pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Zgłoszenie sprzedaży samochodu i zwrot składki w Link4

2019-03-14 21:36

tadek83.26.x.x

Mam samochód do sprzedania z rocznym ubezpieczeniem OC .Mam kupca że go kupi ale bez OC.Dzwonie do przedstawiciela link4 czy mogę sprzedać,tak pod warunkiem że napisze oświadczenie o rezygnacji.Kupiec pisze oświadczenie, a ja sprzedaje samochód w piątek wieczorem .Poniedziałek rano jestem u przedstawiciela wysyłamy dokumenty do link 4 o zwrot za 11 miesięcy składki OC .Czekam 2 miesiące nie mam zwrotu gotówki.Odpowiedż zwrot mi się nie należy .Samochód został sprzedany .Mimo mojej interwencji NF nic nie mogę zrobić bo to tajemnica handlowa. Mija już rok ja muszę zapomnieć o OC bo na adwokata mnie nie stać bo jestem emerytem i mam 76 rok .A emetytura jest mi potrzebna na leki i życie.

2019-03-15 08:24

Ubea.pl81.190.x.x

Jeżeli nabywca zrezygnował z OC, to Panu przysługuje zwrot niewykorzystanej składki. Zachęcamy do poproszenia o interwencję Rzecznika Finansowego. Jego pomoc jest darmowa.

2019-06-03 19:52

Przemek79.191.x.x

Niedługo sprzedaję samochód ubezpieczony w Link4 i właśnie szukam w internecie informacji, czy łatwo się odzyskuje składki OC. Polecam Panu poinformować przedstawiciela Link4, że jeśli nic nie oddadzą Panu pieniedzy w ciągu 10 dni, to do windykacji upoważni Pan dział prawny Europejskiego Rzecznika Praw Konsumenta (https://konsument.gov.pl/). Jeśli już ta sama informacja przedsądowa nic nie wskóra, proszę uruchomić procedurę – to nie jest trudne, wystarczy wypełnić formularz i opisać dokładnie przebieg zdarzeń przedstawiając wszystkie dowody dokumentujące nieprawidłową transakcję. W ten sposób odzyskałem pieniądze od nieuczciwych sprzedawców już dwukrotnie w ciagu ostatnich dwóch lat ( raz od firmy wynajmującej samochody w Portugalii, raz ze sklepu internetowego Amazon. Ta instytucja jest naprawdę skuteczna a usługa darmowa. Może to potrwać do kilku miesięcy, ale prawie na pewno odzyska Pan pieniądze.

2019-06-03 19:52

Przemek79.191.x.x

Niedługo sprzedaję samochód ubezpieczony w Link4 i właśnie szukam w internecie informacji, czy łatwo się odzyskuje składki OC. Polecam Panu poinformować przedstawiciela Link4, że jeśli nic nie oddadzą Panu pieniedzy w ciągu 10 dni, to do windykacji upoważni Pan dział prawny Europejskiego Rzecznika Praw Konsumenta (https://konsument.gov.pl/). Jeśli już ta sama informacja przedsądowa nic nie wskóra, proszę uruchomić procedurę – to nie jest trudne, wystarczy wypełnić formularz i opisać dokładnie przebieg zdarzeń przedstawiając wszystkie dowody dokumentujące nieprawidłową transakcję. W ten sposób odzyskałem pieniądze od nieuczciwych sprzedawców już dwukrotnie w ciagu ostatnich dwóch lat ( raz od firmy wynajmującej samochody w Portugalii, raz ze sklepu internetowego Amazon. Ta instytucja jest naprawdę skuteczna a usługa darmowa. Może to potrwać do kilku miesięcy, ale prawie na pewno odzyska Pan pieniądze.

2019-06-04 08:46

Ubea.pl81.190.x.x

Należy pamiętać, że zwrot składki OC przysługuje sprzedawcy tylko wtedy, kiedy nabywca auta zdecyduje się wypowiedzieć dotychczasowe OC. W takim więc przypadku jak opisał @tadek zwrot składki przysługuje. Zazwyczaj jednak sprzedawcy nie przysługuje zwrot składki OC, ponieważ nabywca korzysta z tej polisy.