

Źródło: AXA Polska

Tagi:

Komentarze

2011-12-26 22:47

PawełM

Dobrymi wynikami może zaowocować aktywne inwestowanie w TFI. Polega ono na zamianie jednostek uczestnictwa różnego rodzaju funduszy inwestycyjnych w zależności od zmian w koniunkturze na rynku. Przykładowo, jeśli spodziewamy się, że niebawem rozpocznie się długo wyczekiwana hossa na giełdzie możemy przenieść naszą inwestycję z funduszu pieniężnego do funduszu akcji. Natomiast jeśli przewidujemy, że rynek akcji niedługo się załamie i nastąpi bessa na giełdach, warto pomyśleć o wyjściu z funduszu akcji, funduszu zrównoważonego lub funduszu stabilnego wzrostu na rzecz bezpieczniejszego funduszu, np. funduszu obligacji. Kiedy takie zmiany następują w obrębie funduszy inwestycyjnych należących do tego samego TFI musimy się wtedy liczyć z opłatami związanymi z konwersją jednostek uczestnictwa jednego typu funduszu na inny. Za http://www.tfi.net.pl/jak-inwestowac-w-fundusze-inwestycyjne