Strona główna  |  Wiadomości  |  Assistance rowerowy - rewolucyjne ubezpieczenie dla rowerzystów

Assistance rowerowy - rewolucyjne ubezpieczenie dla rowerzystów

Data publikacji: 2013-05-15
Nowe ubezpieczenie od Europ Assistance Polska obejmuje pomoc w razie awarii lub uszkodzenia roweru, nieszczęśliwego wypadku lub kradzieży jednośladu oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Średnia cena OC w I kwartale ostatnich 3 lat

Nie tylko ze względu na oszczędności, ale także na zdrowy tryb życia, łatwy sposób przemieszczania się w miejskiej dżungli i przyjemność spędzania czasu na wycieczkach poza miastem, rośnie liczba rowerzystów w Polsce. Tylko w 2011 roku sprzedano niemal 500 tys. rowerów górskich i 35 tys. rowerów miejskich (źródło: rower.com). Prognozy Euromonitor International wskazują, że już niemal 65% gospodarstw domowych w naszym kraju posiada przynajmniej jeden rower.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rowerzystów w zakresie ochrony ich mienia i bezpieczeństwa Europ Assistance Polska stworzył ubezpieczenie: Assistance rowerowy. Co gwarantuje polisa?

  1. W przypadku uszkodzenia lub awarii roweru rowerzyści mogą liczyć na jego transport z miejsca zdarzenia do najbliższego serwisu lub do miejsca zamieszkania.

  2. W razie nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy uszkodzonego roweru lub zakupu nowego.

  3. W razie uszkodzenia mienia lub spowodowania uszczerbku na zdrowiu osób trzecich ubezpieczyciel pokryje koszty rekompensaty szkód z tytułu ubezpieczenia OC.

  4. Możliwość skorzystania z infolinii medycznej oraz pakietu pomocy medycznej: ransport medyczny, organizacja wizyty u lekarza specjalisty, organizacja operacji i rehabilitacji, wizyta u psychologa, a także wizyta pielęgniarki.

  5. Dostęp do Centrum Alarmowego, pod którym będzie można zgłosić szkodę, uzyskać kompleksową informację na temat cen rowerów i akcesoriów, danych teleadresowych sklepów rowerowych i serwisów, imprez, rajdów i zlotów, a także będą mogli dokonać rezerwacji biletów na wybrane wydarzenia sportowe.

Do tej pory typowe ubezpieczenie dla rowerzystów oferował wyłącznie PZU w ramach polisy Bezpieczny Rowerzysta. Rower od kradzieży mogliśmy ochronić jako ruchomość w ramach ubezpieczenia domu, a swoją odpowiedzialność cywilną w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim w ramach ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Biorąc pod uwagę powyższe, Assistance rowerowy może być strzałem w dziesiątkę!

Ubezpieczenie będzie dostępne już wkrótce w ofertach partnerów biznesowych Europ Assistance Polska.

Źródło: Biuro Prasowe Europ Assistance Polska.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-30

W których miastach ścieżki rowerowe są rozbudowane?

Krajowi rowerzyści nierzadko narzekają na brak przystosowanej do nich infrastruktury. Postanowiliśmy sprawdzić, jak faktycznie wygląda sytuacja w skali całego kraju.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2016-06-15

Za rower też zapłacimy obowiązkowe OC?

Od pewnego czasu w mediach pojawiają się informacje o tym, że rowerzyści mogą zostać zmuszeni do wykupywania obowiązkowego OC. Czy taka zmiana rzeczywiście jest potrzebna?

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-02-25

Rowerzyści również powinni się ubezpieczać

Rower staje się coraz popularniejszy już nie tylko jako sposób na rekreację, ale także jako środek transportu służący do dojeżdżania np. do pracy. Kiedy po zimie zaczyna robić się ciepło na ulicach...

Czytaj więcej
Komentarze