Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenia motocykli - rodzaje i gdzie kupować

Ubezpieczenia motocykli - rodzaje i gdzie kupować

Data aktualizacji: 2021-09-10
Ilość motocykli jeżdżących po naszych drogach radykalnie się zwiększa. Kiedyś zarezerwowane wyłącznie dla pasjonatów i ludzi zamożnych, teraz zaczynają być rekreacyjnym środkiem komunikacji. Część osób zastanawiających się nad kupnem motoru nie myśli jednak o kosztach jego utrzymania, takich jak np. ubezpieczenie.

Ubezpieczenia motocykli

Wygodna pozycja w siodełku, prędkość, wiatr we włosach i niekończąca się czarna nitka asfaltu przed sobą – to nasze najczęstsze wyobrażenia przed zakupem motocykla. Jest to coraz popularniejszy środek transportu rekreacyjnego. Musimy jednak pamiętać, że oprócz przyjemności związanych z użytkowaniem swojego mechanicznego rumaka będziemy mieć także nowe obowiązki. Bynajmniej nie tanie. Mowa między innymi o ubezpieczeniach, których część, tak jak w przypadku naszego samochodu jest prawnie wymagana od właściciela motocykla. Poza tym musimy pamiętać, że poruszanie się na motorze wiąże się z większym niż w przypadku auta ryzykiem, albowiem na naszym jednośladzie nie chroni nas żaden jego element konstrukcyjny. Co za tym idzie, dobre ubezpieczenie kierowcy motocykla jest kwestią bardzo istotną.

Spis treści:

  1. Ubezpieczenie OC
  2. Ubezpieczenie casco
  3. Ochrona kierowcy
  4. Gdzie kupować?

Ubezpieczenie OC

Podobnie jak w przypadku samochodów, właściciele motocykli są zobowiązani do posiadania ubezpieczenia OC. Działa ono w ten sam sposób, a więc zapewnia pokrycie kosztów odszkodowania za szkody, które wyrządziliśmy poprzez swoją niefrasobliwą jazdę. Ceny ubezpieczenia OC dla motocykli są zwykle niższe niż ich odpowiedniki dla samochodów i mieszczą się w okolicach stawki w wysokości 200 złotych rocznie. Są oczywiście droższe i tańsze wyjątki.

Ubezpieczenie casco

Casco dla naszego motocykla jest bardzo ważne, wie to każdy jego posiadacz. O takim ubezpieczeniu muszą myśleć w szczególności posiadacze drogich pojazdów, których wartość przekracza nierzadko cenę samochodu średniej klasy. Podobnie jak w przypadku samochodów, casco dla motoru pozwoli nam na odzyskanie kosztów uszkodzeń poniesionych w wyniku wypadków i kolizji, niezależnych od nas czynników zewnętrznych, a także kradzieży i zniszczeń podczas postoju i pozostawienia maszyny bez opieki.

Ubezpieczenia motocykli

Niestety ceny casco są również podobne jak w przypadku samochodów, innymi słowy - wysokie. Problem potęguje fakt, że motocykle są przez zakłady ubezpieczeniowe traktowane jako pojazdy luksusowe. Składki ubezpieczenia casco wylicza się na podstawie wielu czynników. Najważniejszymi są oczywiście wartość motocykla, liczba lat bezszkodowej jazdy kierowcy, jego doświadczenie i wiek, a także takie czynniki jak charakter wykorzystania maszyny, jej przeznaczenie, liczba zabezpieczeń, czy sposób garażowania. Jeśli nasz motocykl jest drogim ścigaczem lub jest naszym jedynym środkiem lokomocji, z którego korzystamy codziennie, wtedy casco będzie znacznie wyższe niż w przypadku kiedy jeździmy na nim wyłącznie rekreacyjnie, w sezonie i troskliwie garażujemy.

Ochrona kierowcy

Ponieważ kierowca motocykla nie posiada żadnej dodatkowej ochrony wynikającej z konstrukcji tego pojazdu, jest narażony na ciężkie uszkodzenia ciała w wyniku wypadku, dużo bardziej niż użytkownicy samochodów. Dlatego też dobre ubezpieczenie kierowcy jest bardzo istotne podczas użytkowania tego rodzaju pojazdu. Często ochrona taka jest oferowana przez ubezpieczenia casco, ale zawsze sprawdźmy, czy jest tak w naszym wypadku i jeśli nie, wykupmy osobne ubezpieczenie od takich sytuacji.

Gdzie kupować?

Ubezpieczenia dla motocyklistów oferuje większość ubezpieczycieli na rynku. Znalezienie odpowiedniego nie powinno być problemem. Możemy rozejrzeć się jednak za specjalnymi ofertami kierowanymi do posiadaczy tego rodzaju maszyn, które nierzadko pojawiają się w repertuarze poszczególnych, dużych towarzystw. OC jako ubezpieczenie regulowane przez ustawę wygląda u każdego ubezpieczyciela podobnie. Jeśli jednak chodzi o casco, tutaj poświęćmy trochę czasu na zakup najbardziej interesującej i najkorzystniejszej polisy. Pamiętajmy, że w wielu przypadkach możemy trafić na oferty specjalne i zniżki np. za wykupienie w tej samej firmie innego ubezpieczenia itp. Dobrym sposobem na zakup jest zawsze konsultacja z agentem, albo wykorzystanie kalkulatora ubezpieczeniowego. Nie bądźmy też obojętni na rankingi ubezpieczycieli, które pomogą nam stwierdzić jakość ich usług jeszcze przed podpisaniem umowy.

Posiadanie motocykla to ogromna przyjemność, ale pamiętajmy o dość wysokich kosztach jego eksploatacji, takich jak właśnie ubezpieczenie. Miejmy na uwadze, że takie ubezpieczenia, nawet te nieobowiązkowe, są dla kierowcy motocykla bardzo ważne, z uwagi na charakter pojazdu, jakim się porusza. Motocykl łatwiej niż samochód uszkodzić, a kierowca jest gorzej chroniony. Te negatywne cechy musimy wziąć zawsze pod uwagę, przy kupnie jednośladu i ubezpieczenia.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-12-22

Rynek OC jest coraz mniej konkurencyjny?

Polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest dość mocno skoncentrowany wokół kilku liderów. Sprawdzamy, jak przez ostatnie lata zmieniała się konkurencja w tym sektorze.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-05-13

Którzy ubezpieczyciele stawiają na komunikacyjne polisy OC i AC?

Ubezpieczenia komunikacyjne (OC i autocasco) mają duże znaczenie dla krajowych ubezpieczycieli. Sprawdziliśmy, które firmy są najbardziej uzależnione od tych polis.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2017-11-10

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych: OC, AC, NNW i inne polisy

Do ubezpieczeń komunikacyjnych zaliczamy nie tylko obowiązkowe OC. Kierowcy mogą kupić również między innymi Autocasco (AC) oraz ubezpieczenie od skutków wypadku (NNW). Jakie są różnice między...

Czytaj więcej
Komentarze
michacz
2014-05-31 20:58
Motocykliści to dawcy - powinni być zwolnieni z wszelkich opłat
odpowiedz
oberKF
2014-02-25 01:49
Ta strona jest po to by irytowac-udalo sie-super!!!!!!!!!!!!!!!! Nie ma Londynu - jest Ladek Zdroj !!!!!!!
odpowiedz
gość
2013-10-13 11:24
Po prostu rewelacja! Szukam "ubezpieczenia-motocykli" a tu nie ma nic o ubezpieczeniu motocykla! A te trele-morele w zajawce, to sobie możecie w ogródku posadzić - co za porąbany kraj!
odpowiedz
dawca
2013-08-24 22:25
Gówno warta strona skoro chowa sie pod główną stronà ubezpieczenia i kalkulator ubezpieczen MOTOCYKLI odświeźcie sobie strone
odpowiedz
agencjaTU
2013-07-02 15:36
Zapraszam wszystkich do skorzystania z najtańszego pakietu na ubezpieczenie motocykli na rynku. Przykładowo pakiet na ubezpieczenie motocykla sportowo-turystycznego (nowego) o wartości 40 000 PLN to niecałe 3% (AC, OC, NW). Zapraszamy do kotaktu: moto@pl.greco.eu
odpowiedz
andzia
2013-05-06 22:11
najardziej beznadziejna strona jaka widzialam!!!!!!!!!!! kupilam motocykl i nie moge przeliczyc polisy,kompletne zacofanie.
odpowiedz
mk
2013-04-15 13:47
co za kretynizm? po co prowadzicie tego bloga i wpisujecie teksty o ubezpieczeniach motocykli - powodujecie tylko frustrację i zniechęcenie - mam też dwa samochody i może byłbym zainteresowany porównywarką, ale tak się wkurzyłem że nie macie motocykli choć indeksujecie się na googlu pod hasłem (ubezpieczenia motocykli), że już na pewno nie skorzystam... marketing macie do bani. pozdrawiam,
odpowiedz
paweł
2013-04-02 10:05
Koledzy od zawsze ubezpieczam motory w PZU nie z sentymentu lecz chyba jest naj taniej-chociarz ze dwa lata temu podniesli składke prawie dwukrotnie. Z tabeli ALLIANZ wychodzi 250% drożej. Dziś jade zarejestrować drugi sprzet i szukam czegoś jeszcze tańszego ale zapukam do "starych" drzwi. PRZYCZEPNOŚCI
odpowiedz
Stratoliner
2013-03-26 08:07
w ALLIANZ jest kalkulator na stronie www. Można obliczyć koszty ubezpieczenia AC i OC na motocykl. http://www.allianz.pl/obsluga-klienta/kalkulatory/kalkulator-oc-i-ac,940.html
odpowiedz
janek
2013-03-14 10:24
ta strona to ewidentne wprowadzanie konsumenta (motocyklisty) w błąd, co do posiadania kalkulatora ubezpieczeń na motory - skieruję stosowne zawiadomienie
odpowiedz
m
2013-01-16 23:56
Brak wiedzy lub tępota albo żyjecie w 19-tym wieku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
mike
2013-01-03 13:25
Przykra sprawa... Prowadzić bloga na którym piszecie o ubezpieczeniach dla motocykli ale sami nic z tej dziedziny nie oferujecie... Po cholere takie coś?
odpowiedz
Andrzej
2012-11-17 14:31
To jest w ogole jest chore!!! "Niestety nie posiadamy taryfikatorow na motocykle"- to gdzie my zyjemy? Afryka? to zamknijcie ta strone. gdzie najlepszy interes, tam cos mozna znalezc, a wiec samochody. jak to sie mowilo: 30-lat za murzynami... przepraszam za "murzynow", bo tam jest juz powoli tez lepiej jak w tym dziwnym kraju...
odpowiedz
zm
2012-09-14 17:41
naklika się człowiek jak głupi, a na koniec tylko linki do stron towarzystw ubezpieczeniowych. SZKODA CZASU NA TĘ IPOLISĘ !!!
odpowiedz
rweer
2012-08-26 01:48
Zupelna nieprawda o ochronie przez ubezpieczenie kierowcy. NNW wymyslono po to by zrekompensowac sobie straty na oc. Generalnie w razie wypadku to sprawca jest zobowiazany by Tobie wyplacic zadoscuczynienie. NNW bedzie tylko takim dodatkiem limitowanym jak sie da przez ubezpieczalnie(bo przeciez dostajesz od sprawcy). Po to wlasnie wymyslono OC - by kierowca nie musial do konca zycia splacac osoby ktorej zrobil krzywde. Generalnie OC chroni bodajze do 2 milionow, a za przeproszeniem "podkladac sie" kierowcom z dobrym OC to bardziej umiejetnosc jasnowidzenia czy skrajnej glupoty.
odpowiedz
Kajdaniarz
2012-08-12 00:24
@radek zadka od dawna chorujesz na głowę, czy tak już masz od urodzenia? Motocyklista to równie dobrze człowiek poruszający się "maszyną" o pojemności 125ccm, a to prędkość maksymalna 100km/h, więc te twoje bzdury są takie same jak gdybym zaproponował żeby osoby posiadające samochody z silnikiem powyżej 2 litrów miały ubezpieczenie 2x droższe. Co ty masz się stresować? W razie wypadku motocyklista ginie na miejscu, ty w swojej puszce przeżywasz. Ot i wielki stres idioty.
odpowiedz
wojtek
2014-02-09 21:01
radek ma mózg z zadka
odpowiedz
Mateusz Krauze
2011-11-26 08:53
Skoro można mieć kartę motorowerową od lat 13, to OC na motorower można też wykupić od lat 13? Ja mam 15 i skuter 50cm3 czyli motorower i każda ubezpieczalnia piszę, że muszę być pełnoletni, to jest jakiś bezsens...
odpowiedz
PiterM
2012-06-20 11:19
Wydaje mi się że w tym przypadku, musi być jeszcze współwłaściciel pojazdu mający mim.18 lat wtedy możesz ubezpieczyć pojazd.
odpowiedz
znafca
2012-07-06 09:02
16 musisz mieć:P
odpowiedz
worldexplorer
2013-04-09 10:01
Wydaje mi się że do ukonczenia pelnoletniosci nie mozesz zawierac umów cywilno-prawnych a raczej w twoim imieniu zawiera je opiekun prawny.
odpowiedz
radek zadka
2011-09-28 11:58
Motory w ogóle nie powinny jeździć po drogach bez autocasco!!! To przez motocyklistów człowiek stresuje się na drodze, że zmieniając pas, skręcając albo wyprzedzając nieumyślnie zderzy się z jadącym ponad 200km/h motorem. Ubezpieczenia motocyklisótów powinny być droższe, a prawo dla nich surowsze. PS. Głosujcie na PJN
odpowiedz
daRIUSZ
2014-02-14 10:39
PJN jest bardzo liberalne w tej kwestii więc nie sądze, że restrykcje związane z ograniczaniem prędkości są głównym postulatem tej partii!
odpowiedz
bezwypadkowy
2014-02-16 12:39
puknij się w ten swój bezdennie pusty łeb i zastanów się co wypisujesz .Jesteś żałosny .
odpowiedz
soka
2014-03-06 19:31
walnij sie w łeb pajacu. patrz co robisz , a jak auto jedzie 200 to tez musisz biedaku znowu uważać.
odpowiedz
motocyklista
2014-03-23 17:51
patrz w lusterka głąbie
odpowiedz
ja
2014-06-12 13:27
to pisał zapewne 70 letni niedzielny kierowca - który swojego "malucha" używa tylko do kościoła...
odpowiedz
Kastor
2014-07-25 08:43
Jesteś idiotą czy tylko udajesz ??
odpowiedz
TWOJA STARA
2014-09-07 21:06
No chyba nie , to przez takich puszkarzy jak ty są wypadki z udziałem motocyklistów , ponieważ nie zwracacie uwagi co się dzieje wokół was i to wy najczęściej wymuszacie pierwszeństwo!!!
odpowiedz
magicore
2012-01-08 23:55
Podane przez Ciebie przykłady nie uzasadniają Twojej tezy o "konieczności posiadania polisy AC" przez kierującego motocyklem...
odpowiedz
Motocyklista
2012-01-24 22:04
jak słyszę takie wypowiedzi to krew z żyłach mi się gotuje : po pierwsze co ma autocasco do jazdy po drogach ono jest od sytuacji z winy posiadacza więc to co piszesz jest bez sensu po drugie jak się nie umie jeździć i ma się refleks szachisty to lepiej w domu zostać lub po wioskach jeździć bo tam ruchu nie ma , większe miasto i cię człowieku nie ma . " zmieniając pas, skręcając albo wyprzedzając nieumyślnie zderzy się z jadącym ponad 200km/h motorem" tak dla jasności z tego co zauważyłem nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz jak ktoś już jezdzi z taką prędkością to napewno nie na naszych polskich drogach wyjątkami są jakieś nowe odcinki , obwodnice lub autostrady gdzie faktycznie idzie się rozbujać poza tym 200 to połowa motocykli w polsce wyciąga na granicy możliwości a żadko kto piłuje do odcięcie . Pod jakim wzglądem oc motocykli ma być droższe ? skoro 60 % wypadków z udziałem motocyklistów powodują kierowcy samochodów ? prawo surowsze : żal dupe ściska jak motocyklista przejeżdża środkiem pasa a ty siedzisz w puszcze i czekasz na zielone :D końcówki nie skomentuje żal , ale podkreśla poziom wypowiedzi.
odpowiedz
arczi
2012-02-12 17:33
to zacznij patrzec w lusterka
odpowiedz
PrX
2012-02-12 22:39
Wiesz, moim zdaniem osoby, które się nadto stresują i są niepewne swojej jazdy nie powinny w ogóle dostawać prawa jazdy, bo są największym zagrożeniem na drodze.
odpowiedz
motor
2012-02-28 20:30
debil jeste i tyle matka powunna cie wyskrobac czanim urodzila ty pierdolony pedale
odpowiedz
kon
2012-03-16 12:30
chyba jestes chory gosciu.Wystarczy patrzec w lusterka przy wyprzedzaniu i skrecaniu i bedzie ok.
odpowiedz
super tenere
2012-03-24 07:53
Sa osoby ktore potrafia zdenerwowac czlowieka... Kolego nie masz pojecia o jezdzie to nie wypowiadaj sie i tak bedzie najlepiej..
odpowiedz
ghnbgf
2012-03-26 12:44
pop%ierd0l0ny gościu jesteś jak jedziesz swoją ładą
odpowiedz
asior
2012-04-18 14:59
ptasi mózg....
odpowiedz
ja
2012-06-19 18:23
raczej nie, ale jak masz jakieś fobie moto-strachy to może wizyta u psychiatry
odpowiedz
PIHER
2012-06-21 14:00
Sorki ale ten co pisał ten post to po prostu Id....a nie będę pisał dosłownie jak chce to niech sprawdzi sobie w statystykach wszystkie wypadki z udziałem motocyklistów ile jest spowodowane właśnie przez tak myślących ludzi jak ty, jakoś nie słychać ani nikt nie zajmuje się tymi użytkownikami 4kółek co przekraczają prędkość w końcu my jeździmy tylko przez 1sezon w roku a samochody przez cały rok i !
odpowiedz
krzychu553
2012-07-26 22:02
Proponuje przesiąść się do autobusu. Zawsze stres mniejszy.
odpowiedz
radbezel
2012-08-01 14:41
czlowieku ocknij sie, kierowca powinien sprawdzac lusterka co 5 sekund, to ze 99% kierowcow tego nei robi to nie oznacza, ze to jest norma... od kiedy sam zaczalem jezdzic na motorze jako kierowca samochodu, jestem bardziej uwazny. A sam egzamin na motor w pewnych aspektach polega na przygotowaniu motocyklisty na reakcje na bledy, ktore sa powodowane przez kierowcow samochodow (podwazylem kilka sytuacji na moim egzaminie i to bylo stanowisko egzaminatora)... to samo mowi, za siebie pozdro
odpowiedz
Grucha
2012-08-02 00:29
to tak jak byś był wędkarzem i twoja wędka haczyk i żyłka powinna być droższa bo robisz krzywdę rybom
odpowiedz
ccc
2012-08-05 11:40
weż TY się pier****
odpowiedz
600RR
2012-10-07 13:40
Jak slysze takich ludzi jak ty to zastanawiam sie kto ci dal prawko chyba za gale co? Jak spojrzysz w lusterko to nie bedzie nieumyslnych wypadkow no ale moge cie pocieszyc nie jestes jedyna sierota na drodze! Rada na przyszlosc skoro sie stresujesz jazda albo nie umiesz zmieniac kierunku jazdy to niepchaj sie za kolko
odpowiedz
km
2012-11-28 10:44
Przez motocyklistow? A co, gdyby nie motocyklisci moglbys zmieniac pas bez upewniania sie? Nie ma czegos takiego jak nieumyslne zderzenie, kazde zderzenie wynika z glupoty i braku uwaznosci. Smiem twierdzic, ze ta druga motocyklisci maja z koniecznosci lepiej rozwinieta niz kierowcy czterech kolek.
odpowiedz
Em
2012-12-04 15:33
Dzięki takim jak Ty partia nie zyska więcej głosów. Aby się wypowiadać trzeba użyć mózgu - czym się nie wykazałeś. Brawo za reklamę PJN
odpowiedz
Marcin K...
2012-12-22 19:26
Radek przestań pisać takie polityczne bzdury. Nie wszyscy motocykliście jeżdżą jak szaleni. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. A co do PJN to możesz sobie nimi dupę podetrzeć tak samo jak Pisowcami. Ci " ludzie" wprowadzają tylko zamęt. Oby nie doszli do władzy bo to by był kres Państwa Polskiego. PS. Oświadczam, że nie należę do żadnego ugrupowania politycznego.
odpowiedz
wlkpducati
2013-01-25 09:57
wystarczy przeczytac ostatnie zdanie i wszystko jasne!!!!!! jak tam sosna??
odpowiedz
ANDY HONDA
2013-01-26 15:19
Jeżdżę Hondą "SHADOV" 750cm i jeszcze nie spotkałem kierowcy żeby nie pokręcił głową jak Go "dostojnie" wyprzedzam albo omijam. Jazda 200km/h to faktycznie idiotyzm. Ja na autostradzie w Niemczech jechałem tyle i powiedziałem sobie NIGDY WIĘCEJ ot wciąga gożej niż narkotyk albo palenie. ZWOLNIJ i płać małe składki to moje motto.
odpowiedz
lewa w góre
2013-02-14 22:03
człowieku weź idz do psychologa bo z twoją głowka jest coś nie tak ja jezdze tym i tym a ze ty nie patrzysz sie w lusterka to twoja sprawa takich jak ty powinni zamykac w psychiatryku i na krzesło
odpowiedz
Sławek
2013-02-22 22:59
Nonsens, Radziu. 1) Prawo musi być jednakowe dla wszystkich. 2) Zwracasz uwagę, że motocykliści zagrażają INNYM uczestnikom ruchu, a od szkody cudzej przecież ubezpiecza OC sprawcy, nie Casco! 3) Casco zabezpiecza własną skórę ubezpieczonego (nie cudzą), więc pozwól, ze nadal będzie dobrowolne. 4) Ze swej perspektywy powiadam: potrzebne są rozwinięte ubezpieczenia NNW dla użytkowników jednośladów. Zwłaszcza dla rowerzystów, ale także dla motocyklistów - pasażerów oraz kierowców doraźnych, tj. innych, niż właściciel jednośladu. BTW: Mam 51 lat, jestem sympatykiem prawicy, m.in. PJN. Sporo się najeździłem samochodami, ale od kilku lat wolę jednoślady: motocykl, rower i snowboard ;)
odpowiedz
Max
2013-03-02 13:13
MOTOR jest w pompie od szamba pajacu jeden.... Tobie powinni w ogóle zabronić wychodzenia z domu z takim podejściem, gdyż możesz spowodować dużo gorsze rzeczy samym pojawieniem sie na ulicy......
odpowiedz
motorowerzysta
2013-03-14 11:01
PJN Teraz wiem dlaczego nikt ich nie popiera. Skupiają samych frustratów!!!
odpowiedz
Zadek
2013-03-26 22:41
Złej tanecznicy przeszkadza rąbek u spódnicy.
odpowiedz
gotaddy111
2013-03-28 11:02
Pewnie jesteś starym zgoszknialcem, któremu już nie staje -współczuję ci chory człowieku
odpowiedz
DK
2013-04-03 12:34
Zanim kolejny raz napiszesz takie bzdury sięgnij do statystyk - ale pewnie nawet nie wiesz co to takiego. To własnie z powodu takich "nieumyslnych" zachowań kierujacych samochodami zdarza się większość wypadków z udziałem motocyklisty. Życzę trochę więcej pokory na przyszłość.
odpowiedz
tom
2013-04-05 11:13
Debil jesteś. Pewno jesteś tym co jedzie 50km/h po za miastem ze strachem w oczach . Przez takich jest więcej wypadków niż przez motocykistów.
odpowiedz
zadek radka
2013-05-16 22:11
idiota jestes i tyle ... jedzij autobusem dziadu !
odpowiedz
Artur nie motocyklista
2013-05-20 18:06
No i właśnie przez takich pieniaczy nie będę głosował na PJN !!! Nie trzeba się stresować, wystarczy patrzeć w lusterka, a przez takich "zestresowanych" kierowców motocykliści tracą życie. Nawet na stronie z polisami musisz swoją pianę wytoczyć...
odpowiedz
Pawel
2013-06-11 18:36
naucz sie jezdzic samochodem to nie bedziesz miał problemow ze skrecaniem w lewo.. Mi tu smierdzi beretem i PiSem
odpowiedz
Anonim
2016-10-06 13:13
IP: 213.192.x.x
Kukiz, to ty?.
odpowiedz
motocyklista
2013-07-17 11:16
Przede wszystkim najpierw udaj się do specjalisty, może ci jeszcze pomoże. A, jak się zmienia pas i nie tylko, to za każdym razem należy zachować szczególną ostrożność. Do tego służą lusterka, wystarczy spojrzeć. Ale jak się prawo jazdy kupiło za świniaka to...
odpowiedz
Shorty
2014-01-06 17:23
I tutaj mamy do czynienia z powszechnie obecną opinią, że każdy motocyklista jeździ ponad 200km/h. zawsze wina na motocyklistę, a prawda jest taka, że kierowcy samochodów osobowych potrafią być wybitnie chamscy, zajeżdżać drogę byle go nie wyprzedził motocykl. Z jakiej racji ubezpieczenia powinny być droższe? Obowiązek AC? Przecież to już indywidualna kwestia użytkownika. Mała poprawka motocykl , a nie motor.
odpowiedz
Tommy
2014-02-01 12:22
Tacy jak Ty nie powinni mieć w ogóle prawa jazdy. Skoro nie patrzysz w lusterka, i nie sprawdzasz czy nie zajeżdżasz komuś drogi to oznacza że nie powinieneś mieć prawa jazdy jakiegokolwiek. Dla ciebie nawet hulaj noga to byłoby za dużo. Lepiej ogranicz się do poruszania pieszo a i to dobrze się rozglądaj bo "wpadnie na ciebie słup". A od motocyklistów to się lepiej od stosnkuj.
odpowiedz
Ipolisa.pl
2011-09-13 16:49
Niestety nie posiadamy w naszej porównywarce zaimplementowanych taryfikatorów ubezpieczeń motocykli. W kalkulatorze ubezpieczeń komunikacyjnych mogą Państwo obliczyć jedynie ubezpieczenia samochodów osobowych.
odpowiedz
CBR 1100 RR
2011-09-13 16:07
Czy w Waszej porównywarce można porównać ubezpieczenia motorów? Nie znajduje swojego modelu na liście pojazdów w kalkulatorze ubezpieczeń komunikacyjnych, a w przyszły poniedziałek kończy mi się polisa OC na moją Hondę.
odpowiedz