Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenia grupowe w AXA - nowa oferta

Ubezpieczenia grupowe w AXA - nowa oferta

Data aktualizacji: 2015-02-25
Towarzystwo ubezpieczeniowe AXA próbuje wzmocnić swoją pozycję na rynku grupowych ubezpieczeń skierowanych do przedsiębiorców. Drogą do tego celu ma być nowa oferta „Ochrona z Plusem”.

AXA ruszyło z nową ofertą grupowego ubezpieczenia na życie

Grupowe ubezpieczenia na życie nie są czymś nowym dla AXA, która wśród listy produktów ubezpieczeniowych posiadało już wcześniej polisę tego typu. Mowa tu o programie „Optymalny Wybór”, który skierowany był do przedsiębiorców lub instytucji zatrudniających 16 lub więcej pracowników w wieku od 15 do 69 lat. Był to bardzo elastyczny program, który gwarantował dopasowanie do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy i jego pracowników. Ubezpieczenie miało tą zaletę, że obejmowało swym zakresem zarówno pracownika, jak i jego rodzinę.

Nowa odsłona ubezpieczeń grupowych

„Ochrona z Plusem” to nowa, poszerzona odsłona programu ubezpieczeniowego „Optymalny Wybór”, który w maju został wycofany z oferty dla przedsiębiorstw. W przeciwieństwie do większości ofert tego typu polis ubezpieczeniowych na rynku, oferta AXA w ramach swojego nowego programu zapewnia świadczenia medyczne takie jak:

    Pracownicy w firmie

  • dostęp do lekarzy specjalistów
  • RTG
  • rezonans magnetyczny
  • tomograf
  • rehabilitację

Jak to wygląda w praktyce? „Ochrona z Plusem” oprócz wypłaty odszkodowania w ramach zdarzeń objętych ubezpieczeniem, gwarantuje ubezpieczonemu pokrycie kosztów 30 wizyt u specjalistów do kwoty 3000 zł. Ponadto w sytuacji, gdy osoba objęta ochroną programu przebywa w szpitalu dłużej niż 14 dni, AXA gwarantuje dostęp do dodatkowych konsultacji medycznych i badań.

AXA stawia na jakość usług

Poszerzona oferta grupowego ubezpieczenia na życie to sposób na pozyskanie nowych klientów, ale przede wszystkim na dostanie się do czołówki towarzystw oferujących swoje usługi w tym obszarze ubezpieczeń.

AXA ogłosiła niedawno, że ma ambicję znaleźć się w pierwszej trójce ubezpieczycieli grupowych na rynku. To jest największy segment ubezpieczeń w Polsce o wartości 5,5 mld zł przypisu składki rocznie. Zdecydowana większość klientów kupiła takie ubezpieczenie w PZU, to miliony osób, dużymi graczami są też Allianz i Warta. My mamy 150 tys. ubezpieczonych grupowo. Żeby walczyć ofertą a nie ceną (czyli inaczej niż konkurencja), wyobrażam sobie, że trzeba mieć bardzo mocne argumenty, być innowacyjnym. – opowiada Aleksandra Polakowska-Szymańska, dyrektor departamentu zarządzania produktami grupowymi w AXA Życie.

Podobne artykuły
zycie
Ubezpieczenie na życie
2023-03-20

Jak przez 20 lat podrożały wizyty u polskich lekarzy?

Według danych GUS, w minionym roku wizyty lekarskie zdrożały o około 17%. Sprawdzamy, czy przez ostatnie 20 lat kiedykolwiek miały miejsce większe podwyżki.

Czytaj więcej
zycie
Ubezpieczenie na życie
2022-12-30

Polisa receptą na drożyznę u lekarzy?

Inflacja dotyczy nie tylko produktów spożywczych i energii. Przez rok mocno podrożały też usługi medyczne. Wyjaśniamy, czy ubezpieczenie może być receptą na ten problem.

Czytaj więcej
zycie
Ubezpieczenie na życie
2021-09-24

Grupowe ubezpieczenie na życie

Grupowe ubezpieczenia na życie cały czas zwiększają swoją popularność. Czy takie polisy oferowane między innymi pracownikom wielu firm są opłacalne?

Czytaj więcej
Komentarze