Strona główna  |  Wiadomości  |  Concordia weźmie udział w Poznań Maraton

Concordia weźmie udział w Poznań Maraton

Data aktualizacji: 2013-10-06
Concordia Ubezpieczenia już po raz trzeci weźmie udział w Maratonie poznańskim - najbardziej prestiżowej imprezie biegowej w Europie. Do udziału w 12 edycji, która odbędzie się 16 października br. zgłosiło się już kilka drużyn biegaczy z Concordii.

"W każdym starcie w Maratonie skupiamy się na jakimś celu" – mówi Paulina Łukasik, rzecznik prasowy Concordia Ubezpieczenia. "W ubiegłym roku z Concordii pobiegły 24 osoby, w tym aż 5 zdecydowało zmierzyć się z całym dystansem maratonu - 42,195 km. Pozostali pobiegli w drużynie. Dzięki nim Adaś, chłopiec potrzebujący pomocy w leczeniu przewlekłej choroby otrzymał po 10 złotych za każdy przebiegnięty kilometr. Łącznie biegacze z Concordii pokonali dystans ponad 300 km. W tym roku Concordia biegnie po zdrowie. Produkt Życie Plus otrzymał Nagrodę Najwyższa Jakość QI 2011 w kategorii produkt, m.in. za promowanie profilaktyki zdrowotnej. Swoją postawą chcemy pokazać, że nasi pracownicy i współpracownicy dbają o zdrowie" – dodaje Paulina Łukasik.

Maraton "Biegam od pięciu lat, wtedy postanowiłem zadbać o swoje zdrowie i kondycję oraz powrócić do uprawiania sportu. Im więcej biegam, tym widzę więcej analogii między pracą a sportem. W obu dziedzinach, jeżeli człowiek nie popracuje solidnie, to efektów nie będzie" – mówi Piotr Narloch, prezes zarządu Concordia Ubezpieczenia.

Start w biegu i osiągnięcie postawionego celu - poprawa rekordu życiowego, pokonanie większego dystansu niż przed rokiem, czy ukończenie całego maratonu - wymaga dobrego przygotowania, dlatego Concordianie przechodzą intensywny trening. Wielu z nich biega regularnie przez cały rok, myśląc nie tylko o udziale w maratonie, ale przede wszystkim o własnym zdrowiu.

W drużynie Concordii wystartują nie tylko pracownicy Centrali i Oddziałów Concordii, ale również Agenci, Brokerzy, przedstawiciele współpracujących Banków i Partnerzy biznesowi. "Mamy nadzieję, że może w następnych latach przyłączą się też nasi Klienci" – mówi Paulina Łukasik.

Poznański Maraton jest liderem wśród polskich maratonów, laureatem wielu nagród i certyfikatów. Poznań Maraton to największy polski maraton, który w światowym rankingu planuje się na wysokim 77 miejscu. Maraton odbywa się w Poznaniu już od 11 lat i z każdą kolejną edycją przyciąga coraz więcej chętnych. W sumie w dotychczasowych edycjach udział wzięło 23.158 zawodników z 46 państw.

Źródło: Concordia Ubezpieczenia

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-11-16

Barometr Ubea.pl: ceny OC w październiku 2022 r.

Kierowcy słyszą coraz więcej o podwyżkach cen OC. Sprawdzamy, czy rynkowe dane z października potwierdzają zapowiadane wzrosty składek obowiązkowych polis.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-09-11

Barometr Ubea.pl: ceny OC w sierpniu 2022 r.

Eksperci Ubea.pl od kilku miesięcy zapowiadali podwyżki składek OC dla kierowców. W drugiej połowie 2022 r. ta prognoza zaczęła się spełniać.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2013-10-20

Concordia i NRA będą promować ubezpieczenie ochrony prawnej

Naczelna Rada Adwokacka (NRA) i Concordia Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych dnia 18 października 2011 roku podpisały w Warszawie porozumienie, na mocy którego będą promować ideę ubezpieczeń...

Czytaj więcej
Komentarze