Strona główna  |  Wiadomości  |  Nowy ubezpieczyciel życiowy na polskim rynku - Prudential

Nowy ubezpieczyciel życiowy na polskim rynku - Prudential

Data aktualizacji: 2013-10-18
Prudential - obecny w Polsce przed wojną, do 1937 roku, ma ponownie wrócić ze swoją ofertą ubezpieczeń na życie do kraju nad Wisłą. Prudential oficjalnie rozpoczyna działalność w naszym kraju od 2013 roku. W związku z tym do 2015 powstanie ok. 1200 nowych miejsc pracy. Czy Prudential stanie się wiodącym ubezpieczycielem na życie w Polsce?

Prudential w Polsce przed wojną

Prudential plc jest wiodącym ubezpieczycielem w Wielkiej Brytanii, który jeszcze przed II wojną światową oferował w Polsce polisy na życie - wówczas pod nazwą Prudential Assurance Company Limited oraz za pośrednictwem spółki zależnej o nazwie "Przezorność". Od dnia 1 stycznia 1937 roku obie spółki zaprzestały wystawiania nowych polis na życie i oba portfele przeszły pod wspólny zarząd.

Ubezpieczenie dla rodziny W londyńskim biurze istnieją zapisy, że w chwili wybuchu wojny, w Polsce znajdowały się 4623 ważne polisy. Od wczesnych lat 50. ponad 43% tych polis zostało rozliczonych pomimo znacznych braków w dokumentacji spowodowanych zniszczeniami podczas hitlerowskiej okupacji.

Zasoby polskiego oddziału Prudential zostały przejęte przez hitlerowską władzę okupacyjną po inwazji na Polskę w 1939 roku.

Obecnie Prudential plc tworzy międzynarodową grupę spółek z sektora usług finansowych, obsługuje 26 milionów klientów i zarządza aktywami o wartości ponad 363 mld funtów w krajach Azji, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Prudential w Polsce dziś!

Dziś Prudential UK & Europe oficjalnie potwierdził plany wejścia na polski rynek ubezpieczeń na życie. Ubezpieczyciel otrzymał już zgodę KNF oraz Financial Services Authority (brytyjski nadzór finansowy) na otwarcie sieci sprzedaży w całym kraju. Prudential w Polsce ma rozpocząć działalność w 2013 roku.

Rozpoczęcie działalności w kraju, którego gospodarka wyróżnia się obecnie na tle Europy, jest dla nas unikalną szansą. Przed II wojną światową Prudential wypracował sobie w Polsce wysoką pozycję i doskonałą renomę. Wierzymy w powtórzenie tego sukcesu, po zakończeniu procesu ponownego wejścia na ten rynek w najbliższych miesiącach. Co więcej, spodziewamy się jeszcze lepszych efektów naszych działań, powodowanych m.in. korzystnymi czynnikami demograficznymi - skomentował Rob Devey, Prezes Prudential UK & Europe.

Co nas czeka?

W Polsce głównymi nabywcami ubezpieczeń na życie do roku 2020 będą osoby należące do grupy wiekowej 30-50 lat - stanowić będą 29% ogółu populacji w naszym kraju. Wg szacunków Milliman Inc. rynek ubezpieczeń z regularną składką utrzyma w Polsce przez najbliższe 5 lat tempo wzrostu na poziomie 10% rocznie, co oznacza rosnący popyt na tego typu produkty.

Prudential zainwestuje ponad 150 mln zł na budowę struktury w Polsce. Obecnie stworzył już 70 miejsc pracy. Do 2015 zatrudnienie ma wzrosnąć do ok. 1200 - to dobra wiadomość. Centrala będzie się mieścić w Warszawie, a w latach 2013-2014 powstanie sieć oddziałów w największych miastach Polski.

Prezes Prudential Polska - Abhishek Bhatia poinformował że firma obecnie przygotowuje się do zaprezentowania w ciągu kilku miesięcy unikalnej oferty rozwiązań finansowych dla polskich rodzin i ma nadzieję na odegranie znacznej roli przez firmę Prudential w budowaniu kultury oszczędzania w Polsce.

Źródło: Informacja prasowa Prudential.

Podobne artykuły
zycie
Ubezpieczenie na życie
2023-03-20

Jak przez 20 lat podrożały wizyty u polskich lekarzy?

Według danych GUS, w minionym roku wizyty lekarskie zdrożały o około 17%. Sprawdzamy, czy przez ostatnie 20 lat kiedykolwiek miały miejsce większe podwyżki.

Czytaj więcej
zycie
Ubezpieczenie na życie
2023-01-20

Ćwiczenia wojskowe: co z ochroną ubezpieczeniową?

W 2023 r. do 200 000 Polaków odbędzie obowiązkowe ćwiczenia wojskowe. Wyjaśniamy zatem, jak wygląda kwestia ochrony ubezpieczeniowej podczas takich ćwiczeń.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2014-01-31

Prudential nowym ubezpieczycielem w Polsce

Rewolucja na polskim rynku ubezpieczeniowym trwa. Talanx kupił Wartę, pojawiło się dwóch nowych graczy na rynku: rodzime Grupoli - towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych i Proama – polski brand francuskiej...

Czytaj więcej
Komentarze
mk
2013-03-29 22:18
bo nie mam doświadczenia w takiej branży, a jak każdy potrzebuje stabilności choćby na poczatku wdrażania się w pracę, a podstawy nie ma żadnej, ile sobie klientow wydzwonie tyle zarobie - a ile taki okres nie wiadomej może trwać to nie wiem....
odpowiedz
Olo
2013-03-29 09:31
Mk, czemu nie wiesz jaką decyzję podjąć? Dobre warunki czy nie?
odpowiedz
mk
2013-03-28 22:12
adres? Prosta 70 Warszawa. i już rekrutują, ogłaszają sie na portalach o prace i inne... sam byłem na rozmowie o prace i nie wiem jaką decyzje podjąć.
odpowiedz
sebacaad
2013-01-09 08:45
Biznes zacznie im się zwracać po okresie około 8-10 latach jak w przypadku innych firm ubezpieczeniowych wchodzących na Polski rynek przy stabilnym wzroście. Biorąc pod uwagę warunki makroekonomiczne jest to najlepszy okres na inwestycje i wejście na nowy i jeszcze młody rynek, usług ubezpieczeniowych gdzie świadomość ubezpieczeniowa ludzi wciąż rośnie. Ale podstawą dobrego wejścia są dobre i konkurencyjne produkty - poczekamy, zobaczymy
odpowiedz
ja
2013-01-03 16:27
Siedziby maja tez powstac w poznaniu gdansku i wroclawiu ciekawe tylko czy Prudential utrzyma się w Polsce
odpowiedz
expertonline
2013-01-03 12:57
obecnie adres chyba Marynarska 15 Warszawa
odpowiedz
Observer
2012-11-22 11:31
To bardzo dobrze ,że wchodzi na polski rynek. konkurencja jest dobra. Tylko jaki mają adres w Polsce? nikt nic nie nie?
odpowiedz
Izabela
2012-10-22 15:13
Miejsca pracy to dobra wiadomość. Tylko czy kolejny ubezpieczyciel, który się chce nachapać kosztem nas wszystkich, to dobry pomysł? Czy będzie mniej kantował? Rzetelniej wypłacał odszkodowania? Jestem bardzo ciekawa...
odpowiedz