Strona główna  |  Wiadomości  |  Taryfikator zadośćuczynień

Taryfikator zadośćuczynień

Taryfikator zadośćuczynień

Data publikacji: 2010-01-22
Powstaje taryfikator zadośćuczynień, nad którym pracują: Ministerstwo Sprawiedliwości, Rzecznik Ubezpieczonych, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz stowarzyszenia pomagające osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Zadaniem taryfikatora będzie wyznaczanie wysokości zadośćuczynienia.

Taryfikator - liczby Musimy wypracować standardy odszkodowań. Są one potrzebne, żeby nie dochodził do tego, że jeden ubezpieczyciel za identyczne dolegliwości płaci dużo mniej niż inny. - komentuje Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości. Na dzień dzisiejszy poszkodowany, który w wypadku drogowym uszkodził kręgosłup, czego skutkiem jest paraliż nóg, może otrzymać odszkodowanie wahające się w granicach od 50 do 200 tys. zł.

Trwają prace nad konkretnymi rozwiązaniami. Taryfikator zadośćuczynień ma zostać wpisany do ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, co przyniesie korzyści ubezpieczycielom, poszkodowanym i sądom.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-06-17

Rzeczoznawca samochodowy - kim jest i jak może nam pomóc?

Rzeczoznawca samochodowy to ekspert, który może wspierać kierowcę w sporze z ubezpieczycielem. Nasz artykuł wyjaśnia, kim dokładnie jest taki fachowiec.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-08-23

Czy będzie nowy powód do podwyżki składek ubezpieczenia OC?

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące wyczerpywalności sum gwarancyjnych z ubezpieczenia OC. Sprawdzamy, czy wpłynie to na wysokość składek obowiązkowych polis.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie Assistance samochodowe InterRisk

Polacy coraz bardziej doceniają ochronę oferowaną przez ubezpieczenia assistance. InterRisk proponuje tę polisę w 3 wariantach, aby każdy kierowca mógł dobrać usługi do swoich potrzeb.

Czytaj więcej
Komentarze