Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Ile kosztuje OC w lutym 2021? - barometr Ubea.pl

Data publikacji: 2021-03-08

Pierwszy tegoroczny barometr Ubea.pl jest bardzo ważny. Odpowiada on na pytanie, jak kształtowały się ceny OC na początku 2021 roku.

Regułą jest to, że porównywarka ubezpieczeniowa Ubea.pl swój pierwszy w roku barometr dotyczący cen OC publikuje dopiero na początku marca. Wynika to z faktu, że styczniowe dane służą jako punkt odniesienia dla wyników z kolejnych miesięcy.

Pierwszy barometr w 2021 r. odpowiada na pytanie, czy po sporej obniżce cen OC widocznej pod koniec poprzedniego roku nadal notowano duże spadki składek obowiązkowego ubezpieczenia.

Poziom barometru cenowego z lutego 2021 r. = 98↓ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 100↔)

Spis treści:

  1. Barometr OC Ubea.pl - jak powstaje?
  2. Ceny OC - czy spadły w lutym?

Barometr OC Ubea.pl - jak powstaje?

Barometr cen OC Przed zaprezentowaniem lutowych wyników na pewno warto przypomnieć, że porównywarka Ubea.pl informacje do barometru zbiera w sposób anonimowy, wykorzystując co miesiąc wyliczenia składki dokonywane przez ponad 100 000 internautów. Takie dane z każdego miesiąca dotyczą obecnie ofert siedmiu ubezpieczycieli współpracujących z Ubea.pl.

Podobnie jak przed rokiem, średni poziom składki OC ze stycznia służy jako punkt odniesienia dla wyników z kolejnych miesięcy (styczniowy poziom barometru = 100/100%).

Warto nadmienić, że w przypadku stycznia 2021 r. taka początkowa składka OC była wyraźnie mniejsza (1241 zł) niż rok wcześniej (1345 zł) - dodaje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Ceny OC - czy spadły w lutym?

Po sprawdzeniu wyników dotyczących lutego 2021 r. eksperci Ubea.pl stwierdzili, że w tym krótkim miesiącu przeciętna składka OC wynosiła 1217 zł. Oznaczało to dwuprocentowy spadek względem wyniku obliczonego dla stycznia 2021 r. (1241 zł). Właśnie dlatego widoczny na wykresie obok poziom barometru cenowego OC z lutego wynosi 98.

Spadek cen OC

Spadek przeciętnej składki OC dla kierowców okazuje się mniejszy, jeśli odniesiemy go do wyniku z grudnia 2020 r. (1232 zł). W takim ujęciu, średni koszt obowiązkowej polisy (dostępnej na Ubea.pl) spadł o 1,2%. Z punktu widzenia właścicieli aut najważniejszy jest jednak fakt, że ubezpieczyciele nie podnieśli składek OC po ich obniżce pod koniec minionego roku.

Inaczej zdarzało się bowiem w przeszłości. Jako przykład można podać przełom 2018 r. i 2019 r. - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Tagi:

Komentarze