Strona główna  |  Wiadomości  |  Planujesz zakup ubezpieczenia? Możesz liczyć na pomoc

Planujesz zakup ubezpieczenia? Możesz liczyć na pomoc

Planujesz zakup ubezpieczenia? Możesz liczyć na pomoc

Data aktualizacji: 2015-02-25
Wybór najkorzystniejszego ubezpieczenia nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza jeśli decydujemy się na długoterminowe polisy. Od naszego wyboru zależy, czy przyszłość nasza i naszych bliskich zostanie należycie zabezpieczona. Na szczęście nie musisz sam podejmować decyzji. Zawsze możesz poradzić się agenta ubezpieczeniowego lub brokera. Sam zdecyduj, która opcja będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Pragniesz ubezpieczyć samochód? Wybór odpowiedniej polisy nie jest prosty, zwłaszcza dla osoby, która nigdy wcześniej nie musiała wykupywać OC. To jednak nic w porównaniu z zakupem długoterminowego ubezpieczenia na życie, które zawiera się na kilka lub nawet kilkanaście lat.

Doradca ubezpieczeniowy Ubezpieczenie na życie i dożycie to nie tylko zabezpieczenie rodziny w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale także produkt oszczędnościowy, który pozwoli zgromadzić dodatkowe fundusze do emerytury. Wybór najlepszej oferty może w znaczący sposób rzutować na naszą późniejszą kondycję finansową, dlatego warto zapoznać się z opinia specjalisty.

Porównywarka ubezpieczeń

Zanim postanowimy zasięgnąć opinii specjalisty, warto osobiście rozeznać się w rynku i zawęzić pole wyboru, wykluczając oferty, które nam nie odpowiadają. Taki system idealnie się sprawdza w przypadku wyboru ubezpieczenia OC samochodu lub polisy turystycznej, czyli w przypadku produktów krótkoterminowych, z których bez większego problemu możemy zrezygnować.

Na szczęście dawno już minęły czasy, kiedy osoba pragnąca wykupić polisę, musiała odbyć maraton od jednego biura do drugiego w celu zapoznania się z ofertą najpopularniejszych ubezpieczycieli. Teraz wystarczy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń (dostępna również na ubea.pl), by w kilka minut wygenerować większość ofert dostępnych w Polsce i wybrać tą najkorzystniejszą.

Agent ubezpieczeniowy

Zawsze możemy poprosić o pomoc agenta ubezpieczeniowego. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada specjalistów, którzy doradzą w kwestii wyboru najlepszego produktu z ich oferty. Problemem może być fakt, że ograniczamy się tylko do jednego towarzystwa. Agent ubezpieczeniowy zobowiązany jest bowiem działać w imieniu konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Inaczej jest w sytuacji, gdy o pomoc poprosimy multiagentów. Tutaj mamy do czynienia ze specjalistami, którzy związani są z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi i potrafią dobrać najlepszą polisę z szerokiego wachlarza ofert. Warto też pamiętać, że za pomoc zarówno agenta, jak i multiagentów nie musimy nic płacić.

Broker ubezpieczeniowy

Innym rozwiązaniem godnym rozważenia jest zatrudnienie brokera ubezpieczeniowego. W odróżnieniu od agenta, broker nie jest związany z żadnym towarzystwem ubezpieczeniowym i działa w interesie klienta.

Broker ubezpieczeniowy posiada bardzo szeroką wiedzę z zakresu ubezpieczeń i posiada wszelkie uprawnienia, by zidentyfikować ryzyko, analizować warunki ubezpieczenia oraz dokonywać negocjacji. W przeciwieństwie do agenta ubezpieczeniowego, broker nie sprzedaje gotowego produktu, ale dobiera ofertę do potrzeb klienta.

Usługi brokera są płatne, dlatego warto rozważyć jego usługi w sytuacji, gdy decydujemy się na zakup długoterminowego ubezpieczenia.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-04-16

Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2022 r.

Wielu analityków spodziewa się rychłego wzrostu składek OC dla kierowców. Warto sprawdzić, czy taka zmiana miała miejsce już w marcu 2022 roku.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-03-13

Koronawirus: jak kupić ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu?

W trakcie epidemii koronawirusa najrozsądniej jest pozostać w domu. Auto musi mieć jednak zachowaną ciągłość ubezpieczenia OC. Na szczęście obecnie ubezpieczenie OC i AC można kupić oraz wypowiedzieć...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-12-23

Czy sprzedaż ubezpieczeń online jest w Polsce popularna?

Sprzedaż ubezpieczeń z wykorzystaniem Internetu to bardzo perspektywiczne rozwiązanie. Sprawdzamy jego popularność wśród polskich kierowców.

Czytaj więcej
Komentarze