Strona główna  |  Wiadomości  |  Concordia weźmie udział w Poznań Maraton

Concordia weźmie udział w Poznań Maraton

Data aktualizacji: 2013-10-06
Concordia Ubezpieczenia już po raz trzeci weźmie udział w Maratonie poznańskim - najbardziej prestiżowej imprezie biegowej w Europie. Do udziału w 12 edycji, która odbędzie się 16 października br. zgłosiło się już kilka drużyn biegaczy z Concordii.

"W każdym starcie w Maratonie skupiamy się na jakimś celu" – mówi Paulina Łukasik, rzecznik prasowy Concordia Ubezpieczenia. "W ubiegłym roku z Concordii pobiegły 24 osoby, w tym aż 5 zdecydowało zmierzyć się z całym dystansem maratonu - 42,195 km. Pozostali pobiegli w drużynie. Dzięki nim Adaś, chłopiec potrzebujący pomocy w leczeniu przewlekłej choroby otrzymał po 10 złotych za każdy przebiegnięty kilometr. Łącznie biegacze z Concordii pokonali dystans ponad 300 km. W tym roku Concordia biegnie po zdrowie. Produkt Życie Plus otrzymał Nagrodę Najwyższa Jakość QI 2011 w kategorii produkt, m.in. za promowanie profilaktyki zdrowotnej. Swoją postawą chcemy pokazać, że nasi pracownicy i współpracownicy dbają o zdrowie" – dodaje Paulina Łukasik.

Maraton "Biegam od pięciu lat, wtedy postanowiłem zadbać o swoje zdrowie i kondycję oraz powrócić do uprawiania sportu. Im więcej biegam, tym widzę więcej analogii między pracą a sportem. W obu dziedzinach, jeżeli człowiek nie popracuje solidnie, to efektów nie będzie" – mówi Piotr Narloch, prezes zarządu Concordia Ubezpieczenia.

Start w biegu i osiągnięcie postawionego celu - poprawa rekordu życiowego, pokonanie większego dystansu niż przed rokiem, czy ukończenie całego maratonu - wymaga dobrego przygotowania, dlatego Concordianie przechodzą intensywny trening. Wielu z nich biega regularnie przez cały rok, myśląc nie tylko o udziale w maratonie, ale przede wszystkim o własnym zdrowiu.

W drużynie Concordii wystartują nie tylko pracownicy Centrali i Oddziałów Concordii, ale również Agenci, Brokerzy, przedstawiciele współpracujących Banków i Partnerzy biznesowi. "Mamy nadzieję, że może w następnych latach przyłączą się też nasi Klienci" – mówi Paulina Łukasik.

Poznański Maraton jest liderem wśród polskich maratonów, laureatem wielu nagród i certyfikatów. Poznań Maraton to największy polski maraton, który w światowym rankingu planuje się na wysokim 77 miejscu. Maraton odbywa się w Poznaniu już od 11 lat i z każdą kolejną edycją przyciąga coraz więcej chętnych. W sumie w dotychczasowych edycjach udział wzięło 23.158 zawodników z 46 państw.

Źródło: Concordia Ubezpieczenia

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2023-06-29

Sztuczna inteligencja zmienia polisy dla kierowców

Sztuczna inteligencja ma duże możliwości rozwoju również w branży ubezpieczeniowej. Chodzi między innymi o ubezpieczenia komunikacyjne.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2023-06-28

Ubezpieczyciele już nie zarabiają na OC

Pierwszy kwartał 2023 r. zakończył się nietypową sytuacją, czyli praktycznie zerowym zyskiem ze sprzedaży OC. Jeśli ubezpieczyciele nie zwiększą składek, to poniosą straty.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2013-10-20

Concordia i NRA będą promować ubezpieczenie ochrony prawnej

Naczelna Rada Adwokacka (NRA) i Concordia Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych dnia 18 października 2011 roku podpisały w Warszawie porozumienie, na mocy którego będą promować ideę ubezpieczeń...

Czytaj więcej
Komentarze