Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie rasowych psów w TU Europa

Ubezpieczenie rasowych psów w TU Europa

Data publikacji: 2014-06-06
Ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie oc i assistance dla psa. Sprawdź jak prosto i tanio możesz ubezpieczyć swojego ukochanego pupila.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Europa wprowadziło unikatową ofertę polis na życie skierowaną do hodowców rasowych psów i kotów. To pierwsze tego typu polisa w Polsce, która ubezpiecza od kosztów leczenia pupila oraz gwarantuje odszkodowanie z powodu śmierci zwierzęcia.

Seter irlandzki - pies rasowy Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa wprowadziło w marcu polisę ubezpieczeniowa dla psów i kotów z rodowodem, pozytywnie zaskakując tym samym wszystkich krajowych hodowców. Program Ubezpieczenia Psów i Kotów Rasowych (PUPiKR), bo tak nazywa się nowa usługa TU Europy, to prawdziwy krok milowy w stronę upowszechnienia polis ubezpieczeniowych dla zwierząt w Polsce. W krajach zachodnich to już norma, że właściciele w trosce o zdrowie swoich pupili wykupują ubezpieczenie na życie dla czworonogów. Jak widać TU Europa postanowiła wyjść z inicjatywą i jako pierwsza wypełnia lukę na rynku ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie tylko dla rasowych psów i kotów

Jak na razie z nowej oferty TU Europy mogą skorzystać hodowcy, którzy posiadają psy i koty z ważnym rodowodem. Ubezpieczenie obejmuje zdrowe zwierzęta rasowe w wieku od 7 tygodni życia do 7 lat. Przed przystąpieniem do ubezpieczenia nie wymaga się badań weterynaryjnych zwierząt.

Zakres ubezpieczenia

W porównaniu do nielicznych na rynku ubezpieczeniowym produktów, które oferują ubezpieczenie zwierząt jako dodatkową opcję dla ubezpieczenia mieszkania czy domu, ochrona ubezpieczeniowa PUPiKR jest bardzo rozbudowana i obejmuje:

  • koszty leczenia czworonoga,
  • dojazd weterynarza (maksymalnie 200,00 zł)
  • zakup lekarstw, zabiegi, badania do 1.500,00 zł
  • odszkodowanie w przypadku śmierci zwierzęcia w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby w tym uśpienia z konieczności
  • koszty uśpienia wraz z utylizacją zwłok (nie więcej niż 300,00 zł)

Dodatkowo produkt posiada tradycyjne ubezpieczenie OC, które pozwala zabezpieczyć się właścicielowi zwierzęcia przed roszczeniami osób trzecich z tytułu szkody wyrządzonej przez naszego pupila.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2023-06-29

Sztuczna inteligencja zmienia polisy dla kierowców

Sztuczna inteligencja ma duże możliwości rozwoju również w branży ubezpieczeniowej. Chodzi między innymi o ubezpieczenia komunikacyjne.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2016-04-22

Polisolokaty w centrum zainteresowania - piątkowy przegląd tygodnia

Spór wokół polisolokat coraz bardziej się zaognia. W tym tygodniu PiS zapowiedział, że będzie walczył o pieniądze ludzi chcących zrezygnować z umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2014-06-06

„Podaj łapę” – psia polisa w Allianz

Ubezpieczenie OC dla Twojego pieska? Proszę bardzo, Allianz przygotował specjalną psią polisę. Sprawdź na czym polega.

Czytaj więcej
Komentarze