Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Nowy członek zarządu Pocztowego TUW

Ostatnia aktualizacja: 2013-11-09

Pan Krzysztof Janicki dnia 3 listopada 2011 roku został powołany na członka zarządu Pocztowego TUW. Będzie on odpowiedzialny m.in. za ocenę ryzyka oraz windykację.

Do obowiązków Krzysztofa Janickiego w zarządzie Pocztowego TUW będzie należała: ocena ryzyka, windykacja, reasekuracja i administracja.

"Wejście Pana Krzysztofa Janickiego do zarządu będzie dla nas wsparciem, zwłaszcza w zakresie oceny ryzyka i procesów wewnętrznych, co jest niezbędne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo rozwoju naszej firmy. Pocztowe TUW rośnie szybciej niż rynek, a jest szansa, że w przyszłym roku i kolejnych latach wzrost może jeszcze znacząco przyspieszyć" – mówi Bogdan Koczorowski, prezes Pocztowe TUW.

Lider firmy Zgodnie z przygotowaną przez Pocztowe TUW strategią średnioterminową firma oferuje proste i tanie ubezpieczenia i ma stać się towarzystwem pierwszego wyboru dla milionów klientów spółek Grupy Poczty Polskiej. Strategia zakłada osiągnięcie 256 mln zł przypisu składki na koniec 2015 roku.

Krzysztof Janicki (lat 48) pracował wcześniej jako Chief Risk Officer w Allianz Bank Polska S.A., gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem kredytowym, operacyjnym i rynkowym, wdrażanie zasad i narzędzi zmniejszających ryzyko wyłudzeń oraz stworzenie zespołu i wdrożenie narzędzi wspierających windykację. W latach 2004-2007 był dyrektorem banku w Banku BPH, gdzie odpowiadał za wdrożenie polityki kredytowej godzącej dobrą jakość portfela z rozwojem oferty produktowej dla klientów detalicznych i sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wcześniej był dyrektorem departamentu ryzyka kredytowego BRE Bank S.A. W latach 1990-2000 był m.in. zastępcą dyrektora departamentu ryzyka kredytowego w PBG S.A. (później Bank PKO S.A.). Krzysztof Janicki jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku: organizacja i zarządzanie. Ukończył na tej uczelni Podyplomowe Studium Rachunkowości Przedsiębiorstw. Posiada tytuł MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie/University of Minnesota.

Obecnie skład zarządu Pocztowego TUW przedstawia się następująco:

  • Bogdan Koczorowski – prezes,
  • Sylwester Czupryniak – członek zarządu,
  • Krzysztof Janicki – członek zarządu.

Źródło: Biuro Prasowe Pocztowego TUW

Tagi:

Komentarze