Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Rowerzyści również powinni się ubezpieczać

Ostatnia aktualizacja: 2015-02-25

Rower staje się coraz popularniejszy już nie tylko jako sposób na rekreację, ale także jako środek transportu służący do dojeżdżania np. do pracy. Kiedy po zimie zaczyna robić się ciepło na ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Choć w Polsce, zwłaszcza w większych miastach, jest wiele ścieżek rowerowych, coraz częściej dochodzi do nieszczęśliwych wypadków. Sprawdź, które ubezpieczenia mogą się przydać, jeśli często korzystasz z roweru.

Dojeżdżając rowerem do pracy, można zaoszczędzić pieniądze, bo nie traci się ich na paliwo oraz czas, ponieważ nie trzeba stać w korkach. Rower wybierają też ci, którzy dbają o sylwetkę i dobre samopoczucie – wiadomo, że nic tak dobrze jak ruch na świeżym powietrzu nie oddziałuje na nie.

Z drugiej strony włączając się rowerem do ruchu drogowego jesteśmy tak samo narażeni na wypadki jak pozostali uczestnicy ruchu. Możemy stać się zarówno ofiarą jak i sprawcą wypadku. Sprawdź, które ubezpieczenia mogą ci się przydać, aby pokryć koszty ewentualnego leczenia oraz pokryć straty materialne.

Polisa OC

Ubezpieczenie to będzie przydatne każdemu, kto spowoduje wypadek. Nie będziemy musieli wówczas ponosić kosztów odszkodowania z własnej kieszeni. Jadąc rowerem, bardzo łatwo można kogoś potrącić przez nieuwagę czy też uszkodzić czyjeś mienie.

Mnóstwo ubezpieczycieli posiada w swojej ofercie pakiety OC przeznaczone specjalnie dla rowerzystów. Ubezpieczenie OC dla rowerzysty można wykupić wraz z innym pakietem ubezpieczeń.

Polisa NNW

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków chroni życie i zdrowie osoby objętej polisą. Podczas jazdy rowerem bardzo łatwo o kontuzję, a w razie wypadku obrażenia mogą być dość poważne. Posiadając to ubezpieczenie będziemy pewni, że ubezpieczyciel pokryje koszty naszego leczenia czy rehabilitacji.

Ubezpieczenie od kradzieży

Ubezpieczenie roweru od kradzieży to temat dość skomplikowany. Ubezpieczyciele zdają sobie sprawę, że jednoślady pozostawiane w różnych miejscach są łatwym łupem dla złodziei. Rozwiązania proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe nie są idealne:

  • mamy możliwość ubezpieczenia roweru na wypadek włamania do komórki lokatorskiej czy piwnicy – wówczas wystarczy kupić ubezpieczenie domu lub mieszkania. Polisa ta działa tylko, kiedy rower znajdował się w wyżej wymienionych pomieszczeniach.
  • ubezpieczenie typu Casco, chroni właściciela roweru tylko, kiedy do utraty pojazdu doszło w wyniku rabunku, kiedy rower był użytkowany.

Pomocnym narzędziem przy wyborze właściwego pakietu ubezpieczeniowego będzie porównywarka ubezpieczeń na stronie Ubea.pl

Tagi:

Komentarze

2015-03-24 20:14

Ekspert Link481.190.x.x

Od 19 lutego 2015 r. każdy klient, który kupi rower w Tesco otrzyma do niego bezpłatne roczne ubezpieczenie od kradzieży w Link4. Klienci będą mogli również skorzystać z dodatkowych ubezpieczeń Link4 - OC Rowerzysty i NNW Rowerzysty.