Strona główna  |  Wiadomości  |  Polisolokaty w centrum zainteresowania - piątkowy przegląd tygodnia

Polisolokaty w centrum zainteresowania - piątkowy przegląd tygodnia

Data publikacji: 2016-04-22
Spór wokół polisolokat coraz bardziej się zaognia. W tym tygodniu PiS zapowiedział, że będzie walczył o pieniądze ludzi chcących zrezygnować z umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.

1. PiS zajmie się polisolokatami

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „wSieci” zapowiedział poważne zajęcie się kwestią polisolokat. Z kolei poseł tej partii, wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych Jan Szewczak podkreślił w rozmowie z ISBnews, że w pułapkę umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym wpadło ok. 4 mln ludzi. Dlatego nie wyklucza nawet powołania komisji śledczej.

Zobacz, jak wygrać z ubezpieczycielem spór o polisy inwestycyjne

2. Powiaty nie zapłacą OC za wraki?

Auto wrak Według informacji „Dziennika Gazety Prawnej” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji planuje wprowadzić zmiany do ustawy o ruchu drogowym i ubezpieczeniach obowiązkowych. Nowela miałaby między innymi znieść obowiązek wykupywania przez powiaty ubezpieczenia OC dla tzw. wraków. Według obecnych przepisów auta, które po orzeczeniu sądu stają się własnością powiatu, muszą posiadać ubezpieczenie aż do momentu przetworzenia maszyny.

3. Warta liderem technologii

W konkursie technologicznym „Gazety Bankowej” Warta zdobyła drugą nagrodę Lidera 2015 w kategorii Bankowość i Finanse. Na tytuł zasłużyła sobie wprowadzeniem rozwiązania Warta Mobile - pierwszej w Polsce aplikacji do mobilnej likwidacji szkód.

4. Orlen otrzyma 2 mld zł odszkodowania?

Nawet 2 mld zł – tyle według wiceprezesa PKN Orlen Sławomira Jędrzejczyka może wynieść łączna wartość szkód i utraconych korzyści z powodu pożaru instalacji w Litvinovie. Koncern będzie starał się o odzyskanie od ubezpieczycieli całości tej kwoty.

5. Polacy coraz dłużej na chorobowym

Według danych ZUS w 2015 roku, w porównaniu do 2014 r., wzrosła liczba dni absencji w pracy (o 8,3%). Jest to podtrzymanie tendencji z ostatnich lat. Bardziej niepokojący jest jednak fakt, że w roku 2015 wzrosła także liczba wystawionych zaświadczeń chorobowych (o 11,2% w porównaniu do danych z 2014). Tymczasem w poprzednich latach liczba zwolnień raczej spadała.

Problemy z zapewnieniem szybkiego dostępu do lekarzy specjalistów sprawiają, że można spodziewać się, że w tym roku liczba opuszczonych przez pracowników dni pracy będzie jeszcze większa. Dlatego warto zaproponować pracownikom grupowe ubezpieczenie zdrowotne i zapewnić im tym samym dostęp do prywatnej opieki medycznej.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-06-29

Przeciętna kolizja kosztuje ubezpieczyciela już prawie 8000 zł

W minionym roku na drogach miało miejsce stosunkowo niewiele kolizji. Znacząco wzrósł natomiast średni koszt wypadku lub stłuczki dla ubezpieczycieli.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2018-12-21

Jaki był 2018 r. w ubezpieczeniach?

Rok 2018 był czasem wielu zmian dotyczących krajowego rynku ubezpieczeń. Eksperci Ubea.pl postanowili podsumować te wydarzenia.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2017-01-18

Czy 2017 rok będzie lepszy dla ubezpieczonych?

Głównym tematem w 2016 r. na rynku ubezpieczeń był wzrost składek ubezpieczeń OC. Warto jednak zwrócić uwagę także na ważne zmiany w prawie.

Czytaj więcej
Komentarze