Strona główna  |  Wiadomości  |  Nowe ubezpieczenie Concordii

Nowe ubezpieczenie Concordii

Data publikacji: 2011-02-09
"Życie Plus" - to nowy produkt Concordii, który daje 36 możliwości wyboru oferty dopasowanej do potrzeb klienta. Cechą charakterystyczną produktu jest promowanie postaw i profilaktyki w życiu klienta za pomocą wypłaty dodatkowych świadczeń wchodzących w skład "standardowych" ryzyk.

"Klienci posiadający Życie Plus będą mogli otrzymać do 50% więcej odszkodowania jeśli regularnie chodzili na badania, zapinali pasy, bądź jeździli komunikacją publiczną. To nowość na rynku ubezpieczeń. Do tej pory żadne Towarzystwo nie promowało w ten sposób profilaktycznych postaw Klientów" - zapewnia Lesław Skibiński, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych Concordii. Dotychczas firmy ubezpieczeniowe nie proponowały wyższych wypłat ubezpieczenia w zamian za świadome dbanie o swoje zdrowie i życie. Jest to jednak częstą praktyką stosowaną wśród towarzystw na innych rynkach europejskich.

Rodzina na łóżku "Życie Plus to dedykowany dla Klienta indywidualnego produkt, który zakresem ubezpieczenia jest zbliżony do funkcjonujących na rynku ubezpieczeń grupowych, dostępnych do tej pory tylko dla Klientów ubezpieczanych przez zakłady pracy. Tworzyliśmy go też z myślą o małych firmach oraz osobach bezrobotnych i wykonujących wolne zawody" – dodaje L. Skibiński.

Cechą charakterystyczną ubezpieczenia Concordii jest łatwy sposób zawierania polisy, komfortowy zarówno dla klienta, jak i pośrednika, ponieważ zbudowany jest na zasadzie modułowej. Klient dokonuje wyboru spośród 36 elementów, dostosowując ubezpieczenie do swoich indywidualnych potrzeb. Sam decyduje o zakresie ochrony i wysokości składki. Istotnym czynnikiem ubezpieczenia jest fakt, że obowiązuje już od następnego dnia po wpłaceniu należnej składki.

Ubezpieczenie "Życie Plus" wyróżnia:

  • dodatkowe wypłaty dla dzieci, które zostały osierocone w wypadku,
  • wypłaty za śmierć w wypadku samochodowym pieszego,
  • wypłaty za trwały uszczerbek na zdrowiu,
  • pokrycie kosztów przeszczepu w razie wystąpienia chorób nowotworowych,
  • opłacenie całego czasu pobytu w szpitalu do wyczerpania sumy ubezpieczenia,
  • zabezpieczenie w razie konieczności spłacenia zobowiązań (kredytów, kart kredytowych, itp.),
  • pokrywanie kosztów utrzymania w przypadku niezdolności do pracy,
  • finansowanie pobytu w szpitalu poprzez dzienne świadczenie zapewniające lepsze warunki, opiekę pielęgniarską, czy sanatorium.

Ubezpieczenie Concordii przygotowane w ten sposób jest realizacją filozofii firmy o solidności usługi ubezpieczeniowej, a nie dążenia do konkurencyjności cenowej. Mimo to, posiadająca tak szeroki zakres, polisa "Życie Plus" jest skierowana do osób średnio i mało uposażonych.

Komentarze
Kazimierz z Przemyśla
2011-02-18 15:22
Ja mam ubezpieczenie w Concordii od 3 lat i jestem zadowolony z poziomu obsługi i pieniędzy jakie muszę wydawać na ubezpieczenie OC. W Concordii jest tanio dla tych co mają już skończone 35 lat. Nie każdy o tym wie. Tą porównywarkę odwiedziłem pierwszy raz przy ostatnim przedłużaniu polisy ubezpieczenia samochodu i potwierdziło mi się, że kupuje tanie ubezpieczenie. Gratuluje Zespołowi Ipolisa.pl fajnego narzędzia.
odpowiedz