Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Assistance rowerowy - rewolucyjne ubezpieczenie dla rowerzystów

Data publikacji: 2013-05-15

Nowe ubezpieczenie od Europ Assistance Polska obejmuje pomoc w razie awarii lub uszkodzenia roweru, nieszczęśliwego wypadku lub kradzieży jednośladu oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Średnia cena OC w I kwartale ostatnich 3 lat

Nie tylko ze względu na oszczędności, ale także na zdrowy tryb życia, łatwy sposób przemieszczania się w miejskiej dżungli i przyjemność spędzania czasu na wycieczkach poza miastem, rośnie liczba rowerzystów w Polsce. Tylko w 2011 roku sprzedano niemal 500 tys. rowerów górskich i 35 tys. rowerów miejskich (źródło: rower.com). Prognozy Euromonitor International wskazują, że już niemal 65% gospodarstw domowych w naszym kraju posiada przynajmniej jeden rower.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rowerzystów w zakresie ochrony ich mienia i bezpieczeństwa Europ Assistance Polska stworzył ubezpieczenie: Assistance rowerowy. Co gwarantuje polisa?

 1. W przypadku uszkodzenia lub awarii roweru rowerzyści mogą liczyć na jego transport z miejsca zdarzenia do najbliższego serwisu lub do miejsca zamieszkania.

 2. W razie nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy uszkodzonego roweru lub zakupu nowego.

 3. W razie uszkodzenia mienia lub spowodowania uszczerbku na zdrowiu osób trzecich ubezpieczyciel pokryje koszty rekompensaty szkód z tytułu ubezpieczenia OC.

 4. Możliwość skorzystania z infolinii medycznej oraz pakietu pomocy medycznej: ransport medyczny, organizacja wizyty u lekarza specjalisty, organizacja operacji i rehabilitacji, wizyta u psychologa, a także wizyta pielęgniarki.

 5. Dostęp do Centrum Alarmowego, pod którym będzie można zgłosić szkodę, uzyskać kompleksową informację na temat cen rowerów i akcesoriów, danych teleadresowych sklepów rowerowych i serwisów, imprez, rajdów i zlotów, a także będą mogli dokonać rezerwacji biletów na wybrane wydarzenia sportowe.

Do tej pory typowe ubezpieczenie dla rowerzystów oferował wyłącznie PZU w ramach polisy Bezpieczny Rowerzysta. Rower od kradzieży mogliśmy ochronić jako ruchomość w ramach ubezpieczenia domu, a swoją odpowiedzialność cywilną w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim w ramach ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Biorąc pod uwagę powyższe, Assistance rowerowy może być strzałem w dziesiątkę!

Ubezpieczenie będzie dostępne już wkrótce w ofertach partnerów biznesowych Europ Assistance Polska.

Źródło: Biuro Prasowe Europ Assistance Polska.

Tagi:

Komentarze