Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Nowy ubezpieczyciel życiowy na polskim rynku - Prudential

Ostatnia aktualizacja: 2013-10-18

Prudential - obecny w Polsce przed wojną, do 1937 roku, ma ponownie wrócić ze swoją ofertą ubezpieczeń na życie do kraju nad Wisłą. Prudential oficjalnie rozpoczyna działalność w naszym kraju od 2013 roku. W związku z tym do 2015 powstanie ok. 1200 nowych miejsc pracy. Czy Prudential stanie się wiodącym ubezpieczycielem na życie w Polsce?

Oblicz ubezpieczenie

Oblicz moje OC/AC

Logo Prudential

Prudential w Polsce przed wojną

Prudential plc jest wiodącym ubezpieczycielem w Wielkiej Brytanii, który jeszcze przed II wojną światową oferował w Polsce polisy na życie - wówczas pod nazwą Prudential Assurance Company Limited oraz za pośrednictwem spółki zależnej o nazwie "Przezorność". Od dnia 1 stycznia 1937 roku obie spółki zaprzestały wystawiania nowych polis na życie i oba portfele przeszły pod wspólny zarząd.

W londyńskim biurze istnieją zapisy, że w chwili wybuchu wojny, w Polsce znajdowały się 4623 ważne polisy. Od wczesnych lat 50. ponad 43% tych polis zostało rozliczonych pomimo znacznych braków w dokumentacji spowodowanych zniszczeniami podczas hitlerowskiej okupacji.

Zasoby polskiego oddziału Prudential zostały przejęte przez hitlerowską władzę okupacyjną po inwazji na Polskę w 1939 roku.

Obecnie Prudential plc tworzy międzynarodową grupę spółek z sektora usług finansowych, obsługuje 26 milionów klientów i zarządza aktywami o wartości ponad 363 mld funtów w krajach Azji, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Prudential w Polsce dziś!

Dziś Prudential UK & Europe oficjalnie potwierdził plany wejścia na polski rynek ubezpieczeń na życie. Ubezpieczyciel otrzymał już zgodę KNF oraz Financial Services Authority (brytyjski nadzór finansowy) na otwarcie sieci sprzedaży w całym kraju. Prudential w Polsce ma rozpocząć działalność w 2013 roku.

Rozpoczęcie działalności w kraju, którego gospodarka wyróżnia się obecnie na tle Europy, jest dla nas unikalną szansą. Przed II wojną światową Prudential wypracował sobie w Polsce wysoką pozycję i doskonałą renomę. Wierzymy w powtórzenie tego sukcesu, po zakończeniu procesu ponownego wejścia na ten rynek w najbliższych miesiącach. Co więcej, spodziewamy się jeszcze lepszych efektów naszych działań, powodowanych m.in. korzystnymi czynnikami demograficznymi - skomentował Rob Devey, Prezes Prudential UK & Europe.

Co nas czeka?

W Polsce głównymi nabywcami ubezpieczeń na życie do roku 2020 będą osoby należące do grupy wiekowej 30-50 lat - stanowić będą 29% ogółu populacji w naszym kraju. Wg szacunków Milliman Inc. rynek ubezpieczeń z regularną składką utrzyma w Polsce przez najbliższe 5 lat tempo wzrostu na poziomie 10% rocznie, co oznacza rosnący popyt na tego typu produkty.

Prudential zainwestuje ponad 150 mln zł na budowę struktury w Polsce. Obecnie stworzył już 70 miejsc pracy. Do 2015 zatrudnienie ma wzrosnąć do ok. 1200 - to dobra wiadomość. Centrala będzie się mieścić w Warszawie, a w latach 2013-2014 powstanie sieć oddziałów w największych miastach Polski.

Prezes Prudential Polska - Abhishek Bhatia poinformował że firma obecnie przygotowuje się do zaprezentowania w ciągu kilku miesięcy unikalnej oferty rozwiązań finansowych dla polskich rodzin i ma nadzieję na odegranie znacznej roli przez firmę Prudential w budowaniu kultury oszczędzania w Polsce.

Źródło: Informacja prasowa Prudential.

Tagi:

Komentarze

2012-10-22 15:13

Izabela

Miejsca pracy to dobra wiadomość. Tylko czy kolejny ubezpieczyciel, który się chce nachapać kosztem nas wszystkich, to dobry pomysł? Czy będzie mniej kantował? Rzetelniej wypłacał odszkodowania? Jestem bardzo ciekawa...

2012-11-22 11:31

Observer

To bardzo dobrze ,że wchodzi na polski rynek. konkurencja jest dobra. Tylko jaki mają adres w Polsce? nikt nic nie nie?

2013-01-03 12:57

expertonline

obecnie adres chyba Marynarska 15 Warszawa

2013-01-03 16:27

ja

Siedziby maja tez powstac w poznaniu gdansku i wroclawiu ciekawe tylko czy Prudential utrzyma się w Polsce

2013-01-09 08:45

sebacaad

Biznes zacznie im się zwracać po okresie około 8-10 latach jak w przypadku innych firm ubezpieczeniowych wchodzących na Polski rynek przy stabilnym wzroście. Biorąc pod uwagę warunki makroekonomiczne jest to najlepszy okres na inwestycje i wejście na nowy i jeszcze młody rynek, usług ubezpieczeniowych gdzie świadomość ubezpieczeniowa ludzi wciąż rośnie. Ale podstawą dobrego wejścia są dobre i konkurencyjne produkty - poczekamy, zobaczymy

2013-03-28 22:12

mk

adres? Prosta 70 Warszawa. i już rekrutują, ogłaszają sie na portalach o prace i inne... sam byłem na rozmowie o prace i nie wiem jaką decyzje podjąć.

2013-03-29 09:31

Olo

Mk, czemu nie wiesz jaką decyzję podjąć? Dobre warunki czy nie?

2013-03-29 22:18

mk

bo nie mam doświadczenia w takiej branży, a jak każdy potrzebuje stabilności choćby na poczatku wdrażania się w pracę, a podstawy nie ma żadnej, ile sobie klientow wydzwonie tyle zarobie - a ile taki okres nie wiadomej może trwać to nie wiem....