Strona główna  |  Wiadomości  |  Negocjacje w PZU

Negocjacje w PZU

Data publikacji: 2010-02-17
Dziś rozpoczynają się negocjacje pomiędzy przedstawicielami Zarządu PZU a związkami zawodowymi w sprawie restrukturyzacji największego w Polsce ubezpieczyciela. W ubiegłym tygodniu Zarząd PZU poinformował, że przewiduje zmniejszenie zatrudnienia o 2 316 etatów.

Zmiany restrukturyzacyjne mają objąć ok. 7,5 tys. osób, z czego około 2 tys. 300 osób mają dotknąć przesunięcia na stanowiskach wewnątrz Grupy PZU.

Negocjacje w firmie Oznacza to podpisanie nowych umów z pracownikami w związku ze zmianą nazw jednostek organizacyjnych, w których są zatrudnieni. Ponadto około 2 tys. 900 osób otrzyma nowe propozycje jeśli chodzi o zakres obowiązków bądź zmianę miejsca pracy.

Rzecznik PZU Michał Witkowski stwierdził w ubiegłym tygodniu, że "stabilna sytuacja finansowa spółki daje możliwość zapewnienia pracownikom objętym procesem restrukturyzacji dobrych warunków odejść".

PZU to największa grupa ubezpieczeniowa w Polsce; jako spółka pod nazwą Powszechny Zakład Ubezpieczeń działa od 1991 roku, a jej aktualne zatrudnienie wynosi 15 500 osób.

PAP

Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-10-18

Ubezpieczenie nagrobków w 2022 roku: kto je oferuje?

Ubezpieczenia nagrobków już od dłuższego czasu są dostępne w Polsce. Przed kolejnym Dniem Wszystkich Świętych sprawdzamy, jak wygląda oferta takich polis w 2022 r.

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-05-31

Na które OC i AC rzadko się skarżyliśmy w 2021 roku?

Wiemy, ile skarg do Rzecznika Finansowego na OC i AC dotyczyło poszczególnych firm. Warto porównać te nowe wyniki z udziałem rynkowym ubezpieczycieli.

Czytaj więcej
Komentarze