Strona główna  |  Wiadomości  |  Coraz więcej kierowców wybiera Proamę

Coraz więcej kierowców wybiera Proamę

Data aktualizacji: 2014-04-04
W ciągu dwóch miesięcy działalności Proama sprzedała już 20 tys. polis. W lutym ubezpieczyciel odnotował sprzedaż na poziomie 6 tys., co oznacza że w marcu Proama zwiększyła wynik sprzedażowy ponad dwukrotnie. Jak Proama zjednuje sobie klientów? Jaka jest recepta na sukces ubezpieczyciela, który na początku roku pojawił się na polskim rynku z ofertą ubezpieczeń samochodowych?

Dla tych, którzy być może jeszcze nie słyszeli o Proamie, warto nadmienić, że jest to nowy na polskim rynku ubezpieczyciel. Proama specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń OC i pakietów OC i AC. W swojej ofercie posiada również Super Assistance, NNW Komunikacyjne, NNW Domowe, Ubezpieczenie od Utraty Pracy oraz Ubezpieczenie Ochrony Prawnej.

W najnowszym komunikacie prasowym Proama poinformowała, że od początku swojej działalności, czyli od 29 stycznia 2012 roku, sprzedała już 20 tys. polis. Do tej pory mieliśmy wyłącznie dane sprzedażowe za luty, kiedy to sprzedaż osiągnęła poziom 6 tys. polis. W marcu Proama zwiększyła wynik sprzedażowy ponad dwukrotnie w porównaniu w pierwszym miesiącem swojej działalności. Jak tego dokonali?

Wybór produktu Zastanawiamy się, czy sukces sprzedażowy spółka zawdzięcza silnej kampanii promocyjnej czy rzeczywiście atrakcyjnej cenowo ofercie. Pani Justyna Szafraniec, Rzecznik Prasowy Proamy tłumaczy, że na obecne wyniki wpłynęło wiele elementów: "Po pierwsze dobrze zdefiniowane przewagi konkurencyjne. Poprzedziło je wnikliwe poznanie potrzeb klienta, a następnie pozycjonowanie marki, odpowiadającej tym potrzebom. Kolejny element to dobrze przygotowana taryfa, skierowana do naszej grupy docelowej. I na koniec oczywiście dobrze przygotowana kampania reklamowa, za pomocą której poinformowaliśmy o naszej ofercie klientów."

Z uwagi na to, że Polacy wciąż z dużym dystansem podchodzą do wirtualnych transakcji w kwestiach tak istotnych, jak zakup ubezpieczenia, Proama od początku działalności funkcjonuje w modelu wielokanałowym. Poza tym, że sprzedaje polisy w systemie direct (przez internet i telefon), to jej ofertę można znaleźć również w multiagencjach. Biorąc pod uwagę ten fakt, dynamiczny wzrost sprzedaży wydaje się uzasadniony. Kluczem do sukcesu jest sprzedaż wielokanałowa, co potwierdza Bogumił Perzyna, Dyrektor Sprzedaży Proama:

"Wiemy, że mimo rozwoju kanałów direct, by zdobyć odpowiednią liczbę klientów, musimy działać w modelu wielokanałowym. Dlatego oferujemy polisy poprzez telefon, stronę internetową i multiagencje. Nasze dotychczasowe wyniki pokazują, że każdy z tych trzech sposobów kontaktu z klientem sprawdza się jednakowo dobrze."

Proama na początku roku głosiła, że plan roczny zakłada sprzedaż polis na poziomie 70-100 tys. Czy coś się zmieniło?

"Planujemy, że na koniec roku będziemy mieli w portfelu ponad 100 tys. polis" – komentuje Bogumił Perzyna.

Należy jednak pamiętać, że świetny wynik sprzedażowy, to nie wszystko. To, czy Proama utrzyma pozytywny obraz spółki w oczach klientów zależeć będzie przede wszystkim od jakości obsługi sprzedanych już polis, głównie od procesu likwidacji szkód. A to wszystko dopiero przed nimi.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-04-07

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - marzec 2015

Analitycy porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl po raz kolejny sprawdzili, które polisy OC dla kierowców są „najtańsze”. Marcowy ranking Ubea.pl, podobnie jak dwa poprzednie zestawienia opiera...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-03-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - luty 2015

W styczniowym rankingu porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl pierwsze miejsce zajęła firma Link4. Miesiąc później eksperci Ubea.pl znów sprawdzili wyniki 150 000 pojedynczych kalkulacji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-02-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - styczeń 2015

Co miesiąc ponad 150 000 użytkowników porównywarki Ubea sprawdza składki ubezpieczeń OC dla kierowców. Wyniki tych wszystkich kalkulacji posłużyły do stworzenia największego i najbardziej wiarygodnego...

Czytaj więcej
Komentarze
Piotr
2012-04-06 08:52
Ubezpieczenie w Proamie opłaca się tym, którzy już mają wysoką zniżkę za bezszkodową jazdę np 50-60%, wtedy dostają kolejne 10% i są szcześliwi że mogą kupić OC za grosze. Ja jestem kierowcą z 20% zniżką i dla mnie cena za OC+AC w Proamie jest zaporowa, więc nie jestem 'modny', nie mam polisy w Proamie tylko w prawie nieznanym Interrisk.
odpowiedz