Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Zaplanuj beztroskie wakacje

Data publikacji: 2014-07-14

Dlaczego warto ubezpieczyć się podczas swojego zaplanowanego urlopu i wyjazdu. Sprawdź gdzie kupisz najtańsze ubezpieczenie.

Planując urlop, najczęściej skupiamy się na tym co pozytywne: słońce, plaża, relaks, zabytki i inne atrakcje turystyczne. Zdarza się jednak, że nasz niezakłócony, spokojny wypoczynek, zostanie przerwany przez jakieś nieprzyjemne zdarzenie losowe. Dlatego, aby spokojnie odpoczywać, warto zastanowić się, jakie nieprzyjemne sytuacje mogą nas spotkać i przygotować się na nie.

Kitesurfing Janek i Marcin wyjeżdżają na wakacje. Obaj jadą za granicę na kitesurfing. Gdy Janek wykupił pakiet ubezpieczeń, który obejmował również ubezpieczenie sprzętu sportowego, Marcin liczył na to, że uda mu się zaoszczędzić kilka złotych.

Niefortunnie w czasie wakacji sprzęt obu chłopaków został skradziony. Janek jednak nie przejął się sytuacją, ponieważ wiedział, że po powrocie do kraju, ubezpieczyciel wypłaci mu odszkodowanie. Nadal mógł cieszyć się wakacjami i nawet nie przeszkadzało mu to, że surfuje na wypożyczonym sprzęcie. Tymczasem Marcin wpadł w panikę. Wiedział, że stracił kilka tysięcy i nie miał ochoty już ani surfować, ani miło spędzać czasu na urlopie.

Powyższa historia w krótki sposób przedstawia, dlaczego warto się ubezpieczyć. Nawet jeżeli nie masz drogiego sprzętu sportowego, pomyśl o innych sytuacjach: zaginionym bagażu, odwołaniu wyjazdu przez biuro podróży czy chorobie w zagranicznym kraju.

Jak wybrać ofertę ubezpieczenia dla siebie?

Najlepiej, jeśli skorzystasz z kalkulatora ubezpieczenia podróży. Jest to bezpłatne narzędzie dostępne online, które pokaże Ci, ile zapłacisz za polisę turystyczną, dopasowaną do Twoich potrzeb.

Ubezpieczenie turystyczne wykupuje się na okres urlopu, czyli najczęściej jest to 7 lub 14 dni. Koszt takiej polisy, jest zależny od czasu i od tego, jak bardzo rozbudowany będzie twój pakiet. Można znaleźć już pakiety ubezpieczeń, których cena oscyluje w granicach trzydziestu złotych. Jest to kwota, którą warto zapłacić za spokojny pobyt.

Tagi:

Komentarze