pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Drogie OC w Allianz (rekalkulacja)

2015-02-06 14:07

ok83.7.64.200

Trzy różne ubezpieczenia w Alianz i trzy porażki. W tym jedna, przy sprzedaży samochodu, agent Alianz nie oddał mi pieniędzy z zakończonego i prawidłowo przeze mnie wypowiedzianego AC. Powiedział, że on sam spóźnił się ze zgłoszeniem tego do systemu i przepadło, termin przekroczony. Mnie to kosztowało około 1000PLN. I oczywiście wątpliwą przyjaźń z agentem, który mnie pozbawił pieniędzy, a którego wiele lat znałem. Agent powiedział, że nic już nie może zrobić, obrócił się o 180 stopni i tyle. Inne przypadki to: wysłanie mi OC bez zniżek (bezwypadkowa jazda 15 lat). Powód: przekręcili moje nazwisko i system nie odszukał moich zniżek, więc przysłali stawki maksymalne. Sposób załatwienia: ja się odwołałem, agent przyjmuje i mówi: "ja to załatwię", a tymczasem zawrzyjmy nową, prawidłową OC. Efekt po kilku interwencjach i 3 miesiącach łaskawie agent mówi: OK, rozwiążemy umowę na przekręcone nazwisko, ale za 3 miesiące Pan zapłaci. Tak więc miałem przez 3 miesiące 2 polisy OC w tym jedną bez żadnych zniżek. I ostatnia sprawa: wypowiedziałem OC na moto. Wyszedłem z założenia, że OC jest tańsze gdzie indziej. Agent konkurencji wysłał terminowo wypowiedzenie, zawieramy oc z innym towarzystwem (PZU) za 90 PLN , a nie za 190 jak chce Alianz. Wszystko jest OK, ale po 2-3 tygodniach Alianz przysyła mi listem "automatyczne wznowienie umowy" i rząda 190 PLN. Agent sprzedający mi PZU na szczęście zachował wypowiedzenie umowy z Alianz, przesłał im to emailem, ale nie sądzę, żeby na tym się to skończyło. Rzadko czegoś odradzam, ale Alianz szczerze i na pewno ODRADZAM!

2014-01-28 09:12

Krzychu

Ja otrzymałem dobrą cenę. Poza tym miałem szkodę i wiem że Allianz się sprawdza. Poza tym jak to mówią " tanie mięso jedzą psy ". Nie oszczędzam na ubezpieczeniach. Działania po szkodzie są dla mnie najważniejsze i tutaj nie mam uwag.

2014-01-27 16:27

Ryszard

No nie wiem czy drogie, w linku wyszło mi o 56 zł drożej. Wszystko zależy od tego jakim się jest kierowcą, jak dobrym to ma się wysokie zniżki. Dodatkowo ubezpieczam u nich dom i posag dla dziecka. Dla mnie ubezpieczenie oc Allianz ma korzystną cenę i serwis też jest dobry.

2013-12-10 09:54

P.

Jako agent Allianz wyjaśnię na czym mógł polegać problem. My dajemy klientowi dodatkowe zniżki z tytułu innych ubezpieczeń jakie klient w Allianz ma. Jeżeli Pan takich nie posiadał to prostym jest, że towarzystwo przekalkulowało Panu składkę wg takich taryf a nie innych. Miałby Pan wcześniej np. dom w Allianz to mogłoby się okazać, że nic Pan nie dopłaci. Pozdrawiam,

2013-10-30 13:04

ja

bo maja drogie oc, dlatego warto po zakupie samochodu w allianz wypowiedziec i zawrzec nowa w innej firmie tymbardziej jesli nie wie sie ile ta rekalkukacja bedzie wynosic

2013-08-28 10:02

KJ

Szczerze odradzam tę firmę. Kupując samochód, zdecydowałem się przejąć OC od poprzedniego właściciela. Ubezpieczenie komunikacyjne było właśnie w Allianz. Mimo że przysługiwały mi maks zniżki i mieszkam w małej miejscowości, po rekalkulacji naliczono mi sporą dopłatę. Obsługa jest strasznie oporna i mało bystra, nie zdołałem u nich uzyskać dokładnej informacji, jak przeliczono moją polisę. Wyszło na to, że ich oferta jest dużo droższa niż oferty innych firm ubezpieczeniowych. Jeśli chcesz oszczędzić sobie nerwów, unikaj Allianz.