Strona główna  |  Wiadomości  |  Bezpośrednia likwidacja szkód przez towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA

Bezpośrednia likwidacja szkód przez towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA

Data aktualizacji: 2015-02-25
Ubezpieczyciel UNIQA bierze przykład z PZU i uruchamia system bezpośredniej likwidacji szkód. Klienci, którzy wykupią ubezpieczenie OC samochodu będą mogli skorzystać z tej opcji.

Ubezpieczyciel UNIQA bierze przykład z PZU i uruchamia system bezpośredniej likwidacji szkód. Klienci, którzy wykupią ubezpieczenie OC samochodu będą mogli skorzystać z tej opcji.

PZU uruchomiło na początku 2014 r. innowacyjny model bezpośredniej likwidacji szkód. Klienci, którzy posiadają ubezpieczenie OC samochodu liczyli, że inne towarzystwa ubezpieczeniowe również wprowadzą podobne systemy. Zawsze kiedy poważny gracz wprowadza takie innowacyjne rozwiązania, konkurencja nie może pozwolić sobie na to, żeby zostać w tyle.

Zmiany w towarzystwie ubezpieczeniowym UNIQA

Od 1 czerwca nowe rozwiązanie likwidacji szkód wprowadza UNIQA. Ubezpieczyciel ten od dawna zamierzał wprowadzić strategię zmian likwidacji szkód. Była to jedna z licznych firm pracujących nad projektem bezpośredniej likwidacji szkód w ramach Komisji Likwidacji Szkód Polskiej Izby Ubezpieczeń. Działania PZU przyspieszyły decyzje towarzystwa ubezpieczeniowego UNIQA dotyczące wprowadzenie nowego systemu likwidacyjnego.

Auta w korku Jarosław Matusewicz, dyrektor zarządzający ds. likwidacji szkód UNIQA podkreśla, że towarzystwo ubezpieczeniowe jest przygotowane do wprowadzenia zmian w zakresie likwidacji szkód. Procesy likwidacyjne są udoskonalane od wielu lat w czym pomocne są nowoczesne rozwiązania i narzędzia informatyczne. UNIQA jest dobrze przygotowana do nowego sposobu obsługi klientów. Ubezpieczyciel prowadzi także kampanię zachęcającą inne towarzystwa do zmian.

Czy zmiany będą korzystne dla klientów?

Oczywiście nowa metoda likwidacji szkód jest korzystna dla klientów. Poszkodowani w wypadkach klienci UNIQA od 1 czerwca będą mogli zgłaszać szkodę u swojego ubezpieczyciela. Następnie ubezpieczyciel zajmie się procesem likwidacyjnym, wypłaci odszkodowanie, a z wszystkich kosztów rozliczy się z ubezpieczycielem sprawcy wypadku.

Rozwiązanie takie pomoże przyspieszyć likwidację szkód, a także poprawi zakres usług. Od tej pory to ubezpieczycielowi będzie zależało na tym, aby klient został obsłużony kompleksowo i był zadowolony z usług oferowanych przez swojego ubezpieczyciela.

Rozwiązanie to będzie korzystne z jeszcze jednego powodu: ubezpieczyciel nie będzie oszczędzał na jakości usługi, ponieważ rozliczy się z kosztów z innym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Jarosław Matusiewicz mówi, że bezpośrednia likwidacja szkód jest rozwiązaniem bardzo korzystnym dla klienta. Ubezpieczeni kierowcy nie będą musieli odtąd szukać ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Oczywiście kierowcy chętniej będą wybierać te towarzystwa, które w swojej ofercie będą posiadać kompleksowe usługi.

Lista ubezpieczycieli z BLS wg stanu na 1 kwietnia 2015r.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-06-17

Rzeczoznawca samochodowy - kim jest i jak może nam pomóc?

Rzeczoznawca samochodowy to ekspert, który może wspierać kierowcę w sporze z ubezpieczycielem. Nasz artykuł wyjaśnia, kim dokładnie jest taki fachowiec.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2016-04-08

Rzecznik Finansowy opublikował raport za 2015 – piątkowy przegląd tygodnia

Gdzie za brak OC możesz trafić nawet na 3 lata do więzienia? Ile reklamacji składali klienci na instytucje finansowe? Odpowiedzi w najnowszym przeglądzie wydarzeń.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2016-04-01

Pierwsze urodziny BLS - piątkowy przegląd tygodnia

Już od roku w Polsce działa system BLS, a UFG ogłosił, że wzmożone kontrole zaowocowały spadkiem liczby aut bez ważnego OC. Co jeszcze działo się w tym tygodniu? Zobacz nasz przegląd.

Czytaj więcej
Komentarze