Strona główna  |  Wiadomości  |  W maju AXA FIO znowu zyskuje

W maju AXA FIO znowu zyskuje

Data publikacji: 2011-06-06
Miesiąc maj okazał się kolejnym zyskownym okresem dla uczestników funduszy AXA FIO. Wyniki inwestycyjne osiągnięte przez subfundusze akcyjne i mieszane uplasowały je na czołowych miejscach na podium.

Szczególną uwagę należy zwrócić na subfundusze AXA Akcji i AXA Akcji "Big Players" sklasyfikowane w tej samej grupie porównawczej, zajmujące pierwszą i druga pozycję w grupie. Mimo krótkiej historii coraz wyraźniej widać, że Zarządzający AXA TFI wysoko ustawili sobie poprzeczkę, jeżeli chodzi o wyniki subfunduszy. Ich wysiłki nagradzane są czołowymi miejscami poszczególnych subfunduszy w zestawieniach grup porównawczych i to niezależnie od branego pod uwagę adresu.

Wzrost funduszy „Zarządzający AXA FIO, którego subfundusze przyniosły inwestorom w maju rekordowe 1,22 proc. – w przypadku AXA Akcji „Big Players” oraz 1,15 proc. – w przypadku AXA Akcji, zawdzięczają swój sukces starannemu doborowi spółek do portfela. Stawiamy na niedowartościowane spółki, z dobrymi perspektywami i dużym potencjałem wzrostu. Przyjęta strategia pozwala na osiąganie bardzo dobrych wyników również w trakcie korekty. Inwestujemy zgodnie z trendem długoterminowym, bez stosowania timingu.” - mówi Adam Drozdowski, dyrektor ds. strategii akcyjnych w AXA TFI.

„Bardzo dobre wyniki funduszy inwestujących w akcje to nie jedyny nasz sukces w maju. Paweł Mizerski został po raz drugi nagrodzony w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowanego przez NBP i gazetę Parkiet. Konsekwentnie stawiamy na budowanie doświadczenia, zaangażowanie i ciągły rozwój zespołu. Jesteśmy przekonani że zgrany i doświadczony zespół oraz nasz zdyscyplinowany i systematyczny proces inwestycyjny przyczynią się do utrzymania naszych wyników również w przyszłości.” – podkreśla Leszek Auda, dyrektor dep. zarządzania aktywami.

„Jesteśmy dumni z naszego Zespołu zarządzającego i wyników, które nagradzają uczestników subfunduszy AXA FIO. Od początku podkreślaliśmy, że budując AXA TFI stawiamy na wysokiej klasy specjalistów z ogromnym doświadczeniem. Teraz zarówno wyniki inwestycyjne, stale rosnąca sieć dystrybucji oraz liczba klientów potwierdzają nasze słowa. Jestem przekonana, że w kolejnych miesiącach zobaczymy dynamiczny wzrost AXA TFI na rynku funduszy inwestycyjnych.” - powiedziała Aneta Podyma-Debriat, Prezes Zarządu AXA TFI S.A.

Źródło: AXA Polska

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-04-07

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - marzec 2015

Analitycy porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl po raz kolejny sprawdzili, które polisy OC dla kierowców są „najtańsze”. Marcowy ranking Ubea.pl, podobnie jak dwa poprzednie zestawienia opiera...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-03-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - luty 2015

W styczniowym rankingu porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl pierwsze miejsce zajęła firma Link4. Miesiąc później eksperci Ubea.pl znów sprawdzili wyniki 150 000 pojedynczych kalkulacji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-02-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - styczeń 2015

Co miesiąc ponad 150 000 użytkowników porównywarki Ubea sprawdza składki ubezpieczeń OC dla kierowców. Wyniki tych wszystkich kalkulacji posłużyły do stworzenia największego i najbardziej wiarygodnego...

Czytaj więcej
Komentarze
PawełM
2011-12-26 22:47
Dobrymi wynikami może zaowocować aktywne inwestowanie w TFI. Polega ono na zamianie jednostek uczestnictwa różnego rodzaju funduszy inwestycyjnych w zależności od zmian w koniunkturze na rynku. Przykładowo, jeśli spodziewamy się, że niebawem rozpocznie się długo wyczekiwana hossa na giełdzie możemy przenieść naszą inwestycję z funduszu pieniężnego do funduszu akcji. Natomiast jeśli przewidujemy, że rynek akcji niedługo się załamie i nastąpi bessa na giełdach, warto pomyśleć o wyjściu z funduszu akcji, funduszu zrównoważonego lub funduszu stabilnego wzrostu na rzecz bezpieczniejszego funduszu, np. funduszu obligacji. Kiedy takie zmiany następują w obrębie funduszy inwestycyjnych należących do tego samego TFI musimy się wtedy liczyć z opłatami związanymi z konwersją jednostek uczestnictwa jednego typu funduszu na inny. Za http://www.tfi.net.pl/jak-inwestowac-w-fundusze-inwestycyjne
odpowiedz