Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenia – zbędny luksus czy pożyteczny przywilej?

Ubezpieczenia – zbędny luksus czy pożyteczny przywilej?

Data aktualizacji: 2015-02-25
Niektórzy wychodzą z założenia, że polisy ubezpieczeniowe są zbędne. Po co płacić pieniądze za coś, czego prawdopodobnie nigdy nie wykorzystamy? Są i tacy, którzy próbują nawet ominąć obowiązek wykupienia obowiązkowych ubezpieczeń. Niestety pod wpływem złych doświadczeń często postawa ta się zmienia.

Ubezpieczenia cieszące się dużą popularnością

Do najczęściej wykupowanych ubezpieczeń zaliczają się obowiązkowe OC dla właścicieli pojazdów mechanicznych oraz ubezpieczenie nieruchomości wymagane przy kredycie hipoteczny. Na szczęście z roku na rok wzrasta liczba Polaków, którzy postanawiają się dobrowolnie ubezpieczyć. Co prawda, ciągle odsetek decydujących się na ubezpieczenia jest o wiele niższy niż w innych krajach europejskich, ale sytuacja powoli się zmienia.

Szczęśliwy mężczyzna Jeżeli chodzi o dobrowolne ubezpieczenia, to najczęściej wybieramy autocasco, polisy turystyczne oraz NNW.

Ubezpieczenia te cieszą się popularnością, ponieważ ryzyko nieszczęśliwego zdarzenia podczas podróży czy ryzyko kradzieży samochodu są rzeczywiście spore. Opłacając stosunkowo niską składkę, możemy liczyć w razie wypadku na spore odszkodowanie, co stanowi wystarczające zachęcenie. Nauczeni złym doświadczeniem często przekonujemy się, że posiadanie ubezpieczenia może sporo ułatwić.

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie

W chwili obecnej na rynku funkcjonuje mnóstwo towarzystw ubezpieczeniowych. Każda firma posiada atrakcyjne cenowo oferty oraz ubezpieczenia, które są nieco droższe. Najistotniejsze jest to, że można zindywidualizować poszczególne oferty.

Często jednak zagubieni w gąszczu propozycji, odkładamy decyzję o wykupieniu polisy na później. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Dlatego proponujemy na początku skorzystać z narzędzi, które mamy pod ręką. Kalkulator OC jest bezpłatnym narzędziem, które umożliwia sprawdzenie ofert kilku towarzystw ubezpieczeniowych oraz ich porównanie. Następnie, kiedy wstępny rekonesans będziemy mieć już za sobą, możemy spotkać się z agentem ubezpieczeniowym, który udzieli nam szczegółowych informacji na temat interesujących nas ubezpieczeń.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2023-02-28

Gdzie w 2022 r. było najłatwiej o wypadek drogowy?

Wiemy już dokładnie, ile było w 2022 r. wypadków drogowych - również z podziałem na powiaty. Warto sprawdzić, które części Polski okazały się najbardziej niebezpieczne dla kierowców.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-07-31

Sprawdzanie OC po kolizji - jak to zrobić?

Sprawdzanie OC po kolizji jest niezbędne. Musimy bowiem ustalić, czy sprawca ma ubezpieczenie. Wyjaśniamy, jak można szybko sprawdzić OC sprawcy wypadku.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-05-10

Ile kosztuje OC Tesli?

Samochody marki Tesla są coraz bardziej popularne w Polsce. Odpowiadamy zatem na pytanie, ile kosztuje OC Tesli.

Czytaj więcej
Komentarze