Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Ubezpieczenie turystyczne na rok za 200 zł

Data publikacji: 2011-01-10

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje. W zależności od preferencji wybierają rodzime jeziora, egzotyczne plaże lub zaśnieżone stoki na aktywny lub pasywny wypoczynek. Przed jakąkolwiek podróżą warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne, które zapewni ochronę w razie nieoczekiwanych zdarzeń.

Mało który wczasowicz myśli o ubezpieczeniu turystycznym dopóki nie przytrafi się sytuacja, w której będzie on zobligowany do pokrycia kosztów leczenia za granicą z własnej kieszeni lub gdy zostanie mu skradziony cenny bagaż. Tak naprawdę zagrożeń czyhających na urlopowiczów podczas wakacyjnej podróży jest dużo więcej. Choroby tropikalne, upadki, skręcenia, złamania, wstrząśnienia mózgu, kradzież lub zniszczenie sprzętu sportowego – to tylko niektóre z tych zdarzeń, które mogą nam zepsuć wyczekiwany od dawna urlop i znacznie nadwyrężyć nasz budżet.

Kobieta na plaży na urlopie Ubezpieczenie turystyczne ma tą zaletę, że w większości towarzystw ubezpieczeniowych, można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Polisa ubezpieczenia turystycznego może obejmować ubezpieczenie kosztów leczenia (zakup lekarstw, pobyt w szpitalu, itp.), ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu podróżnego, ubezpieczenie OC oraz Assistance (najszybsza forma pomocy organizowana bezpośrednio na miejscu wypadku). Kluczowym jest fakt, że ubezpieczenie turystyczne nie jest drogie i można dopasować jego zakres do oczekiwanej składki. Polisa może funkcjonować w wielu wariantach i być zawierana na kilka dni, tygodni lub miesięcy.

Ciekawą opcję przedstawia Compensa, która oferuje ubezpieczenie turystyczne na rok w cenie 200 zł od osoby, obejmujące zakresem terytorialnym Europę i działające po przekroczeniu granicy RP. Polisa roczna Compensy dotyczy wszystkich wyjazdów turystycznych, również z tytułu uprawiania sportów zimowych i motorowodnych.

Sumy ubezpieczenia:

 • koszty leczenia – 100 tys. zł (w tym leczenie stomatologiczne do 500 zł)
 • ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwania – 20 tys. zł
 • ubezpieczenie NNW – 10 tys. zł
 • ubezpieczenie OC – 100 tys. zł
 • ubezpieczenie bagażu – 2 tys. zł
 • ubezpieczenie Assistance (organizacja kosztów leczenia, organizacja transportu, organizacja i pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwania, organizacja i pokrycie kosztów osoby towarzyszącej).
Tagi:

Komentarze

2011-10-26 22:37

waldi

do jurka w PL masz ubezpieczenie NFZ bo mówimy o ubezpieczeniu kosztów leczenia. Ojciec mojego kolegi miał udar na Węgrzech. Miał polisę KL w HDI. Spisali sie na medal. transport samolotem do kraju, opłacenie leczenia na Węgrzech. A polskie NFZ robiło problem z EKUS

2011-06-13 11:45

Jerzy

Nie podobają mi się ubezpieczenia turystyczne, które zaczynają działać dopiero po przekroczeniu granicy kraju. A co jeśli coś stanie mi się zanim dojadę do granicy? Przecież szanse są takie same. Ubezpieczenie turystyczne moim zdaniem powinno działać terminowo, a nie obszarowo.

2012-10-05 08:24

ola

do czasu przekoczenia granicy ochrania cie polskie ubezpieczenie nfz. i NNW Ubezpieczenie KL działa i tak i tak czyli za granicą i w określonym terminie

2011-06-10 10:58

Jakub

200 złotych za ubezpieczenie turystyczne na cały rok to rzeczywiście brzmi nieźle. W niektórych latach wyjeżdżam za granicę po kilka razy, to już taniej wychodzi niż osobne ubezpieczenie na każdy wyjazd.

2011-06-01 15:06

turk

Mieszkam przy granicy i wyjeżdżam turystycznie do naszych sąsiadów prawie co weekend. Zastanawiam się nad wykupieniem ubezpieczenia turystycznego na cały rok, bo jak widzę kwota nie jest duża, a takie moze się naprawdę przydać.