Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Allianz daje szansę młodym piłkarzom i fanom futbolu

Data publikacji: 2011-05-30

Allianz, oficjalny partner FC Bayern Monachium i Allianz Arena, w sierpniu br. organizuje kolejny międzynarodowy obóz piłkarski Allianz Junior Football Camp w Monachium. Młodzież z całego świata będzie mieć okazję szkolić się pod okiem trenerów FC Bayern Monachium. Właśnie rozpoczął się nabór uczestników.

Allianz

Allianz Junior Football Camp

Obóz piłkarski Allianz Junior Football Camp jest organizowany dla młodzieży w wieku 14-16 lat pasjonującej się piłką nożną. Przez pięć dni w sierpniu tego roku uczestnicy obozu będą mieli okazję poznać największe gwiazdy futbolu oraz zobaczyć od kulis życie jednego z największych światowych klubów piłkarskich - FC Bayern Monachium.

W obozie udział weźmie 50 młodych ludzi z całego świata, w tym troje z Polski. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji: treningi pod okiem szkoleniowców FC Bayern oraz spotkanie z piłkarzami FC Bayern, gdzie będą mogli z nimi porozmawiać, zdobyć zdjęcia i autografy, zwiedzanie najnowocześniejszego stadionu świata Allianz Areny i jej niedostępnych miejsc (np. szatni zawodników), obejrzenie na żywo meczu FC Bayern w ramach rozgrywek Bundesligi, zwiedzanie Monachium i wiele więcej.

Już w 2010 roku młodzi polscy piłkarze wyjechali na obóz do Monachium: Tomek z Poznania, Bartek z Pyskowic, Daniel z Zabrza i Patryk z Piekar Śląskich. Chłopcy spędzili na treningach w klubie Bayern Monachium pięć dni. Jak przyznali po powrocie, udział w obozie był dla nich niezapomnianym piłkarskim doświadczeniem.

Jak zgłosić chęć uczestnictwa?

W obozie piłkarskim Allianz Junior Football Camp udział mogą wziąć zarówno dziewczęta, jak i chłopcy w wieku od 14 do 16 lat. Aby zgłosić chęć uczestnictwa w projekcie należy przesłać specjalny formularz dostępny na stronie www.football-for-life.com opisując swoje futbolowe zainteresowania i uzasadnić chęć wzięcia udziału w obozie. Do zgłoszenia należy dołączyć własne ciekawe zdjęcie pokazujące zainteresowanie piłką nożną. Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 lipca 2011 roku.

Grupa Allianz Polska pod hasłem "Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt" od lat angażuje się w rozwój sportu. Celem Allianz jest pomoc najlepszym w rozwijaniu sportowych zdolności, pasji i zainteresowań. Allianz sponsorował m.in. relacje telewizyjne z wyścigów Formuły 1, starty Roberta Kubicy w Formule Renault 3.5 oraz udział kapitana Jarosława Kaczorowskiego w regatach transatlantyckich. Firma jest też większościowym udziałowcem Górnika Zabrze. Celem Allianz Polska jest także promocja sportu amatorskiego i edukacja sportowa. Dlatego w 2005 roku podjęła się organizacji turnieju dla młodych piłkarzy - Allianz Gol, w którym udział wzięło 1200 młodych zawodników.

Tagi:

Komentarze