pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Alianz to banda uszustów, naciągają a potem o kliencie zapominają !!!! na pisma skarg nie odpowiadają, zostawiają człowieka na lodzie

2014-01-05 20:29

antysyfproamowski

Proama jest i tak gorsza

2014-01-18 20:04

okradziona

Ukradziono mi samochów, gdy zbliżał się się termin płatności za polisę OC zgłosiłam to poprzez zaświadczenie z Komendy policji że prowadzone jest śledctwo w tej sprawie. Po miesiącu dostałam z komendy pismo że sprawę umożono z powodu braku ustalenia sprawcy więc mogłam dopiero wyrejestrować samochód. Wspaniały Allianz naliczył mi składkę OC za ten okres około miesiąca, jeżeli śledcwo trwało by dłużej to stosunkowo musiała bym zapłacić za ten okres. Zostałam okradziona przez nieznanego sprawcę, nie mam samochodu i jeszcze mam zapłacić za to firmie Allianz, czuję się bardziej okradziona przez ubezpieczyciela niż przez złodziejaszka. W tej firmie już nigdy nie ubezpieczę niczego, a jej przedstawicielą życzę takiego samego potraktowania jak ja sama zostałam potraktowana.

2014-10-22 15:24

Barbara Szmaj

Bardzo nie rzetelna firma ubezpieczeniowa, źle zorganizowana, brak możliwości kontaktu z przedstawicielami biur skarg.Od 3 lat straszą mnie komornikiem. Trzy lata temu za to ,że nie zaksięgowali zapłaty ubezpieczenia samochodu -ja miałam kwity,przelewy .Sprawę rozwiązało pismo rzecznika ubezpieczonych i przeprosiny -ale trwało to 2 lata.Od stycznia zmieniłam ubezpieczyciela o czym ich wielokrotnie informowałam a przy ubezpieczeniu ajent przesłal do nich rezygnację i znowu bal , bo teraz od marca b.r. znowu atak , że nie zapłaciłam .Otrzymali już 3x ksero zgłoszenia ale bez echa .Dzisiaj ponowny telefon z windykacji ,szaleństwo i znowu będę pisać do Rzecznika a może do sądu za nękanie ? Ostrzegam przed ubezpieczeniem Allianz , jeśli chcecie mieć spokojny sen to wybierajcie każda inną .Pazdrawiam Baśka

2015-01-09 18:32

awojdak

Pomimo likwidacji i wyceny szkody komunikacyjnej w Allianz nie zostało wypłacone mi odszkodowanie z powodu trwającego postępowania karnego przeciwko ich klientce,które trwa już 10 miesięcy.Policja skierowała sprawę do Sądu,który uznał ich klientkę za winną, a Allianz nic.Klientka odwołała się od wyroku,gdzie ponownie została skazana przez Sąd po konsultacji z trzema biegłymi. Piszę więc do Allianz o wypłacenie mi odszkodowania wraz z odsetkami i dalej nic.Dzwonię na infolinię z informacją o wyroku i prośbą o kontakt z likwidatorem i czekam kilka dni,aż odezwał się z informacją,że ich klientka wystąpiła do Sądu o uzasadnienie wyroku,na które Sąd ma 2 tygodnie czasu i abym skontaktował się z nim po tym terminie.Próbuję już kilka dni po tym terminie i nic. Podczas rozmowy z likwidatorem powiedziałem mu,że trwające postępowanie karne nie zobowiązuje ich do wstrzymania wypłaty odszkodowania jak wskazuje wiele wyroków sądowych.Obowiązkiem Allianz jest samodzielne wyjaśnienie zdarzenia w razie zaistniałych wątpliwości,a nie oczekiwanie na wyrok Sądu(którego instancja może być Najwyższa) i nie wiadomo za ile lat.Szczycą się złotymi odznakami za likwidację szkód,ale chyba tylko na swoją korzyść. Na to wygląda ,że czas na Rzecznika Ubezpieczonych i Komisję Nadzoru Finansowego bo nigdy nie odzyskam swoich pieniędzy .Piszę to aby przestrzec poszkodowanych przed takimi sytuacjami,aby nie czekali na wyroki Sądu tylko pisali automatycznie skargi po minięciu 30 dni od zgłoszenia szkody w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania,lub składali pozwy cywilne.Chyba ,że nie będzie takiej potrzeby po wprowadzeniu nowych przepisów odnośnie ubezpieczeń OC.Oby!

2015-02-06 14:09

qwerty83.7.64.200

Trzy różne ubezpieczenia w Alianz i trzy porażki. W tym jedna, przy sprzedaży samochodu, agent Alianz nie oddał mi pieniędzy z zakończonego i prawidłowo przeze mnie wypowiedzianego AC. Powiedział, że on sam spóźnił się ze zgłoszeniem tego do systemu i przepadło, termin przekroczony. Mnie to kosztowało około 1000PLN. I oczywiście wątpliwą przyjaźń z agentem, który mnie pozbawił pieniędzy, a którego wiele lat znałem. Agent powiedział, że nic już nie może zrobić, obrócił się o 180 stopni i tyle. Inne przypadki to: wysłanie mi OC bez zniżek (bezwypadkowa jazda 15 lat). Powód: przekręcili moje nazwisko i system nie odszukał moich zniżek, więc przysłali stawki maksymalne. Sposób załatwienia: ja się odwołałem, agent przyjmuje i mówi: "ja to załatwię", a tymczasem zawrzyjmy nową, prawidłową OC. Efekt po kilku interwencjach i 3 miesiącach łaskawie agent mówi: OK, rozwiążemy umowę na przekręcone nazwisko, ale za 3 miesiące Pan zapłaci. Tak więc miałem przez 3 miesiące 2 polisy OC w tym jedną bez żadnych zniżek. I ostatnia sprawa: wypowiedziałem OC na moto. Wyszedłem z założenia, że OC jest tańsze gdzie indziej. Agent konkurencji wysłał terminowo wypowiedzenie, zawieramy oc z innym towarzystwem (PZU) za 90 PLN , a nie za 190 jak chce Alianz. Wszystko jest OK, ale po 2-3 tygodniach Alianz przysyła mi listem "automatyczne wznowienie umowy" i rząda 190 PLN. Agent sprzedający mi PZU na szczęście zachował wypowiedzenie umowy z Alianz, przesłał im to emailem, ale nie sądzę, żeby na tym się to skończyło. Rzadko czegoś odradzam, ale Alianz szczerze i na pewno ODRADZAM!

2015-02-14 18:09

zniesmaczona178.183.140.253

Bałagan - giną dokumenty lub zwyczajna ściema żeby zniechęcić. Korespondencja bez podpisu osobistego. To jakiś żart a nie poważna firma ubezpieczeniowa.